Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 21:57, 28 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
roma2 napisał(a)
Sylwia, ten leśnik kazał mi te brzózki zadołować (podlewać)i sadzić na docelowe miejsce jak zrzucą listki. Ale ja się nie znam. Zapytaj kogoś mądrzejszego niż ja.


A jak to będzie dla nich różnica czy będą posadzone w miejsca docelowe czy zadołowane w kupie? Może spytam chłopaków z Bolestraszyc. Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:00, 28 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
dla tych co lubią ogrody natury świetne inspiracje u koleżanki- na wycieczce była 2 strony z fotkami z wyjazdu cudne
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2851-angielski-ogrod-chcialabym?page=37

Ja sobie zapisze bo fajowskie schodki wyhaczyłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 08:50, 29 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Sylwio, jeżeli chodzi o bodziszki, to niedawno je wykopywałam w celu podziału, mogę więc wykopać jakąś kępkę i wysłać Ci, niech się mnożą też u Ciebie, rozrastają się rewelacyjnie, no a kwiaty urzekające. Ale żeby paczuszka była bardziej imponująca, mogę dołożyć bergenie i hosty, jeżeli oczywiście byś chciała. Jest teraz dobra pora ("na telesfora") na wszelkie przesadzanie.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 08:52, 29 wrz 2015


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Masz taki ogromny ogród, że pomieścisz mnóstwo roślin, tylko czy będą pasowały do Twojej koncepcji. Pomysły masz naprawdę super, nietuzinkowe, a takie lubię.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 09:28, 29 wrz 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Witam, przeczytałam kilka strom z początku, kilka stron od tyłu, podziwiam że ogarniasz ten ogrom powierzchni do zagospodarowania.
Ja mam ok 1500m2 i jak miałam to obsadzić 20 lat temu to panikowałam. Zrobiłam kilka błędów które teraz trudno poprawić, jak np posadziłam za dużo świerków , brzozy które teraz mi wysysają wodę spod rododendronów. Rabaty wyznaczaliśmy z mężem na chybił trafił i od razu robiliśmy obmurowanie z kamienia wokół nich. Teraz poprawienie ich linii to spore koszty, więc większość zostawiłam, tylko te naprawdę denerwujące poprawiłam. Dlatego zastanów się przy planowaniu jakie duże drzewa i krzewy będą za 10-20 lat, bo wtedy będzie za późno na ich przesadzanie. Ile cienia będą rzucać wysokie drzewa, i co w ich cieniu się znajdzie?
Zgadzam się że byliny można sobie sadzić na razie gdzie popadnie, ale drzewa i krzewy należałoby sadzić już w miejsca docelowe.
Będę śledzić Twoje poczynania, ciekawi mnie jak ogród będzie się zmieniał na przestrzeni lat
Zapraszam też do siebie, widzę że zaczęłaś sadzić róże, ja też je kocham, może u mnie coś Ci się spodoba?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 11:03, 29 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Rumianka napisał(a)
Masz taki ogromny ogród, że pomieścisz mnóstwo roślin, tylko czy będą pasowały do Twojej koncepcji. Pomysły masz naprawdę super, nietuzinkowe, a takie lubię.


Chętnie przyjmę, a koncepcję się dostosuje do roślin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:13, 29 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
mirkaka napisał(a)
Witam, przeczytałam kilka strom z początku, kilka stron od tyłu, podziwiam że ogarniasz ten ogrom powierzchni do zagospodarowania.
Ja mam ok 1500m2 i jak miałam to obsadzić 20 lat temu to panikowałam. Zrobiłam kilka błędów które teraz trudno poprawić, jak np posadziłam za dużo świerków , brzozy które teraz mi wysysają wodę spod rododendronów. Rabaty wyznaczaliśmy z mężem na chybił trafił i od razu robiliśmy obmurowanie z kamienia wokół nich. Teraz poprawienie ich linii to spore koszty, więc większość zostawiłam, tylko te naprawdę denerwujące poprawiłam. Dlatego zastanów się przy planowaniu jakie duże drzewa i krzewy będą za 10-20 lat, bo wtedy będzie za późno na ich przesadzanie. Ile cienia będą rzucać wysokie drzewa, i co w ich cieniu się znajdzie?
Zgadzam się że byliny można sobie sadzić na razie gdzie popadnie, ale drzewa i krzewy należałoby sadzić już w miejsca docelowe.
Będę śledzić Twoje poczynania, ciekawi mnie jak ogród będzie się zmieniał na przestrzeni lat
Zapraszam też do siebie, widzę że zaczęłaś sadzić róże, ja też je kocham, może u mnie coś Ci się spodoba?


Witam Cię Mireczko u mnie i poczytam u Ciebie koniecznie
staram się sobie wyobrazić jak te drzewka, które maja teraz od 20- 100 cm będą wyglądały za paręnaście lat, chciałabym, żeby było troszkę parkowo przy domu i troszkę leśnie na samej górze, zależy mi na oazie dla ptaków, bo u nas dookoła łyse pola i większość ptaków to kuropatwy i bażanty, a śpiewających mało. Na razie ogród bardziej bylinowy, bo bylinami łatwo w szybkim czasie zbudować ogród, a szkielet potrzebuje czasu, żeby się rozrosnąć. Ale z wiekiem pewnie będzie mi sił ubywało, a chcę , żeby potem było mniej pracy, a efekt, żeby był ładny. Dużo rozwiązań u mnie tymczasowych z braku środków, ale ogólne założenie w głowie mam.

Marzy mi się coś podobnego do Leśnego ogrodu Grzegorza Śleziaka- perełkę stworzył, ale kasę na to miał, ja usiłuję coś w podobnym charakterze uzyskać, a w każdym razie jest dla mnie inspiracją
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:50, 29 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Przyszły brzózki lecę sadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dominika11 14:53, 29 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
sylwia_slomczewska napisał(a)
Przyszły brzózki lecę sadzić
to czekamy na fotki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sylwia_slomc... 14:59, 29 wrz 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies