Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pan Maluśkiewicz

Pokaż wątki Pokaż posty

Pan Maluśkiewicz

Mixtoorka 15:22, 13 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Czy zamiast Smaragdów jako tło mogę posadziś za Vanilkami Miskanty Zebrinus? Rosną strzeliste, raczej spore.
Od płotu:
Zebrinusy
Hortensje Vanilla f.
rozplenice z rozchodnikami
na dole Żuraweczki sweet tea (mam własnej hodowli w przedszkolu)



W samym narożniku będą Smaragdy a przed nimi klon.(ten co jest na zdjęciu real foto .
Na prawo od klona właśnie te miskanty i vanille (albo dalej Smaragdy i Vanille)
Na lewo: chyba zdecyduję się na hortensję Vanillę, żeby tworzyła nawiązanie, choć marzy mi się też Rhododendron...ale bardziej mnie kuszą kwiatostany hortensji.
a dalej strzyżony narożny ekran z cisów i przed nim:
1) albo Ginko biloba w odmianie Fastigiata, albo coś innego kolumnowego , ale co?
2) albo coś pendula przepiękne buki Purpurea Pendula widziałam u nas nad jeziorem, zrobię zdjęcie bo cudownie faluja na wietrze. I ten kolor!

Za jakiś czas planuję zdjęcie płotków, ale chcę poczekać aż rośliny za płotkiem (Smaragdy)i u mnie podrosną.
Taki ma być mój widok z balkonu.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 19:55, 14 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wysłałam Ci namiary na sprzedawcę traw . Właśnie zaglądałam i ma Red Baron, a Ty chciałaś chyba dokupić?

Twoja koncepcja tego zakątka trochę mi się podoba, a trochę nie.
Mi raczej nie podobają się takie drewniane płotki i bym je zasłoniła tujami, ale ok, jeżeli nie chcesz całkowicie ich zakrywać to spoko.

Podoba mi się połączenie tujek z klonem palmowym - zielone i bordowe, będzie fajnie wyglądało.

Nie wiem czy te trawy miskanty zebrinus są zimozielone? Bo pamiętaj, że jak hortki przekwitną i opadną liście to zostaną Ci po nich na kilka miesięcy łyse badylki. Więc obowiązkowo coś zimozielonego na ich tło i przed nimi.

Od płotu:
Zebrinusy
Hortensje Vanilla f.
rozplenice z rozchodnikami
na dole Żuraweczki sweet tea (mam własnej hodowli w przedszkolu)
A tu nie za dużo? Dla mnie za dużo, ja lubię prosotę.
Może przed hortensjami same rozplenice bez rozchodników, albo np.trawy carex ice dance na przemian z berberysami kulistymi admiration czy bagatelle, albo trawy na przemian z żurawkami, które masz w przedszkolu.

Nie namieszałam za dużo?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 09:10, 15 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
hej, wielkie dzięki. Musze kupić hakone pod nogi klona. I te barony No i jak się zdecyduję to rozplenicę.

Rozchodniki fajnie podtrzymują hortensję. A rozplenica daje lekkości. Przemyślę temat

Za tymi 3 płotkami rosną jeszcze małe ok. 70cm Smaragdy. Te płotki to też nie jest spełnienie naszych marzeń. W tym miejscu jest okropny przeciąg. Będą tam dopuki nie dorosną Smaragdy. Muszę chronić klona. A przed nimi chcę dać ekran z cisów w rogu przy tarasie i jakieś drzewo albo kolumnowe (bo tam mało miejsca) albo pendula.W narożniku przy płotkach chcę dać 3 większe Smaragdy albo Aureospicata, ale nie wiem czy będą się wybarwiać ich końcówki w cieniu płotków.
Dam mniejsze Smaragdy jako tło dla hortensji. Przespałam się z tematem Myślałam też o cisach, bo takie jak na zdjęciu kupię w cenie Smaradów (30zł)o tym samym rozmiarze, ale chyba będą za wolno rosły w stosunku do hortensji. Poza tym stanowisko muszą mieć inne.

____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 13:30, 15 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811

o czymś takim myślałam
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 13:37, 15 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Bardzo podoba mi się buk Purple Fountain, ale musze o nich jeszcze poczytać. Albo Ginko biloba.
W przyszłości (2-3) lata zamiast płotków po lewej stronie będzie rząd Smaragdów i na wprost też.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 13:41, 15 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Nie wiem czy dam radę obejść się bez Fagus silvatica Purple Fountain...Jest tak pięknie pogięty...ja mam słabość do takich powyginanych
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Mixtoorka 15:00, 15 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811


raczej tak, więcej czerwieni.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 19:28, 15 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A to nie wiedziałam, że malutkie szmaragdy tam są i płotka nie będzie.
Ten drugi obrazek z większą ilością czerwieni mi się podoba
Ale nadal jakoś rozchodniki + hortensje mi nie pasuje Sama to wymyśliłaś takie połączenie czy u kogoś widziałaś?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mixtoorka 09:21, 16 lip 2015


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Widziałam u Any_art i zakochałam sie w tym zestawieniu, z resztą jak wiele innych osób Vanilla fraise się pięknie przebarwia i komponuje z kwiatami rozchodników
tu jest zdjęcie w miarę akturalne
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1955
a jesienią :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/674-any-ogrod-maly-czyli-wygrana-walka-z-ugorem?page=1722
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MirellaB 21:17, 16 lip 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Znam ogród Any - wybitnie piękny.
Faktycznie ładnie to wygląda, ale jak dla mnie to za dużo
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies