Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Anda 16:29, 17 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Gosiek33 napisał(a)



Miło Cię widzieć Za życzenia dziękuję


dziś na chwilę -5C było to i kolejne oszronione fotki mogłam zrobić






Flury drugi sezon u mnie rośnie - lubi zwieszać się z podwyższenia. Ma dość sztywne pędy, dlatego przyszpilam go wiosną by nie rozłaził się jak rozgwiazda na wszystkie strony. Nawet teraz nieźle się trzyma







Bardzo klimatyczne zdjecia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 16:30, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
No, tak, kupiłabym oczami Dzięki Dziewczyny za sprowadzenie na ziemię

Moje plastykowe przezroczyste karmniki napełniam 2-3 razy dziennie. W każdy wchodzi 4 szklanki ziarna Żarłoki nie odstępują póki nie wyjedzą.

Dziś mafia dzwońców opanowała karmnik słonecznikowy. 2 non stop siedziały na tacce i pilnowały, żeby żaden niedzwoniec nic nie skubnął.



Dzwońców u mnie tym roku niet. Za to mazurki żadnej sikorki nie dopuszczą. One mają drugi karmnik

Wszystkie wyżerają dopóki jest co, dlatego przestałam sypać gdy jest ciepło. Dziś dostały ale znowu ocieplenie idzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:38, 17 sty 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)


Bardzo klimatyczne zdjecia



Takie trochę z horroru
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 17:03, 17 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
pestka56 napisał(a)
U nas też żołędzia nie było, ale online mają kolorowe domki, chyba kupię https://www.lidl-sklep.pl/ZOOFARI-Karmnik-dla-ptakow/p100270704

U mnie ptaki głównie dzwońce i sikory go oblegały, wygodny bo nasypałam i miały do następnego dnia. Ładna dekoracja, ale na wiosnę trzeba by chować pod dach bo po dwóch sezonach rozlatuje się u mnie(cały rok stał w ogrodzie)
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Helen 19:32, 17 sty 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Też przyszłam pochwalić zdjęcia, cudne choć mroczne

A pysznogłówki pokazałabyś jak kwitły? Piękne teraz są
____________________
Helen - Hortensjowo
pestka56 20:50, 17 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Poniosło mnie do Lidla i... kupiłam 2 „żołędzie”

U mnie wiszą 2 karmniki dość blisko siebie, więc gdy dzwońce okupują ten słonecznikowy, to ten z różnymi ziarnami jest oblegany przez sikorki i mazurki. Jakoś się godzą ze sobą. Czasem przylatuje sójka i rozpędza towarzystwo.
____________________
Kasia
pestka56 20:53, 17 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie ptaki głównie dzwońce i sikory go oblegały, wygodny bo nasypałam i miały do następnego dnia. Ładna dekoracja, ale na wiosnę trzeba by chować pod dach bo po dwóch sezonach rozlatuje się u mnie(cały rok stał w ogrodzie)


Spróbuję sama zrobić taki domek-karmnik. Myślę, że jeśli użyć do kolorowania bejcy wodnej i potem zabezpieczyć woskiem, to ptakom nie przeszkodzi.
____________________
Kasia
makadamia 20:56, 17 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Uuuu, niczym w lesie entów
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
pestka56 20:57, 17 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Gosiek33 napisał(a)

Wczoraj słuchałam o nietoperzach i budkach dla nich. Okazało się, że nie znoszą malowanych czy inaczej impregnowanych domków. Po prostu w nich nie zamieszkają. Obserwatorzy myśleli, że nietoperki wyginęły... do tego stopnia uciekały od takiego drewna


Od 4 lat na płn-wsch ścianie domu w połowie ściany kolankowej wisi u nas domek dla nietoperzy. Z czystego drewna. Półtora roku czekaliśmy aż zostanie zasiedlony.
____________________
Kasia
Gruszka_na_w... 21:11, 17 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiek33 napisał(a)


Jak dla mnie to gadżet do ogrodu dla sypiącego ziarno a nie stołówka dla ptaków


Ptaki bardzo chętnie z niego podjadają. Niestety wykonany jest częściowo z dykty, która po dwóch sezonach naprzemiennego namakania i wysychania deformuje łączenia i karmnik rozłazi się w łapkach. Te boczne osłonki przytrzymujące ziarenka po prostu odpadają.

Gosiu, zdjęcie pysznych główek o poranku-zachwycające. A stipa jaka zieloniutka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies