Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

pestka56 08:51, 13 cze 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Gosiek, później wstawię fotki z linkami do róż. Tak zarosło, że ich nie widać, ale mam starsze zdjęcia.

Z szerszeniami mam co roku problem. Usiłują budować gniazdo w skrzynce na listy. Mam dużą a'la antyk na ścianie. Ma drzwiczki i szpary jak żaluzje. Rok temu wypsikałam w środku gaśnicą na szerszenie. Pomogło na miesiąc. Teraz położyłam w środku nasączoną szmatkę. Pomaga. Odlatują.

Klona owiń jakimkolwiek pasem z materiału i psiukaj co jakiś czas. Stary t-shirt pocięty w pasy zamiast bandaża jest super.
____________________
Kasia
Gosiek33 09:19, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ciągle przylatuje i szuka kolejnego miejsca Jak coś znajdzie wyżej to już nie sięgnę, tu ledwo dostaję.
Ciężko zmienić na inną osłonę ciągle to miejsce jest pod obstrzałem tego zaciekłego siekacza. Wczoraj gdy zaczęłam mazać pędzlem przyleciały na inspekcję jeszcze 2 sztuki. Wolę nie rozwścieczyć ich naprawdę.
Nasączona szmata może pomoże.

Najpierw miałam względem nich mordecze zamiary ale na forum pszczelarskim wyczytałam, że ponad 95% pokarmu szerszeni stanowią muchy i komary... byle nie dać się podziabać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 09:27, 13 cze 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
To tak jak ja do mrówek - drażnią, ale skoro ponoć żrą kleszcze....
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mirkaka 09:30, 13 cze 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Gosiek33 napisał(a)
Ciągle przylatuje i szuka kolejnego miejsca Jak coś znajdzie wyżej to już nie sięgnę, tu ledwo dostaję.
Ciężko zmienić na inną osłonę ciągle to miejsce jest pod obstrzałem tego zaciekłego siekacza. Wczoraj gdy zaczęłam mazać pędzlem przyleciały na inspekcję jeszcze 2 sztuki. Wolę nie rozwścieczyć ich naprawdę.
Nasączona szmata może pomoże.

Najpierw miałam względem nich mordecze zamiary ale na forum pszczelarskim wyczytałam, że ponad 95% pokarmu szerszeni stanowią muchy i komary... byle nie dać się podziabać


U mnie to samo, tylko na brzozach siedzą które mam zaatakowane trociniarką czerwicą.
Nie mam już siły z nią walczyć, ryje korzenie pod korą i sok wycieka, zwabiając szerszenie.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosiek33 09:38, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mrówki żrą kleszcze? Tego jeszcze nie czytałam.


Słodkie soki wabią różne owady, mrówki też.

Kiepsko kiedy taki szerszeń zakłada gniazdo pod bokiem. Przez okno widzę jak osy pod daszek wlatują, pewno już zbudowały tam giazdo. Aby do zimy....
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 10:14, 13 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
u mnie tez szerszenie ale za plotem w lesie, co jakis czas na zwiady przylatuja. osy buduja gniazda pod dachowkami. ostatnie jest rozwalone prawdopodobnie przez pliszki ktore w pobliżu sie zagnieździły. w lesie widzialam tez dzikie pszczoły. byle nie draznic to one same nie zaczepiaja. saiadka tez bandaz czyms nasaczala, szerszenie sie zniechecily i polecialy w inne miejsce.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Aurelllia 10:15, 13 cze 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Gosia a jak plaga komarowa ? Bo ja juz nie wytrzymuje........... wieczorami w ogóle nie można posiedzieć, nie mówią juz o podlewaniu...... Teraz podlewam bardzo wczesnie rano, bo wieczorem się nie da albo wieczorem ustawiam tylko zraszacz, bo jakbym miała stać z wężem to by mnie żywcem zjadły ......
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaBawaria 10:59, 13 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas komarow jeszcze nie ma. Ale z osami i szerszeniami mam to samo- zakladaja gniazda w szopie, w budkach legowych dla ptakow, na tarasie. Pilnuje, by w pore przegonic.Zostawilam tylko w jednej budce, bo to daleko od tarasu.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 11:30, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
u mnie tez szerszenie ale za plotem w lesie, co jakis czas na zwiady przylatuja. osy buduja gniazda pod dachowkami. ostatnie jest rozwalone prawdopodobnie przez pliszki ktore w pobliżu sie zagnieździły. w lesie widzialam tez dzikie pszczoły. byle nie draznic to one same nie zaczepiaja. saiadka tez bandaz czyms nasaczala, szerszenie sie zniechecily i polecialy w inne miejsce.




Właśnie mają tyle innych drzew, niech tam sobie gniazda zakładają a nie pod nosem w ogrodzie. Możesz się dowiedzieć czym szmatę sąsiadka nasączała?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:32, 13 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aurelllia napisał(a)
Gosia a jak plaga komarowa ? Bo ja juz nie wytrzymuje........... wieczorami w ogóle nie można posiedzieć, nie mówią juz o podlewaniu...... Teraz podlewam bardzo wczesnie rano, bo wieczorem się nie da albo wieczorem ustawiam tylko zraszacz, bo jakbym miała stać z wężem to by mnie żywcem zjadły ......



O żadnej porze ani dnia a ni nocy wejść w krzaki się nie da, żywcem pożreć chcą. I w słońcu i w cieniu. Kupiłam muggę - skuteczna. Najgorzej mam jak się spocę, wtedy wszystko atakuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies