Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 10:20, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
kasiek napisał(a)


A no właśnie bo miałam taką w zeszłym roku iw tym ja odnalazłam. Choć przyznam sie ze kupiłam myśląc że to co innego. No to mnie pocieszyłaś

Ja ją bardzo lubię choć po tych kilku latach nie zauważam żeby jej przybyło, raczej jest tyle ile posadziłam....a może mi się wydaje.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:22, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
kasiek napisał(a)


Justyś odpuść, widzisz że Sylwia ma inne priorytety. Mając zwierzaki, do tego osobę pod opieką (babcię) i takie wielki ogród którym nikt się nie zajmie Sylwia stała się niewolnikiem z wyboru swojego miejsca. Ale czy wszyscy muszą żyć wg schematów? Myślę że to wybór świadomy, a chłopaki wybiorą swoją drogę życiową, muszą mieć tylko jeszcze za co, bo samo nie przyjdzie

Kasia Ty wiesz, że ja ze wzgl. na dietę i zdrowie do dalekich podróży nie bardzo się kwalifikuję. Wybór był oczywisty. Kocham Babcię i chcę Ją mieć jak najdłużej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 10:23, 05 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
eee_taam napisał(a)
Dla ochłody ...udało mi wejsc do tego basenu raz...zdecydowanie wybieramy morze


All inclusive nie dla mnie. Kocham nasz Bałtyk z jego kaprysami imelancholią którą ma w sobie, a to zdjęcie mnie w tym uczuciu utwierdza.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
10:26, 05 sie 2018
sylwia_slomczewska napisał(a)

A to miara czegoś? Bo ja wolę rzekę lub jezioro i namiot lub przyczepkę i nie dlatego, że taniej bo nie raz drożej nawet, ale natura mnie ciągnie, a nie hotele
Inne klimaty mnie dają odpoczynek





No właśnie ....sama masz odpowiedź ....to po co ci basen?



Chetnie przywizlabym do Polski stad ...brak much i komarow ....rewelacja wieczorem nie ma upierdliwych owadów to jest najwiekszy luksus
10:29, 05 sie 2018
Katkak napisał(a)

All inclusive nie dla mnie. Kocham nasz Bałtyk z jego kaprysami imelancholią którą ma w sobie, a to zdjęcie mnie w tym uczuciu utwierdza.



My nie mamy all ani ekskluziw ....korzystamy z cieplego morza .. bo w Baltyku albo lodowica a jak juz jest 22 st to sinice i o tym trabia w tym roku☹☹☹
sylwia_slomc... 10:30, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
eee_taam napisał(a)



Właśnie mnie chodzi o ten świadomy wybór ...basenu.....trudno podjac swiadomy wybór jak sie mało korzysta z takich mejsc . . Głównie mam na mysli basen do pływania ....my jeździmy do Wadowic wczesnym rankiem albo późnym wieczorem wtedy jest 5 osób na krzyż i kazdy z nas ma swój tor do pływana ...dlatego tez nigdy nie myslelismy o basenie przy domu poprostu sie namnie oplaca ...w skladaku sie nie naplywam ...a taki betonowy to wysoki koszt.


A tutaj w Hiszpani w nocy o 4 rano jest 27 stopni ....ale basen hotelowy otwieraja o 8 niestety ....a o 8 to juz nie ma plywania bo jest duzo dzieci ....małych dzieci.

Przy takim klimacie gdzie przez 3-4 miesiaca w roku temperatura w nocy jest pow 20 stopni to dla mnie posiadanie basenu ma sens .....wody nie trzeba podgrzewac ...no i drzew lisciastych wkoło nie ma.


Kiedys tez polka ktora 30 lat temu wyjechała do Austalii mowila ze kupili tam dom z basenem....bo to takie polskie myślenie mieli....i same kłopoty z nim były bo trzeba czyscic i utrzymywac a to wysoki koszt jest ....noi potem sprzedac taki dom jest trudniej. A majac 3 dzieci mowiła ze jak byl czas na kapiel to i tak jechali na plaze nad ocean.


Dlatego warto podejmowac swiadome wybory ...a ze "złych " niekorzystnyh szybko i sprawnie sie wycofac .


Zaraz jedzieny sie swiadomie wędzic w Barcelonie ....dobrze kupilismy jednodniowa wycieczkę ....ufff ....bo 3 dniowa trzeba robic w październiku albo listopadzie ale kupujac w Polsce tego sie nie rozumie ...trzeba doświadczyc na sobie

Nie mam w planach budowy hali basenowej
Te mnie też nie cieszą, ujeździłam się jako dziecko, aż mi uszami wyszły, wolę wodę na świeżym powietrzu

Przez 20 lat miałam basen pod domem i jak nam ochota przyszła to wskakiwaliśmy z chłopakami. I tam też chciałabym mieć bo kiedyś zamieszkam.
Zbudujemy sami więc drogi nie będzie, z torbami przez niego nie pójdę

Ja się w podróży meczę i denerwuję co w domu. Świata zwiedziłam jak byłam zdrowa i jakoś mnie już nie ciągnie. Podziwiam na fotkach widoki jak np. Anitka pokazała.
Ja za upałami nie przepadam już naszymi własnymi jestem zmęczona, serce harce wyprawia, a żebym jeszcze miała za nimi po świecie jeździć to na pewno nie.

Chłopaki jadą my zostajemy, to też zdrowe od siebie odpocząć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:32, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
eee_taam napisał(a)
Dla ochłody ...udało mi wejsc do tego basenu raz...zdecydowanie wybieramy morze


Tłumy ludzi i hałas to nie dla nas. To samo mamy w Hucie na basenie nad zalewem, gdyby się nam zachciało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:35, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
eee_taam napisał(a)





No właśnie ....sama masz odpowiedź ....to po co ci basen?



Chetnie przywizlabym do Polski stad ...brak much i komarow ....rewelacja wieczorem nie ma upierdliwych owadów to jest najwiekszy luksus

Komarów brak bo suszaAno po to żeby się pomoczyć dla ochłody nie musząc jechać kawał drogi i nie tracić na podróż czasui też jestem na łonie natury
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 10:37, 05 sie 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Dzięki Sylwia, nabędę pewnie u mojej pani klematisowej
Basen - marzenie na kiedyś. Kumpel ma, zadaszony, w altanie jakby, ale z pleksy... dostawionej do domu. Super sprawa, bo nocą woda się nie chłodzi...
Dzieciaków nie szło z wody wyciągnąć. A nieckę ma zrobioną z kwasówki, sami z ojcem spawali, tyle że już specjalną spawarką.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
kasiek 10:38, 05 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
eee_taam napisał(a)




Przy takim klimacie gdzie przez 3-4 miesiaca w roku temperatura w nocy jest pow 20 stopni to dla mnie posiadanie basenu ma sens .....wody nie trzeba podgrzewac ...no i drzew lisciastych wkoło nie ma.

Zaraz jedzieny sie swiadomie wędzic w Barcelonie ....dobrze kupilismy jednodniowa wycieczkę ....ufff ....bo 3 dniowa trzeba robic w październiku albo listopadzie ale kupujac w Polsce tego sie nie rozumie ...trzeba doświadczyc na sobie


Dlatego w pełni świadomie i odpowiedzialnie polecam domowe... jakuzzi Super sprawa, podgrzewana woda z filtrem - tyle że nie można popływać. No ale dla wielu wesoła taplanina w podgrzewanej wodzie to czysta rozkosz Polecam bo korzystamy codziennie

Matko na wycieczke do miasta w sierpniu? No to macie zdrowie! My latamy na takie w listopadzie, jest genialnie do zwiedzania o tej porze.
A co do rezerwacji - to faktycznie my rezerwujemy zawsze najpoźniej w listopadzie. Oczywiście że to ryzyko terminowe ale firsty sa bardzo opłacalne a i wybór ogromny
Baw się dobrze!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies