Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

lorka 09:31, 02 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Edyta10 napisał(a)
Witaj, rzeczywiście z tymi trawkami to przesadzili, dobrze że przyjęli reklamację, bo z reguły chyba liczą na to, że człowiek machnie ręką...
piękne masz orliki, też je lubię ładnie już masz w ogrodzie a lato długieeee więc będzie jeszcze piękniej trawniczek piękny, soczysty


Edyto dziękuję
Sporo pracy przed nami, ale i tak nawet trawa cieszy.. jak sobie przypomne ten piach na początku...
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 10:00, 02 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
A tak w ogóle, to poszaleliśmy w ogrodniczym
Mieliśmy pojechać po 3 grabiki moje urodzinowe... a skończyło się na 3 grabach,
20 cisach hilli( sadzonki ok 40 cm ładne gęste po 5 zł, więc nie mogłam się oprzeć)


dwóch perovskiach na frontową rabatę,( już posadzone)


2 carexach oszimskich evergold ,


3 irysach syberyjskich hih..to dla mnie,
a szefu kupił dla siebie dwie jodły greckie( paskudztwo) i jodłę koreańską 'cis' ...

czym zawalił mój cały misterny plan, bo oczywiście teraz ja mam znaleźć na nie miejsce haha... a w tym roku nie miałam w planach reszty ogrodu..
Z resztą nie miałam też w planach rabaty po lewej stronie domu..ale jak już te cisy są, to musze je wsadzić..

Korzystając więc z ładnej pogody, od wczoraj w miarę możliwości czasowych ( 6 miesięczne niemowlę wiszące na mamie) staram się ciut podwyższyć rabatę z lewej z prowizorczyną blokadą,żeby mi ziemia nie spłynęła.. wymierzyć wszystko równiusieńko.. może uda mi się posadzić te graby i cisy... jak skończę to się pochwalę..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
aga_podlasie 10:07, 02 cze 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Fajne zakupy
To mi przypomina moje zapędy w sklepie zazwyczaj, bo "żal nie kupić, taka okazja"
Powodzenia więc
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
kasia_w 10:36, 02 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
Ha ha widzisz! Czułam po kościach, że tak będzie Z ogrodowiskiem nie upilnujesz tempa w ogrodzie. Piękne zakupy Realizujesz wg planu, który narysowałaś ?
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lorka 10:50, 02 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
aga_podlasie napisał(a)
Fajne zakupy
To mi przypomina moje zapędy w sklepie zazwyczaj, bo "żal nie kupić, taka okazja"
Powodzenia więc

tak no właśnie.. w kwietniu na allegro za takie sadzonki dałam 13 zeta.. no ale trudno..

kasia_w napisał(a)
Ha ha widzisz! Czułam po kościach, że tak będzie Z ogrodowiskiem nie upilnujesz tempa w ogrodzie. Piękne zakupy Realizujesz wg planu, który narysowałaś ?


Na szczęście kupione tylko to co mam na liście, czyli według planu.. problem w tym,że plan był na przyszły rok, bo rabata nie przygotowana heh..
Musimy się właśnie zebrać w sobie, kupić kostkę i w tym roku zrobić te obrzeża..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
kasia_w 10:58, 02 cze 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920

Na szczęście kupione tylko to co mam na liście, czyli według planu.. problem w tym,że plan był na przyszły rok, bo rabata nie przygotowana heh..
Musimy się właśnie zebrać w sobie, kupić kostkę i w tym roku zrobić te obrzeża..


Lorka- dobrze przemyśl linię kostki- my przesuwaliśmy 2 razy, bo mi się koncepcja zmieniła Nie chce się wymądrzać, tak tylko sobie gadam
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lorka 11:30, 02 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
kasia_w napisał(a)


Lorka- dobrze przemyśl linię kostki- my przesuwaliśmy 2 razy, bo mi się koncepcja zmieniła Nie chce się wymądrzać, tak tylko sobie gadam

no właśnie muszę już na 100% się zdecydować, bo mój P na zawał by zszedł jeśli chciałabym zmienić haha
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 15:13, 02 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
uff, sąsiad jechał do ogrodniczego, więc doczepiłyśmy się z małą i dokupiłam 8 brakujących cisów. I węża pocącego się na frontową rabatę
macie może jakieś doświadczenie z tym wężem?
powymierzałam rabaty zaznaczyłam sznurkiem..nawiozę ziemi i zostaje najprzyjemniejsza część..sadzenie
ale upał u nas afrykański , w cieniu 30 stopni dzisiaj..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 22:28, 02 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Z serii dlaczego warto czytać wątki ogrodowe od początku
Otóż w tamtym tygodniu odwiedzałam ogród Jagody.. nie powiem zajęło mi to kilka wieczorów.. przeczytałam na szybko wszystko, przy okazji ucząc się sporo rzeczy np jak ciąć lawendę itp. Jagodaa miała także problem z opuchlakami w cisach, które przyniosła wraz z sadzonkami. Obiecałam sobie,że będę sprawdzać każdą nową roślinę przed wsadzeniem...
Pierwsze cisy posadzone na nowej rabacie..
na 7 sadzonek w 4 były opuchlaki bleeeeee..
płukajcie z ziemi korzenie nowych sadzonek.. byłam w lekkim szoku widząc te paskudztwa
Z resztą pani w ogrodniczym i tak radzi rozluźniać roślinom bryły korzeniowe, a nie wsadzać ot tak prosto z doniczki. Warto więc pozaglądać w środek czy jakiś mały obrzydliwy pędrak się nie czai
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Magda70 23:03, 02 cze 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
zaznaczam sobie i wpadnę jutro na te graby ;l)
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies