Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

galgAsia 10:24, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jejusiu, jakie te jabłonki cudne... To znaczy wszystko cudne , ale te jabłonki cuuudne I tyle słońca … U mnie dziś popaduje, ale mała strata - w robocie siedzę...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Ania111 10:29, 18 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Gosiek33 napisał(a)
Trochę sił zostało mi na drobne prace, trochę uporządkowałam ten bałagan




Gosiek ,
Jakie masz duże roślinki ( zapomniałam jak się nazywają )
U mnie nie są takie ładne ,
One lubią słońce i cień ?

____________________
Ania Spelnione marzenie
galgAsia 10:35, 18 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)

Przymierzałam się do wbicia w podłoże kotew do obsadzenia tych belek... nie dam rady, muszę coś innego wykombinować

A czemu się nie udało - podłoże niechętne do współpracy czy te kotwy jakiś trudniejsze w obsłudze? Bo pomysł wydawał się całkiem dobry...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwia_slomc... 11:24, 18 lis 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Podglądam, podczytuję o planach montażowych ciekawa efektu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosiek33 12:49, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Jejusiu, jakie te jabłonki cudne... To znaczy wszystko cudne , ale te jabłonki cuuudne I tyle słońca … U mnie dziś popaduje, ale mała strata - w robocie siedzę...



Chyba tak liście trzymają i kolor, bo mam potrzebę usunięcia ich z tej rabaty. Może ktoś chętny?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:52, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ania111 napisał(a)
Gosiek ,
Jakie masz duże roślinki ( zapomniałam jak się nazywają )
U mnie nie są takie ładne ,
One lubią słońce i cień ?


To bergenie. Rosną w każdych warunkach i cieniu i na patelni nawet nie podlewane. Oczywiście najlepiej im w półcieniu w niezbyt suchej ziemi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:55, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)

A czemu się nie udało - podłoże niechętne do współpracy czy te kotwy jakiś trudniejsze w obsłudze? Bo pomysł wydawał się całkiem dobry...


Zalecanych przez Inkę kotew nie kupiłam. Gdy w realu podobne (z inną górą) zobaczyłam przestraszyłam się - ogromne są. Testowałam to co mam i ciężko wbić cokolwiek w tym miejscu w ziemię. Nie wiem co tam jest. Nawet wkręcany świder nie daje rady. Będę kombinować
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:56, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
sylwia_slomczewska napisał(a)
Podglądam, podczytuję o planach montażowych ciekawa efektu



ha ha, sama jestem ciekawa czy mi się uda
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 12:56, 18 lis 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Spróbuj tak:
• szpadlem zrób nacięcie w gruncie, takie, żeby wciśnięta w nie kotwa trzymała pion
• na górze kotwy trzeba połóż kawał twardego drewna – klocek, który musi wystawać ponad kotwę
• przymocuj go do tego pionowego skrzydełka żeby nie spadał – przywierć (tam są otwory) albo obwiąż linką
• i... łup największym młotkiem jaki masz.

Powinno ci się udać. Z taką kotkwą nie probowałam. Z kotwą do słupów sposób sprawdzony.
____________________
Kasia
Gosiek33 13:08, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pestka dzięki za instruktaż, tak nie próbowałam, ale tu gdzie chcę wbić kotwę ciężko cokolwiek wbić, muszę silnego ramienia poszukać. Z klockiem próbowałam choć nie przytwierdzałam śrubami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies