Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 11:26, 27 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
pestka56 napisał(a)
Mam 5 sztuk i jednego zewnętrznego dzikusa. No, więcej nie mogę.
Dokarmiaj kicię. Może zrób jej styropianową ocieploną budkę. Skoro dba o twój ogród, to może taki zewnętrzny kotek nie będzie dla ciebie problemem.


juz kiedys pisalam, nie moge m.in. ze wzgledu na bialasy one dostaja szalu kiedy tylko zbliza sie do ogrodzenia, wieczne awantury. maly bialy wtedy biega wzdluz plotu nie baczac na krzaki, ostatni szal skonczyl sie pokaleczona klata a u duzego wyskokiem rzepki. nic na sile. no i ja boje sie kotow. podziwiam na zdjeciach i z daleka.

i to prawda, ze ptakow ogrodowych i karmnikowych nie rusza. wiekszy problem stanowi przylatujacy krogulec czajacy sie na zdobycz przy karmidle a w czasie lęgów dziecioly, sroki i sojki.

w ostatecznosci zawioze do schroniska ale tam tez nie chca przyjmowac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
wunia 11:38, 27 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Takie święte to są najgorsze maupy
Gosiek33 17:26, 27 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Aurelllia napisał(a)
Dzisiaj ostro przymroziło W końcu trawa przestanie rosnąć, bo już miałam dosyć tego koszenia. a róże już kopczykujesz czy jeszcze nie ? Bo jak patrzyłam to dzisiejsza noc jeszcze mroźna a potem na plusie parę dni i znowu mają przymrozki wrócić, ale już mniejsze w granicach -2



Umknęło mi Twoje pytanie. Róże ew kopczykuję gdy mrozy nastaną, noc po nocy. Musi być ok -10C by warto było je przykrywać. Nawet gdyby pędy przymarzły nieco to pięknie wywbiją wiosną z oczek przy ziemi, jeszcze mocniejsze
Nic nie wskazuje by zima prawdziwa w końcu wróciła. Największe szkody w różach były gdy wiosną przyszły takie duże różnice w temperaturach dnia i nocy. Ruszające już pędy róż oberwały. Skończyło się to fizjologicznymi zaburzeniami i pierwsze kwitnienia były skarlałe i pomarszczone
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 19:13, 27 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosiek33 napisał(a)


Trawka to obiedka szeroklistna




Mylą mi się te trawki. Na żywo nie widziałam ale wydają mi się podobne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
paniprzyroda 19:31, 27 lis 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ostatnie jesienne ujęcia cudne, a zmrożone jeszcze lepsze Cudze koty u mnie nie mają szans, wprowadziły się psy i wilczur żadnemu nie przepuści, to jego rewir. Starsza suczka kotów nie ruszała, przy nim zmieniła zwyczaje.
Pozdrawiam Gosiu.
____________________
Dwa ogrody
April 19:33, 27 lis 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Witaj Gosiu, jak zwykle piękne zdjęcia. Z przyjemnością się ogląda
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 07:27, 28 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nowa12 napisał(a)


Mylą mi się te trawki. Na żywo nie widziałam ale wydają mi się podobne.



drżączka też urocza, kwitnie maj-czerwiec, obiedka wrzesień-listopad





Kłos drżączki podobnie zapleciony ale mniejszy i bardziej pękaty, Obiedka ma kłosy wyraźnie płaskie i jesienią zaczyna zmieniać barwę na brązową i tak potrafi do wiosny przetrwać przy sprzyjających okolicznościach przyrody
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:30, 28 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
paniprzyroda napisał(a)
Ostatnie jesienne ujęcia cudne, a zmrożone jeszcze lepsze Cudze koty u mnie nie mają szans, wprowadziły się psy i wilczur żadnemu nie przepuści, to jego rewir. Starsza suczka kotów nie ruszała, przy nim zmieniła zwyczaje.
Pozdrawiam Gosiu.



Niestety nie mam już ani jednego psiaka. Obie za tęczowym mostem. Teraz koty i wiewiórki się bezkarnie panoszą

Miło Cię ponownie widzieć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:32, 28 lis 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)
Witaj Gosiu, jak zwykle piękne zdjęcia. Z przyjemnością się ogląda



Jak miło, że i Ty w końcu zajrzałaś
Jak się macie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Nowa12 17:11, 28 lis 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzięki. To już mi rozjaśniłaś różnice .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies