Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Agania 13:17, 28 sty 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Gosiek33 napisał(a)


Być może, tak jak u mnie były samice a to nie jest tak łatwe do zobaczenia. I pasły się tam gdzie normalnie patków nie obserwuję




Żołędzia przeniosłam, tu bardziej się sikorkom podoba

A ja myślałam, że ten żołądź to bardziej jako ozdoba będzie służył, czyli jednak się sprawdza, tyle, że nie łatwo orzeszki wyskubać

Też miałam ogród w srebrze
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
pestka56 21:33, 28 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie sikorki 3 dni obserwowały żołędzie zanim się zdecydowały do nich dobrać. Już myślałam, że niewypał. Teraz po kilka sikorek siedzi na każdym i wydziobuje wytrwale. Obok wisi karmnik ze słonecznikiem, ale wolą orzeszki.
____________________
Kasia
Gosiek33 11:22, 02 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119




z jednej strony skubią ziarna


pod drugim karmnikiem od miesiąca gardzą taką samą mieszanką dla ptaków, ba nawet nowalijki im nie w smak




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:23, 02 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Agania napisał(a)

A ja myślałam, że ten żołądź to bardziej jako ozdoba będzie służył, czyli jednak się sprawdza, tyle, że nie łatwo orzeszki wyskubać

Też miałam ogród w srebrze



Zapowiadają chwilowe mrozy do -10C, może znowu bedzie srebrzyście
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:26, 02 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
U mnie sikorki 3 dni obserwowały żołędzie zanim się zdecydowały do nich dobrać. Już myślałam, że niewypał. Teraz po kilka sikorek siedzi na każdym i wydziobuje wytrwale. Obok wisi karmnik ze słonecznikiem, ale wolą orzeszki.


Orzeszek okupowany tylko przez sikorki, nie wiem czemu mazurki go nie tykają, ale to dobrze przynajmniej mają spokój choć w jednym miejscu

Orzeszki wsypane do tuby drucianej wyskubuje nawet dzięcioł
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:30, 02 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119


oczary zaczynają





a to bardzo niezdecydowany lak (bylina) - późną wiosną po posadzeniu marniał, zakwitł jednym oczkiem a na jesieni zbudował krzaczek. Wygąda coraz mocniej, pięke liście ma i okazałe pąki twiatowe. Ciekawe czy przetrwa do wiosny w takim stanie


edit:

to chyba jednak nie lak (pod taką nazwą kupowałam) a Erysimum "Bowles' Mauve"

inna nazwa pszonak? - ktoś coś więcej wie o niej?

to się chaos nazywa - ech, doczytałam w kończu, że to lak
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 12:08, 02 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wszystko się miesza, pory roku, pory rozwoju roślin... Robi się zamęt w przyrodzie.
Sprawdziłam - w ub. roku wycinkę zaczęłam 16 lutego.
Oczary piękne
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
pestka56 15:46, 02 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Zgarnęłam to co pospadało z karmników i przeniosłam trochę dalej od dobu, bo bażanty płoszą się byle ruch w oknie. Sierpówki też tak wolą. A blisko domu drobiazg. Zaczęłam wykładać jabłka, bo pojawiły się kosy i przyleciał kwiczoł wywiad zrobić.
U ciebie kwitnie, a u mnie nic. Te mrozy zapowiadane by mnie nie zdziwiły. Już tak byłało, że w zima ja nie zima, a w marcu śnieg i mróz.

Pada od wczoraj wieczór
____________________
Kasia
TAR 20:31, 02 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
żólty oczar ciekawy, mojego czerwienca postanowilam przesadzic bardziej do przod, jest zbyt ładny by go tak ukrywac a rosnie w tyle pod ogrodzeniem. w tym roku mam sporo ptakow ale glownie sikorki i mazurki. reszta w ilosciach szczatkowych. w lesie zieby słychac i żurawie. Za to kowalik popisy daje. Ani troche nie widac niesnasek pomiedzy nim a sikorami. Wszystko w symbiozie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 20:00, 03 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
galgAsia napisał(a)
Wszystko się miesza, pory roku, pory rozwoju roślin... Robi się zamęt w przyrodzie.
Sprawdziłam - w ub. roku wycinkę zaczęłam 16 lutego.
Oczary piękne



Jak tu powstrzymać sekator jak słonko pięknie świeciło
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies