Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 10:35, 22 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
Kawał dobrej roboty! Te belki wyglądają super! Czy w miejsce jabłonek coś planujesz?



Belki dziękują


W miejsce żółto listnej Evereste przeniosę drugą Kojou-no-mai rosnącą teraz w cieniu na dużej rabacie. Niech zachwyca w słońcu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 10:38, 22 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Patrzę, podziwiam, uczę się. Na razie jestem na etapie sadzenia drzew - przesadzania jeszcze nie przerabiałam
Dobrze z tymi belkami wyszło - szczęście, że panowie "się znaleźli"
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 11:05, 22 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7255
Gosiek33 napisał(a)



Cherokee Chef to wiosenny nabytek, na razie bardziej pionowo się trzyma. Byle do wiosny doczekał




U mnie w pionie tylko Kousa, Cherokee plus ten bialy kwiecisty maja dol waski ale od gory gałezie ukladaja sie na boki, ladny nierownomierny pietrowy parasol bedzie. Podobnie pokrojem maja sie Chinensis.

Czemu mialby nie doczekac wiosny? Skoro u mnie na wygwizdowie biały kwiecisty juz 3 sezon rosnie i co wazniejsze kwitnie bez okrywania. Ja chce jeszcze 2 kwieciste kupic, jakiegos rózowego i białego. Tylko mus trafic w ogrodowym.

u mnie rosnie cos w ten deseń, dolne galazki obciełam zeby bardziej u gory sie rozgałeził, dolem ma inne posadzone


____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:11, 22 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7255
Gosiek33 napisał(a)



Belki dziękują


W miejsce żółto listnej Evereste przeniosę drugą Kojou-no-mai rosnącą teraz w cieniu na dużej rabacie. Niech zachwyca w słońcu


Przypadkiem kupilam 3 lata temu 6 szt. Koju-no-mai. Male pizdryki za grosze, w sumie nie wiedzialam ostatecznie co z nimi zrobic. Mezaty posadzil kolo skrzyn warzywnych wzdluz ogrodzenia jak zywoplot. No i tak sobie rosły az w tym roku pokazaly urode raz przy kwitnieniu i potem jesienia. Przebarwiaja sie oblednie. Zamiaruje jeszcze dokupic z 10 szt. zeby dokoptowac wzdłuz ogrodzenia do posadzonych dalej irg błyszczacych (kolejne pieknie przebarwiajace sie krzaczory)
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 11:25, 22 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
galgAsia napisał(a)
Patrzę, podziwiam, uczę się. Na razie jestem na etapie sadzenia drzew - przesadzania jeszcze nie przerabiałam
Dobrze z tymi belkami wyszło - szczęście, że panowie "się znaleźli"



U mnie susza i lekka gleba, korze drzewek wylazły prawie na pusto Oby wiosną wszystko odbiło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:27, 22 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)


Przypadkiem kupilam 3 lata temu 6 szt. Koju-no-mai. Male pizdryki za grosze, w sumie nie wiedzialam ostatecznie co z nimi zrobic. Mezaty posadzil kolo skrzyn warzywnych wzdluz ogrodzenia jak zywoplot. No i tak sobie rosły az w tym roku pokazaly urode raz przy kwitnieniu i potem jesienia. Przebarwiaja sie oblednie. Zamiaruje jeszcze dokupic z 10 szt. zeby dokoptowac wzdłuz ogrodzenia do posadzonych dalej irg błyszczacych (kolejne pieknie przebarwiajace sie krzaczory)



Będę pocieszać się Twoimi dereniami


Kojou-no-mai zachwyca mnie też w stanie bezlistnym - lubię patrzeć na jej delikatnie pokręcone pędy



wiesz, że do 5 metrów może wyrosnąć, jak ciąć nie będziesz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 12:16, 22 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7255
Gosiek33 napisał(a)



Będę pocieszać się Twoimi dereniami


Kojou-no-mai zachwyca mnie też w stanie bezlistnym - lubię patrzeć na jej delikatnie pokręcone pędy



wiesz, że do 5 metrów może wyrosnąć, jak ciąć nie będziesz


ciela i ciac bede dla gestosci. akurat od strony gdzie sa posadzone moga byc wyzsze, na razie maja ok. metra. dam im podrosnac jeszcze 1,5 raza tyle.

Ten twoj kwiecisty tez sie tak powinien docelowo wypietrzyc, ja po prostu pomoglam pokrojowi tnac dolne galazki. w sumie nie wiem czy dobrze zrobilam. ale juz jest i tego nie zmienie. Natomiast musze chyba zmienic miejscowke Cheerokee, ma za sucho i za slonecznie, chociaz licze, ze w koncu drzewa tez porosna i dadza cien.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 12:59, 22 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziękuję za informacje (Tarciu - Ty masz tak bogatą kolekcję roślin, że zawsze potrafisz jakieś ciekawej informacji udzielić)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 15:37, 22 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14993
Gosiek33 napisał(a)

efekt rabaty cienistej na dziś, zwichrowane belki to nie przekłamanie aparatu foto


świetnie wyszło!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 15:45, 22 lis 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7255
tez uwazam ze fajnie wyszlo, lubie taki porzadek szczegolnie przy domu i sciezkach.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies