Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

pestka56 16:57, 06 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
no, wreszcie pada Oby długo, skutecznie i bez wyładowań atmosferycznych

Gasiek, do siego roku

Wreszcie zobaczyłam szerokie plany u ciebie Super.

Jak robisz ten smalec ze słonecznikiem. Też nie nadążam z sypaniem ziarenek
____________________
Kasia
UrsaMaior 17:08, 06 sty 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Gosiek33 napisał(a)


Przyznam, że ten stary odcinek Mai jakoś mnie tak obudził i pobudził do kombinowania jakby jak najwięcej wody z nieba nazbierać, ale tak coby woda w rabaty poszła


Kwartecikowa jest dobra w te klocki, u mnie jak ruszyła z kopyta, to mi 13 metrów koszy rozprowadzających położyła
____________________
ogród pod lasem
Gosiek33 17:17, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
O, dobrze, że sie odnalazłaś.
Serdeczności noworoczne przesyłam.
Pięknie na podokiennej prezentują się te miskanty. A zimozieloności też już widać.
U mnie przez miesiąc poszło 30 kg słonecznika i po parę kilogramów płatków i kaszy jęczmiennej.Przy temperaturze ok. zera muszę ze 3 razy dosypywać.



Haniu bardzo cieszę się, że się znalazłam
Może niedługo poprawią mi w końcu urządzenie, ponoć po dwóch latach nie nadaja się do niczego - i będę miała w końcu jakoś przyzwoity sygnał?

30 kilo?! to rozbój w biały dzień, a bererysy, śnieguliczki, pęcherznice i jeżowki czekają.... Chyba wyginęły łuszczaki w mojej okolicy
Stołują się tylko mazurki, sikorki, sójki, sroki i dzięcioły. Jedna parka kosów. Drozdów nie widać, ani jednej sztuki dzwońca, zięby, trznadla
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:42, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
no, wreszcie pada Oby długo, skutecznie i bez wyładowań atmosferycznych

Gasiek, do siego roku

Wreszcie zobaczyłam szerokie plany u ciebie Super.

Jak robisz ten smalec ze słonecznikiem. Też nie nadążam z sypaniem ziarenek



Do Siego Roku

W starym garnku powoli rozpuszczam kilka kostek smalcu. Gdy zaczyna stygnąć wsypuję łuskany słonecznik. Gdy już stężeje przekładam go w różne pojemniki. Może nie najbardziej efektowny ale bardzo praktyczny jest stary koszyczek do frytek, naprawdę dużo smalcu tam wsadzam


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 17:56, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
UrsaMaior napisał(a)


Kwartecikowa jest dobra w te klocki, u mnie jak ruszyła z kopyta, to mi 13 metrów koszy rozprowadzających położyła


Skąd wodę brała? Z beczki?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
UrsaMaior 18:35, 06 sty 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Woda ma lecieć z rynien. O ile popada, oczywiście.
____________________
ogród pod lasem
Gosiek33 18:40, 06 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Trzeba każdą kroplę zbierać. Drugi raz napadało teraz do beczki, i całą napełniło. Raz podlewam wodą krzaki, jak nie zdążę to zamarza w beczce. Mam nadzieję, że wytrzyma
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 19:01, 06 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mi dwa lata temu zamarzła pełna beczka, 360l Dno się wybrzuszyło, beczka się przewróciła... Dało się ją podnieść dopiero jak zrobiło się ciepło, a lód stopniał i woda wyleciała... Cały zimowy zapas wody poooszedł…
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 19:50, 06 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
U mnie zdecydowanie mniej niż w poprzednich latach jest dzwońców. Za to w ogromnej masie są sikory, wróble, mazurki, sierpówki , kosów kilka.
Jeśli masz telefon na abonament i powiązany z nim internet, to mniej więcej raz na dwa lata dają nowy modem za 1 zł. Połączenie z internetem jest i przez telefon i przez antenę. U nas brak możliwości podłączenia przez kabel.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
anka_ 21:09, 06 sty 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiek33 napisał(a)
30 kilo?! to rozbój w biały dzień, a bererysy, śnieguliczki, pęcherznice i jeżowki czekają.... Chyba wyginęły łuszczaki w mojej okolicy
Stołują się tylko mazurki, sikorki, sójki, sroki i dzięcioły. Jedna parka kosów. Drozdów nie widać, ani jednej sztuki dzwońca, zięby, trznadla
Dobrze, że Hania napisała ile u niej idzie, bo już się martwiłam... aż mnie się Pan Ziarenkowy pytał co ja dokarmiam tym słonecznikiem. Dobrze, że biorę na worki 20kg (własnie dzisiaj otworzyłam 4) i ceny hurtowe.
U mnie ptaków w tym roku zdecydowanie więcej.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies