Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 20:01, 03 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
Zgarnęłam to co pospadało z karmników i przeniosłam trochę dalej od dobu, bo bażanty płoszą się byle ruch w oknie. Sierpówki też tak wolą. A blisko domu drobiazg. Zaczęłam wykładać jabłka, bo pojawiły się kosy i przyleciał kwiczoł wywiad zrobić.
U ciebie kwitnie, a u mnie nic. Te mrozy zapowiadane by mnie nie zdziwiły. Już tak byłało, że w zima ja nie zima, a w marcu śnieg i mróz.

Pada od wczoraj wieczór



Ha ha, wyłożyłam jabłko dla kosów i kwiczołów ale przydybałam sójkę na pędzlowaniu jabłuszka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 20:02, 03 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
żólty oczar ciekawy, mojego czerwienca postanowilam przesadzic bardziej do przod, jest zbyt ładny by go tak ukrywac a rosnie w tyle pod ogrodzeniem. w tym roku mam sporo ptakow ale glownie sikorki i mazurki. reszta w ilosciach szczatkowych. w lesie zieby słychac i żurawie. Za to kowalik popisy daje. Ani troche nie widac niesnasek pomiedzy nim a sikorami. Wszystko w symbiozie.



U Ciebie zgoda a u mnie awantury
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 20:18, 03 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7261
Gosiu mam wrazenie, ze moje ptactwo jakies oswojone. kowalik rzadzi u nas od lata. Zbieral slimaki i rozlupywal na glazach lezacych w ogrodzie. Prawdziwy z niego artysta cyrkowy, jak lodeczka czasem do gory nogami odwrocona. cudak. a sikorki tez przywykle. tylko mazurki plochliwe bardziej. rudzik gdyby mogl to do kieszeni by wlazl, mala pileczka biega po rabatach, specjalnie dla niego codziennie wysypuje troche ziarenek na ziemie, bo on nie lubi stolowac sie w karmidle z reszta, za to okruszki z ziemi wyzbierane co do jednego. mazurki tez lubia z ziemi zbierac. ale one pod karmnikiem tylko, rudzik lata od krzaczka do krzaczka, bardzo mnie rozczula. i staje, glowke przekrzywi i patrzy na mnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 20:21, 03 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Tarcia, nie dosyć że masz ładny ogród, to jeszcze takie bogactwo ptaków Ciebie odwiedza. Do mnie tylko sikorki i wróble przylatują. Zazdraszczam normalnie
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 20:31, 03 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7261
ten las z plotem swoje robi latem przyuwazyłam bandyte gąsiorka, lataja tez 3 jastrzebie albo inne myszolowy - nie umiem zidentyfikowac po odglosie. jest dziecioł duzy i na stowe dzieciol zielony (raz widzialam ale poznaje tego akurat po charakterystycznych odglosach - jakby ludzki chichot) sa tez sojki, kosy i szczygły, latem drozdy, kopciuszki pliszki, pleszki, trznadle i mnostwo innych, ktorych nie rozrozniam
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 20:46, 03 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Naprawdę zazdroszczę tej bliskości przyrody
____________________
Helen - Hortensjowo
pestka56 23:58, 03 lut 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Eh, TAR i ty chcesz się z tego miejsca przenieść Będziesz musiała nowy zwierzyniec wychować sobie.
____________________
Kasia
TAR 11:51, 06 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7261
Gosia, ja do Ciebie uderzam z pytankiem. Swego czasu kupilas sobie wozek, przyczepke transportową. Sprawdza sie? Jestes zadowolona? Na rynku sa teraz takie wozki siatkowe z plachta brezentowa lub łódkowe z tworzywa. Mysle nad zakupem i bije sie z myslami ktory wziac. Bo do przewozenia ciezszych wiekszych doniczek lepszy bylby siatkowy, jest prosty i tym samym stabilniejszy. ale do wozenia ziemi i np. krzaczorkow z gola bryla bylby lepszy ten łódkowy, łatwiej uprzatnac niz plukac brezent.

co myslisz:

wozek siatkowy

wozek łodkowy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 20:02, 06 lut 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Gosia, ja do Ciebie uderzam z pytankiem. Swego czasu kupilas sobie wozek, przyczepke transportową. Sprawdza sie? Jestes zadowolona? Na rynku sa teraz takie wozki siatkowe z plachta brezentowa lub łódkowe z tworzywa. Mysle nad zakupem i bije sie z myslami ktory wziac. Bo do przewozenia ciezszych wiekszych doniczek lepszy bylby siatkowy, jest prosty i tym samym stabilniejszy. ale do wozenia ziemi i np. krzaczorkow z gola bryla bylby lepszy ten łódkowy, łatwiej uprzatnac niz plukac brezent.

co myslisz:

wozek siatkowy

wozek łodkowy




Mam ten łódkowy i bardzo go sobie chwalę. Niedawno poszło mi jedno kółko ale bez problemu nowe dokupiłam. Łatwo środek wymyć albo wodę w niego nałapać
Siatkowy też fajnie wygląda ale czy rdzewieć po całości nie będzie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 21:41, 06 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7261
no i o to mi chodzilo, spojrzenie z punktu widzenia innego uzytkownika, po cichu tez sie sklanialam do lodeczkowego dzieki kochana za upewnienie mnie w decyzji
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies