Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

April 11:42, 17 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
U mnie pierisy też będą kwitły. Ale mam tylko dwa. Muszę jeszcze kilka dokupić, bo po 10-tym przesadzeniu, w końcu poczuły się dobrze i zachwycają.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 12:41, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na żołędzia polowałam, ale się nie udało do naszego L nie przyszedł
O ptakach poczytałam, też dokarmiam jak co roku, a le z moich obserwacji sporo pokarmu jeszcze znajdują same, mrozów nie ma, śniegu nie ma to i dostęp mają do niego lepszy


W okolicy mam większość leniwych ptaków. Choć jeszcze sporo owocków i nasion na gałęziach wisi ale to raczej dla łyszczaków. Kwiczołów jeszcze w tym roku ie widziałam. Przewaga sikorek i mazurków woła o ziarno w karmniku.
U Ciebie z pewnością większy przekrój latających
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:43, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)
U mnie pierisy też będą kwitły. Ale mam tylko dwa. Muszę jeszcze kilka dokupić, bo po 10-tym przesadzeniu, w końcu poczuły się dobrze i zachwycają.


Po 10-ym? To mam jeszcze duże pole do popisu
Mam dziwną rabatę pod sosnami bo rośliny co roku inaczej się zachowują. Ciekawe czy to korzenie sosen za to odpowiadają?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 14:42, 17 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
U nas też żołędzia nie było, ale online mają kolorowe domki, chyba kupię https://www.lidl-sklep.pl/ZOOFARI-Karmnik-dla-ptakow/p100270704
____________________
Kasia
Gosiek33 15:43, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
U nas też żołędzia nie było, ale online mają kolorowe domki, chyba kupię https://www.lidl-sklep.pl/ZOOFARI-Karmnik-dla-ptakow/p100270704


Jak dla mnie to gadżet do ogrodu dla sypiącego ziarno a nie stołówka dla ptaków
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 15:49, 17 sty 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Miałam taki domek. Wygląda świetnie ale po 1 sezonie był do wyrzucenia. Powiesiłam go na ogrodzie, śnieg i deszcz go załatwiły. To taka cienka sklejka. Normalnie rozpadł się w ręku. Szkoda mi go było bardzo. Może na balkonie lub gdzieś pod dachem dłużej wytrzyma.

Także niestety - bardziej gadżet niż praktyczna stołówka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 15:55, 17 sty 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Pestka, mam taki domek, no podobny i zdecydowanie ptaki go nie lubia, słuzy raczej jako ozdoba lub ostatecznosc jak w innych karmnikach braknie. Wola te czarne z tworzywa, tubki i te drewniane otwarte.

napisze jeszcze, ze kule tłuszczowe i kokoski z juli nie zasmakowaly moim wybredniakom. za to łupiny kokosowe zostawiam, beda jak znalazl na miseczki smalcowe. Moj smaczyk zjadaja az im sie piorka trzesa a tego gotowego nie chca.

Gosia piekne fotki o poranku, u mnie tez dzis bylo szklisto ale spieszyłam sie do pracy i nie bylo czasu na fotki.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 16:06, 17 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4397
No, tak, kupiłabym oczami Dzięki Dziewczyny za sprowadzenie na ziemię

Moje plastykowe przezroczyste karmniki napełniam 2-3 razy dziennie. W każdy wchodzi 4 szklanki ziarna Żarłoki nie odstępują póki nie wyjedzą.

Dziś mafia dzwońców opanowała karmnik słonecznikowy. 2 non stop siedziały na tacce i pilnowały, żeby żaden niedzwoniec nic nie skubnął.
____________________
Kasia
Gosiek33 16:20, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)
Miałam taki domek. Wygląda świetnie ale po 1 sezonie był do wyrzucenia. Powiesiłam go na ogrodzie, śnieg i deszcz go załatwiły. To taka cienka sklejka. Normalnie rozpadł się w ręku. Szkoda mi go było bardzo. Może na balkonie lub gdzieś pod dachem dłużej wytrzyma.

Także niestety - bardziej gadżet niż praktyczna stołówka.



Macałam w sklepie i takie wrażenie odniosłam


Wczoraj słuchałam o nietoperzach i budkach dla nich. Okazało się, że nie znoszą malowanych czy inaczej impregnowanych domków. Po prostu w nich nie zamieszkają. Obserwatorzy myśleli, że nietoperki wyginęły... do tego stopnia uciekały od takiego drewna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:25, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
Pestka, mam taki domek, no podobny i zdecydowanie ptaki go nie lubia, słuzy raczej jako ozdoba lub ostatecznosc jak w innych karmnikach braknie. Wola te czarne z tworzywa, tubki i te drewniane otwarte.

napisze jeszcze, ze kule tłuszczowe i kokoski z juli nie zasmakowaly moim wybredniakom. za to łupiny kokosowe zostawiam, beda jak znalazl na miseczki smalcowe. Moj smaczyk zjadaja az im sie piorka trzesa a tego gotowego nie chca.

Gosia piekne fotki o poranku, u mnie tez dzis bylo szklisto ale spieszyłam sie do pracy i nie bylo czasu na fotki.


Takie same doświadczenia mam z jedzonkiem z tego sklepu i tak samo jak Ty zostawiłam skorupkę

Jak jaśniej się zrobiło to i szadź zginęła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies