Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

ewakatowice 11:06, 09 lip 2015


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Mojemu ogródkowi to daleko do mistrzostwa 
A wypicie kawki w miejscu otoczonym zieleniom jest warte nakładów, styrania …
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Mixtoorka 11:27, 09 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
My kochamy to miejsce, tam jest bardzo zielono, obecnie głównie od przerośniętej trawy i chwastów tam gdzie ich nie powinno być Kosiarkę mamy w naprawie, ale ogarniemy sie to pokażę więcej.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 14:00, 09 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811


To jest właśnie kątek, w którym chciałabym żeby zamieszkał klon. Narazie mieszka w donicy i chyba mu dobrze bo wypuścił takie małe cudeńka czerwone, takie oooo

Moje cisy Hicksi narazie 4szt.



Za tymi trzema płotkami rosną powolutku u sąsiadów Smaragdy. Liczę, że zdążą urosnąć nim płotki się rozsypią. Narazie dają fajny cień klonowi bo to południowa wystawa, chronią od wiatrów.
Mam 4 Hortensje Vanilla fraise. Chcę je posadzić mniej więcej tak jak stoją. W narożniku jako tło dla klona będą 150 cm Smaragdy 3 albo 4, a na lewo od nich właśnie cisy zabudowywujące narożnik. Cięte równo. A przed nimi coś kolumnowego. Zawsze miałam słabość do Ginko biloba (milość z czasów studiów i Dendrologii ...wstyd się przyznać, że wiedzę powinnam mieć większą, ale to dawno było , albo nie wiem co. Zastanawiam się czy dawać Smaragdy za hortensje czy sadzić same krzewy, albo pomiędzy Vanille. Szkielet pomysłu



____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 14:05, 09 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
I jak się ma Twój klon palmowy?
Kupiłam w maju dwie sztuki średniej wielkości i malutki, były piękne, a u mnie stojąc w cieniu również dostały suche końcówki.
Po wsadzeniu do ziemi mały uschnął zupełnie - mimo, że był podlewany, a średni jakoś się trzyma.
Małego przesadziłam na rabatę wschodnią, ale nie wiem czy odbije?
Twojemu się poprawiło? Dobry znak, że wypuszcza nowe listki
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 14:09, 09 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Wsadziłam w donicę i przysypałam korą, żeby zmniejszyć parowanie. Cieszą mnie (jak dziecko ) te małe listki.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 14:10, 09 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A dlaczego nie wsadzasz do gruntu?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 14:16, 09 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Moje Vanilki



i parę takich innych roślinek mam Tatarak i Konwalnik. Surfinie mamusi Żurawki rosną w warzywniku, jedna siedzi w doniczce

____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 14:18, 09 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Narazie nie mam jeszcze gdzie. Będziemy robić taras, i rabaty. A kupiłam bo w lokalnej szkółce rzadko mają i wolałam żeby już był.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
bql3 17:53, 09 lip 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witaj Karolino,

Zrobiłem mały spacerek u Ciebie wszystko przed Tobą więc jeszcze wiele możesz dokonać w swoim ogrodzie, który powierzchnią raczej jest zliczany do bardzo małych. Jak lubisz klony to może zrób sobie może gród o charakterze orientalnym -japońskim one są na każdą połać ziemi którą chcesz zagospodarować - dużą czy mała to nie ma znaczenia gdyż pasują przez swoją prostotę. A minimalizm twojego ogrodu bardzo się nadaje na ten charakter ogrodu ( ..nie namawiam ) - pamiętaj też że ogrody japońskie to nie tylko duża ilość kamieni wysypana w ogrodzie , bo jest ich kilka typów ogrodów japońskich ale myślę że będziesz musiała poserfować trochę po necie byś znalazła trochę ciekawych ogrodów a tam być może znajdziesz interesujące Cię inspiracje do póżniejszych realizacji u Siebie. Będę Ci też kibicował w Twoich zmaganiach ogrodowych bo wiem jak bardzo jest to ważne a puki co zapraszam do siebie na mały spacer - dużo stron nie mam ale za to staram się operować pismem obrazkowym ( fotkowym ).

pozdrawiam

Jan


ps.
.. jak robisz ściółkowanie klonika to grubo nie syp kory.
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
MirellaB 18:31, 09 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Vanilki bardzo dorodne
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies