Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

waldek727 04:11, 03 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
lorka napisał(a)

Z resztą pani w ogrodniczym i tak radzi rozluźniać roślinom bryły korzeniowe, a nie wsadzać ot tak prosto z doniczki.

Aga.
Na ,,Ogrodowisku" na temat prawidłowego przesadzania roślin zapisane są całe strony.
Wsadzenie zbitej bryły korzeniowej do gleby jest bardzo częstą przyczyną ich obumierania. W najgorszym przypadku roślina przez wiele miesięcy choruje.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
lorka 09:04, 03 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
waldek727 napisał(a)

Aga.
Na ,,Ogrodowisku" na temat prawidłowego przesadzania roślin zapisane są całe strony.
Wsadzenie zbitej bryły korzeniowej do gleby jest bardzo częstą przyczyną ich obumierania. W najgorszym przypadku roślina przez wiele miesięcy choruje.


Dzięki Waldku. Jeszcze nie dotarłam do wszystkich wątków i na szczęście w sumie dopiero zaczynam nasadzenia z "ogrodniczych" . To pierwsze takie zbite bryły trafiły mi się właśnie w tych cisach.
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 09:06, 03 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Magda70 napisał(a)
zaznaczam sobie i wpadnę jutro na te graby ;l)

Witaj u mnie
Graby mam takie mizerniutkie po 12 zł sztuka..
dam im szanse przez rok.
Jeśli nic z nich nie będzie , to wtedy szarpnę się na fastigiaty duże
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Magda_ 09:16, 03 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
fajne i takie soczyste te cisy i do tego taka cena
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
iwka 10:29, 03 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
cena za cisy powalająca, ja na takim małym kiermaszu wiosennym znalazłam po 7 i od razu oczy mi sie zaświeciły. Zabrałam wszystkie 9 szt.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
lorka 11:00, 03 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
cena świetna, dlatego kupiłam i zamiast w przyszłym roku to rabatę robię już teraz
niestety graby też z wkładką mięsną
jak dobrze,że trafiłam na ogrodowisko i dowiedziałam się o takich niespodziankach
idę szukać jak sadzić rośliny...
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
oliwka 19:52, 03 cze 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
lorka napisał(a)
Z serii dlaczego warto czytać wątki ogrodowe od początku
Otóż w tamtym tygodniu odwiedzałam ogród Jagody.. nie powiem zajęło mi to kilka wieczorów.. przeczytałam na szybko wszystko, przy okazji ucząc się sporo rzeczy np jak ciąć lawendę itp. Jagodaa miała także problem z opuchlakami w cisach, które przyniosła wraz z sadzonkami. Obiecałam sobie,że będę sprawdzać każdą nową roślinę przed wsadzeniem...
Pierwsze cisy posadzone na nowej rabacie..
na 7 sadzonek w 4 były opuchlaki bleeeeee..
płukajcie z ziemi korzenie nowych sadzonek.. byłam w lekkim szoku widząc te paskudztwa
Z resztą pani w ogrodniczym i tak radzi rozluźniać roślinom bryły korzeniowe, a nie wsadzać ot tak prosto z doniczki. Warto więc pozaglądać w środek czy jakiś mały obrzydliwy pędrak się nie czai



Lorka u mnie w donicach znowu zalęgło się plugastwo. Wymieniłam cała ziemię w tym roku, kilkaset litrów. Ponieważ nie miałam siły, czasu i pojemników podzieliłam to na etapy. Niestety wczoraj zabiłam kolejnego opuchlaka- chrzaszcza - zostawił pewnie tysiac jaj w donicy rododendrona ehhhhh, ostatniej do wymiany. A miało być tak pięknie ...
W moich roślinach bryły korzeniowe czasami są tak zbite, że nie jestem w stanie ich nawet rozluźnic a co dopiero wygrzebać robali
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
oliwka 19:59, 03 cze 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
lorka napisał(a)
A tak w ogóle, to poszaleliśmy w ogrodniczym
Mieliśmy pojechać po 3 grabiki moje urodzinowe... a skończyło się na 3 grabach,
20 cisach hilli( sadzonki ok 40 cm ładne gęste po 5 zł, więc nie mogłam się oprzeć)


dwóch perovskiach na frontową rabatę,( już posadzone)


2 carexach oszimskich evergold ,


3 irysach syberyjskich hih..to dla mnie,
a szefu kupił dla siebie dwie jodły greckie( paskudztwo) i jodłę koreańską 'cis' ...

czym zawalił mój cały misterny plan, bo oczywiście teraz ja mam znaleźć na nie miejsce haha... a w tym roku nie miałam w planach reszty ogrodu..
Z resztą nie miałam też w planach rabaty po lewej stronie domu..ale jak już te cisy są, to musze je wsadzić..

Korzystając więc z ładnej pogody, od wczoraj w miarę możliwości czasowych ( 6 miesięczne niemowlę wiszące na mamie) staram się ciut podwyższyć rabatę z lewej z prowizorczyną blokadą,żeby mi ziemia nie spłynęła.. wymierzyć wszystko równiusieńko.. może uda mi się posadzić te graby i cisy... jak skończę to się pochwalę..


Jezuniu, ile tego kupilas !!!!!!! heheh pewnie zamiast na ciuchy wszystko na rosliny wydałaś
oj zazdraszczam ci ogrodu I nie mogę doczekac sie tych grabów.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
lorka 08:54, 04 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
oliwka napisał(a)


Jezuniu, ile tego kupilas !!!!!!! heheh pewnie zamiast na ciuchy wszystko na rosliny wydałaś
oj zazdraszczam ci ogrodu I nie mogę doczekac sie tych grabów.

A żebyś wiedziała!
A najśmieszniejsze jest to ,że od 3 lat nie moge uzbierac na llustra do domu i szyby do kuchni..ale na ogród zawsze sie znajdzie
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
malkul 17:29, 04 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
waldek727 napisał(a)

Aga.
Na ,,Ogrodowisku" na temat prawidłowego przesadzania roślin zapisane są całe strony.
Wsadzenie zbitej bryły korzeniowej do gleby jest bardzo częstą przyczyną ich obumierania. W najgorszym przypadku roślina przez wiele miesięcy choruje.


potwierdzam, um nie cisy chorują juz drugi rok i nei mogę się zebrać a z takiej bryły to korzeń nei ma szans sie przebić
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies