Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 09:59, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
jolanka napisał(a)
Piękne zdjęcia
Czytam o podkładach kolejowych ale już widzę, ze nie muszę nic pisać, dziewczyny przekonały, ze to świństwo i z daleka od ogrodu

Ten piękny motyl to rusałka osetnik

Jolciu Ty w rozpoznaniu zawsze nie zastąpiona dziękuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 12:55, 04 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)

Kobieto, a kto tam tyle wody co roku wyniesie!!!???


O kurza, zapomniała że Wy nie macie uzbrojonej działki, pomyślałam o widokach tylko
Taka duza działka a jednak ma problemy z miejscem...
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kasiek 12:55, 04 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)


Czy to lobelia? Bo tez kupilam i nie wiem czy wieloletnia?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
18:03, 04 sie 2018
Basen otwatrty w naszym klimacie jest za kosztowny ...mimo wszystko za zimno mamy i sezon za krotki chyba ze sie buduje caloroczny zadaszony ...to owszem ...ale i tak taniej wyjdzie kupic karnet na basen publiczny i z niego regularne korzystac

a z takich przenosnych skladanych moi sasiedxi sie juz wyleczyli ...tylko ci obok jeszcze rozłożyli w tym roku ale nie widziałam zeby go uzywali jakos czesto ....choc dzieci maja jeszcze w podstawówce

Zamiast robic basen w ogrodzie lepiej wziac urlop od ogroxu i wypoczac nad morzem czy basenem w ciepłym klimacie ....tutaj gdzie jestesmy jest 30st o godz.23 rano 25 w cagu dnia darmowa sauna mozna sie wygrzac wypocic i odmoczyc na caly rok

A ogrod musi sobie poradzic ....nie jestesmy jego wieźniami urlop od ogrodu dobrze nam robi ...nie sadze zeby ten upał mu jakos zaszkodził


Ps. Staramy sie przez cały rok regularnie chodzic na basen publiczny 1-2godz tygodniowo ...różne wychodzi ....nie zawsze sie udaje ....i to mi wystarcza w zupelnosci

Z basenem jak z ogrodem praca w nim zajmuje duzo wiecej czssu jak jego uzywanie ... mysle ze 10x wiecej czasu sie zaiwania jak wypoczywa
Urszulla 19:11, 04 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ostatnio Szmaragdowa była parkingiem dla niezłych wozów, a w ostatnia niedzielę dla rowerów, bo tym razem to młodzież szalała po ogrodzie
I wstyd się przyznać, ale góra dół spacerowali kilkukrotnie


pożegnanie z gimnazjum było


Młodszy z dumą oprowadzał i odpowiadał na pytania, a potem była zabawa na całego


Młodzież fajna i zawsze ucieka na łono natury, taki przywilej wieku nie mogło im się u Was nie podobać a o srokach poczytałam,że staranują ptaszki odlewane to nigdy bym nie przypuszczała.
Mam trochę zaległości a tu już rów na ukończeniu.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Waclaw 19:28, 04 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
abiko napisał(a)
Sylwia ja wiem, że Ci się podobają, ale ogród masz taki, że ciągle masz w nim ludzi. Sama spędzasz tam dużo czasu, będą też i znajomi chłopaków. U was nie m ogrodu do oglądania, to ogród użytkowy, a klimat nie zmieni się na zimniejszy.
Odradzam jak mogę te podkłady, bo też kiedyś analizowałam czym są nasiąknięte. I znajomy z kolei też odradził.
Wacław dobrze napisał (jak zwykle)..


Ech Ty
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 23:53, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
kasiek napisał(a)


O kurza, zapomniała że Wy nie macie uzbrojonej działki, pomyślałam o widokach tylko
Taka duza działka a jednak ma problemy z miejscem...

Widzisz jak to jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:56, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
kasiek napisał(a)

Tak lobelia krwista, u Ciebie powinna zimować bez kłopotu, u mnie przetrwała dwie zimy pod kopcem z trocin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:58, 04 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
eee_taam napisał(a)
Basen otwatrty w naszym klimacie jest za kosztowny ...mimo wszystko za zimno mamy i sezon za krotki chyba ze sie buduje caloroczny zadaszony ...to owszem ...ale i tak taniej wyjdzie kupic karnet na basen publiczny i z niego regularne korzystac

a z takich przenosnych skladanych moi sasiedxi sie juz wyleczyli ...tylko ci obok jeszcze rozłożyli w tym roku ale nie widziałam zeby go uzywali jakos czesto ....choc dzieci maja jeszcze w podstawówce

Zamiast robic basen w ogrodzie lepiej wziac urlop od ogroxu i wypoczac nad morzem czy basenem w ciepłym klimacie ....tutaj gdzie jestesmy jest 30st o godz.23 rano 25 w cagu dnia darmowa sauna mozna sie wygrzac wypocic i odmoczyc na caly rok

A ogrod musi sobie poradzic ....nie jestesmy jego wieźniami urlop od ogrodu dobrze nam robi ...nie sadze zeby ten upał mu jakos zaszkodził


Ps. Staramy sie przez cały rok regularnie chodzic na basen publiczny 1-2godz tygodniowo ...różne wychodzi ....nie zawsze sie udaje ....i to mi wystarcza w zupelnosci

Z basenem jak z ogrodem praca w nim zajmuje duzo wiecej czssu jak jego uzywanie ... mysle ze 10x wiecej czasu sie zaiwania jak wypoczywa

Zależy kto co lubi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:01, 05 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Urszulla napisał(a)


Młodzież fajna i zawsze ucieka na łono natury, taki przywilej wieku nie mogło im się u Was nie podobać a o srokach poczytałam,że staranują ptaszki odlewane to nigdy bym nie przypuszczała.
Mam trochę zaległości a tu już rów na ukończeniu.

Ula teraz wszyscy mamy na watkach tyłySroki mnie zaskoczyły mocno, strasznie demolują i nie poprzestały na jednym razie.....wcześniej demolowały makietę syna, a jak zlikwidowana to znalazły nowe zabawki
I nie bardzo się boją jak się udrę, albo zaklaszczę, w sensie przeganiam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies