Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 07:46, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Aurelllia napisał(a)
Szerokie kadry pokazują jak duży jest ogród



Jeszcze kilka lat temu była sama trawa i trochę krzewów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:47, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
Piękna ta kalina Dawn . Dziękuję bardzo, zapisałam sobie i będę szukać wiosną .



To TAR przed laty zaraziła mnie chciejstwem do tej odmiany Zaraza się szerzy...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:48, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


Perukowce u mnie same się ukorzeniają z odkładów. Jak gałązka się położy na ziemi to puszcza korzonki. Nie obcinaj, połóż gałązkę na ziemi i przysyp ziemią, połóż jakiś kamień lub przyszpil czymś. Powinna szybko się ukorzenić, może już na wiosnę puści mocne korzenie. Jesienią odetniesz i przesadzisz. To bardzo bezpieczne i pewniejsze niż z obciętych.


Napisałam, a dopiero teraz Twój wpis przeczytałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 16:18, 19 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Dziewczyny spróbuje na 2 sposoby, 1 kawalek do korzonka a drugi przygne do ziemi i sprobuje ukorzenic. Wiosna zdam relacje co wyszlo. normalnie to bym nie cudowala i kupila w ogrodniczym kolejnego perukowca ale ten jest jakis zmiksowany wyjatkowo. ten fiolet jest obledny. i caly czas ma liscie. dwa inne juz dawno golasy. i pasuje mi do kilku "niebieskich" miejsc w ogrodzie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 16:44, 19 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, karmicie już ptaki?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 17:20, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Dziewczyny spróbuje na 2 sposoby, 1 kawalek do korzonka a drugi przygne do ziemi i sprobuje ukorzenic. Wiosna zdam relacje co wyszlo. normalnie to bym nie cudowala i kupila w ogrodniczym kolejnego perukowca ale ten jest jakis zmiksowany wyjatkowo. ten fiolet jest obledny. i caly czas ma liscie. dwa inne juz dawno golasy. i pasuje mi do kilku "niebieskich" miejsc w ogrodzie.


Też jestem ciekawa czy się ukorzeni i najważniejsze czy kolor fioletowy zachowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:26, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, karmicie już ptaki?



Karmię od jakiegoś czasu bo się awanturują, zawisają przed szybą i zaglądają, albo czepiają się muru i też w oczy patrzą

Ale gdy jeszcze mrozów nie ma to je nieco oszukuję, wsypuję płatki owsiane, mielony kokos, siemię lniane, słonecznik w łupinach i mieszankę różnych nasion. Najczęściej wkurzone mazurki wywalają płatki na ziemię, ale zawsze coś uskubią i przylatują. Ważne by nie zapomniały, że tu jeść dają

Z ziemi to co spadło wyjadają sroki, sójki i bażanty.

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 17:26, 19 lis 2019


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Jak zachowa, to wszystkie się zgłosimy do TAR o ukorzenienie oryginała

Jeszcze nie karmię ptaków. Ciągle jest ciepło i jeszcze mają co jeść.
____________________
Kasia
Gosiek33 17:51, 19 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pierwsze fotki z placu boju





W końcu kotwy zostały włożne w beton komórkowy, w nawiercone otwory. Kotwy w kształcie U zostały pozbawione jednej ścianki i wyszło L. Przywiercane jak Inka sugerowała od środka rabaty, na przymocowaną zszwkami folię.
W życiu nie dałabym sobie z tym rady. Jakaś gleba mocno ubita budowlanym sprzętem. Nawet ostrą łopatą ciężko szło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gruszka_na_w... 18:41, 19 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Jak to dobrze, że udało się znaleźć owych panów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies