Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » a czasem nie na temat ...

Pokaż wątki Pokaż posty

a czasem nie na temat ...

lojalna_ 22:20, 11 paź 2015


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Ja tez ten werbeny nie ogarniam .....ale moze to ze jestesmy tutaj tylko rok jest okolicznoscia lagodzaca ? Bo werbrny w domu trzymala nie bede , martwie sie ze mi zmarznie i tak w kolko
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
waldek727 03:41, 14 paź 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
katiaxx napisał(a)
mam pytanie ogrodnicze takie ;
3. czy kompost nie do końca przerobiony - jest jakoś wartościowy ? - dognije sobie elegancko w ziemi ? czy raczej może toksycznym być ? bo dodałam takiego do ziemi gdzie roślinę nową wsadziłam...
4. Moje miskanty grac. niektóre skręcają trawki ? za sucho czy to już pora ? cześć na pewno jest przesuszona

-Jest bardzo wartościowy. Podtrzymuje proces tworzenia się próchnicy i stanowi niejako spiżarnię z której niebawem będą korzystały wszystkie mikroorganizmy glebowe.
-Miscantus gracillimus zwłaszcza młody egzemplarz ma tendencję do spiralnego układania niektórych liści. Jeszcze jest czas i pora na to aby podlewać ogrody.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Kuba 17:28, 15 paź 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
Też daję pod rośliny nieprzerobiony kompost, a właściwie gnojówkę na pierwszy ogień poszedł do doniczek
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
jazzy 18:26, 15 paź 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Kuba napisał(a)
Też daję pod rośliny nieprzerobiony kompost, a właściwie gnojówkę na pierwszy ogień poszedł do doniczek

Czyli nie trzeba go przesiewać czy cuś?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Kuba 18:28, 15 paź 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
jazzy napisał(a)

Czyli nie trzeba go przesiewać czy cuś?


jak przesiejesz to masz taki elegancki
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
katiaxx 19:04, 29 paź 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Hej coś tam u mnie drgnęło ostatnio więc wrzucę kilka fotek, posadziłam tez sosny czarne, 12 tawlin jarzębolistnych ale dopadła je jesień i liście zaraz pogubiły wiec sterczą takie , w dodatku w tle mam urypane przez psa ogrodzenie - jednym słowem obraz nędzy i rozpaczy i na - zważywszy na konkurencję wklejać tego nijak się nie dało

coś tam też sobie podosadzałam a to jakiegoś miskanta a to bukszpan przesadziłam - takie raczej nic.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 19:17, 29 paź 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
Wreszcie zrobiliśmy podjazd i ścieżki - kilka fotek z "w trakcie"



mokry jest ładniejszy
tu jest suchy, jak zaczął wysychać to mnie przeraził był prze-ohydny - jak wysechł trochę lepiej, wykonawca mówi ze jak trochę poleży to kolor się wyrówna



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 19:23, 29 paź 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
po środku jest rabata - jeszcze nie zdecydowałam co na niej będzie, byla opcja niedżxiedzie futro, sesleria, sesleria+bukszpan , rdest, teraz eM chce coś wyższego co by owo"lotnisko" jak to mówi przełamał między płytami są przerwy mają być tam kamyki, ciągle szukamy czegoś fajnego w cenie do 100 zł t . na pewno chciałabym żeby kamienie były surowe i frakcji 2-5 cm
tutaj próbka







____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 19:24, 29 paź 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no i reszta w części ogrodowej , jeszcze niedokończone - jutro wszystko skończą



____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
katiaxx 19:27, 29 paź 2015


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
posiałam trawę i muszę to zrobić ponownie na wiosnę - nie wyszłam z poziomem i jest za wysoko - trzeba zebrać ok 5 cm ziemi ale tylko miejscami, mam miejsca gdzie jej brakuje wiec się wyrówna, chyba poczekam aż wszystko wyjdzie wiosną oczyszczę i zacznę od nowa. Już mam stres z tego powodu - sama nie wiem jak udało mi się założyć trawnik w tylnej części ogrodu - jest to jedna z najtrudniejszych rzeczy - dla mnie.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies