Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Monia81 20:34, 17 mar 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Aniu ależ masz fajną nową lokatorkę słodziak cudnej urody też już zlałam cisy i nie tylko promanalem, na dwa sezony buteleczka 250 ml starczyła, ale Ty masz sporo tych cisów, to miałaś po czym lać... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
BasiaLT 20:44, 17 mar 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Śliczny niedźwiadek pewnie non stop miziany przez wszystkich.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gruszka_na_w... 20:56, 17 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
anbu napisał(a)

Haniu no nie mów Na moim Promanalu pisało, że wystarcza na 12,5 litra cieczy użytkowej
Wczoraj zrobiłam trzy takie butle i wszytko na cisy wylałam. Rany Boskie mam nadzieję, że nic nie poknociłam

Haniu to rasa Bichon frise


O tej rasie nigdy nie słyszałam, a taką długą i ciekawą ma historię.
"Te małe psiaki często towarzyszyły żeglarzom i dzięki nim trafiły m.in. na Wyspy Kanaryjskie, skąd w XIV w. włoscy żeglarze przywieźli je na kontynent. Szybko stały się ulubieńcami osób szlachetnie urodzonych. We Francji zyskały popularność za panowania Franciszka I (1515-1547), jednak największym wzięciem cieszyły się za rządów Henryka III (1574-1589).

Damy nosiły je na rekach lub zawieszonych na szyi specjalnych tacach, perfumowały je i rozpieszczały do granic możliwości. Małe białe pieski były też ulubieńcami arystokracji hiszpańskiej – pojawiają się na obrazach Goi."

Do oprysku na misecznika potrzebny jest oprysk 2%- 20 ml Promanalu na 1 l wody. Z tego mojego opakowania mogłabym zrobić 50 l oprysku. Zapłaciłam nieco ponad 30 zł.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 21:06, 17 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Słodki aniołek . Rozumiem, że rzadko bywa na ziemi
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
paulaa 21:35, 17 mar 2019


Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 280
anbu napisał(a)
Od trzech tygodni mieszka z nami Lila - przesłodki łobuz





Słodziak <3
____________________
Stwórz ze mną mój ogród
anulajda 21:36, 17 mar 2019


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3780
Aniu ja 5 but.promonalu wypryskłam na cisy a to tylko połowa dostała,
Lili przśliczna
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
jolanka 21:40, 17 mar 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Cudny futrzaczek Widać, że przytulanka. Nie miałam pojecia, ze to taka „historyczna” rasa

Cisy dzisiaj opryskałam, ale nie promamalem tylko chyba Treonem o ile nie pomyliłam nazwy, też preparat olejowy.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasia_CS 21:52, 17 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale kochaniutka psina
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 09:12, 18 mar 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Dziewczyny dzięki za zachwyty nad naszym łobuzem No nie będę ukrywać, że cudna jest
Ogród traktuje jako zabawkę Wszystko musi spróbować, znaczy ugryźć i jak tak dalej pójdzie to najdalej do lata zje mi cała korę i obgryzie wszystkie rośliny

Haniu dziękuję, czyli dobrze zrobiłam roztwór
A rasa rzeczywiście mało znana. Chcieliśmy pieska, który jest mały i ma włosy (koniecznie!). Tak trafiliśmy na Bichony Na szczeniaki trzeba trochę poczekać ale warto, bo to mega słodziaki

Aniu (anulajdo) u nas to samo zrobiliśmy 4 butelki i ciągle mało Nie wiem czy wyrobię z pogodą i uda mi się oprysk powtórzyć
____________________
Ania Ogród Ani :)
Wiolka5_7 09:26, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
U mnie Gracki od Limek posadzone od siebie 1m
Danusia sadzila w rozstawie 0,5 m i pisała,że ok bo hortensje trochę się położą do przodu a Gracki pójdą w górę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies