Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 19:32, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Gosiu a wiesz co to za odmiana tych czerwonych jabłoni? Szukam czegos podobnego na front, czegos co mi sie tak mega ogniscie wybarwi.



To Coccinella. Cały sezon jest bordowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 19:33, 18 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Magleska napisał(a)
Gosiu
ciiii ,żeby nie zapewszyć ,ale faktycznie chłopa trzeba do tych kotew

jabłonki śliczne …..szkoda ,że eksmisję dostają ale pewnie znajdziesz im lepszą miejscówkę


Jak się uda to pokażę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 19:57, 18 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7300
Gosiek33 napisał(a)



To Coccinella. Cały sezon jest bordowa
Pasuje mi, dzieki za natchnienie. Niestety nie wstawil sie moj post o perukowcu. Wiec powtarzam wpis, ten perukowiec od Ciebie jest sam z siebie taki fioletowy. W sezonie byl bordowy ale jesienia sie na fiolet wybarwil. I mam pytanie, jakbym obcieła galazke i dala w korzonek to jest szansa, ze sie ukorzeni? Podoba mi sie ten fiolet bardzo. Mam 2 galazki, ktore moge poprobowac ukorzenic, nawet z jednej zrobic kilka patykow
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 20:00, 18 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Piękna ta kalina Dawn . Dziękuję bardzo, zapisałam sobie i będę szukać wiosną .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 20:13, 18 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7300
mrokasia napisał(a)
Piękna ta kalina Dawn . Dziękuję bardzo, zapisałam sobie i będę szukać wiosną .


Piekna z lisci i pieknie kwitnie, zaczyna zimowa pora a pachnie jak lilak, w sumie kwiatki tez troche podobne
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 21:10, 18 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosia ile tych belek masz? Znajdziesz 4 sztuki tak aby skrzynię zmontować? Jak trudno tam coś wbić głębiej to może na 15-20 cm się da wkopać i trzeba inaczej temat rozwiązać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Aurelllia 21:17, 18 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Szerokie kadry pokazują jak duży jest ogród
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
April 07:04, 19 lis 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10167
TAR napisał(a)
Pasuje mi, dzieki za natchnienie. Niestety nie wstawil sie moj post o perukowcu. Wiec powtarzam wpis, ten perukowiec od Ciebie jest sam z siebie taki fioletowy. W sezonie byl bordowy ale jesienia sie na fiolet wybarwil. I mam pytanie, jakbym obcieła galazke i dala w korzonek to jest szansa, ze sie ukorzeni? Podoba mi sie ten fiolet bardzo. Mam 2 galazki, ktore moge poprobowac ukorzenic, nawet z jednej zrobic kilka patykow


Perukowce u mnie same się ukorzeniają z odkładów. Jak gałązka się położy na ziemi to puszcza korzonki. Nie obcinaj, połóż gałązkę na ziemi i przysyp ziemią, połóż jakiś kamień lub przyszpil czymś. Powinna szybko się ukorzenić, może już na wiosnę puści mocne korzenie. Jesienią odetniesz i przesadzisz. To bardzo bezpieczne i pewniejsze niż z obciętych.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 07:44, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
Pasuje mi, dzieki za natchnienie. Niestety nie wstawil sie moj post o perukowcu. Wiec powtarzam wpis, ten perukowiec od Ciebie jest sam z siebie taki fioletowy. W sezonie byl bordowy ale jesienia sie na fiolet wybarwil. I mam pytanie, jakbym obcieła galazke i dala w korzonek to jest szansa, ze sie ukorzeni? Podoba mi sie ten fiolet bardzo. Mam 2 galazki, ktore moge poprobowac ukorzenic, nawet z jednej zrobic kilka patykow



Bladego pojęcia nie mam, w każdym razie od czasu peruczek się wysiewa gdzieniegdzie. Nie wiem czy by korzonek pomoże. Może lepiej przez odkład - albo gałązkę przyginasz, kaleczysz i ziemią obsypujesz, albo odkład powietrzny. Tak ukorzeniałąm wielki pęd bukszpanu. Okładasz skaleczoną gałązkę mchem, nawilżasz, obwiązujesz to wszystko folią i czekasz jak w takiej napowietrznej kuli korzonki się pokażą. Ale zawsze możesz próbować i w korzonku
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:45, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Gosia ile tych belek masz? Znajdziesz 4 sztuki tak aby skrzynię zmontować? Jak trudno tam coś wbić głębiej to może na 15-20 cm się da wkopać i trzeba inaczej temat rozwiązać.


Nic to czekam na panów i okaże się co z tego wyjdzie.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies