Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Helen 20:32, 14 maj 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8286
Toszka się pojawiła?
____________________
Helen - Hortensjowo
anbu 07:53, 15 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Radku ja miałam ten sam obornik, kojarzę worek Pytanie jest raczej o to jakie jest pH Twojej rodzimej gleby? Dolomit i mączkę zawsze warto dodać
Ja ziemię rozluźniałam korą tylko pod tuje, pod cisy tego nie robiłam.
A tak apropo tujek, nigdy więcej nie posadziłabym ich w ogrodzie Mają same wady.
Strasznie kradną wodę innym roślinom, ich korzenie to istna sieć pajęcza trzeba je czyścić. Odradzam

Moniko mam hortensje Mont Blanc i Moonlight, lecz są zbyt małe bym mogła Ci cokolwiek doradzić. Obie odmiany sadziłam w zeszłym roku. Kupowałam je nie ze względu na przebarwienie a raczej jego brak a ze względu na kwiat. W sumie to muszę przyznać, że nawet ostatnio podobają mi się hortensje przebarwiające się. Co to się z człowiekiem na starość porobiło hi hi

Buziaki dla wszystkich
____________________
Ania Ogród Ani :)
kasia1 08:01, 16 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Witaj Aniu, czasem, jak znajdę chwilę, to zaglądam. Na co byś zamieniła teraz tuje? Pozdrawiam

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
anbu 19:45, 16 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiu ja oczywiście uważam, że najlepszy na żywopłot jest cis i choina kanadyjska. Zupełnie bezproblemowe, polecam bo mam sprawdzone u siebie.
Ale jak pozaglądasz do ogródków innych forumowiczów, to znajdziesz jeszcze wiele ciekawych propozycji
____________________
Ania Ogród Ani :)
kaz742011 21:52, 16 maj 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Zgadzam się w 100%. Cis i choina są super. Jeszcze serby . Jak bym mogła to tuje bym z chęcią wywaliła. Mam ich sporo bo z 50 sztuk. Jak sobie pomyślę o czyszczeniu to mi słabo .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
kasia1 07:21, 17 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Pytam z ciekawości U mnie już prawie wszystko obsadzone, jeśli chodzi o żywopłoty. Zastanawiałam się nad cisem. Byłby optymalny, a najlepiej zasadzić od razu takie duże Ale odpadły ze względów ekonomicznych i zamiast nich mam szmaragdy ...
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
gosiacz22 12:36, 26 maj 2020


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam, piękne ma Pani ambrowce. Wlasnie też nabyłam dwie szt i chciałam podpytac jak przygotować im podłoże?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
anbu 12:49, 26 maj 2020


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Gosiu na forum sobie nie paniujemy

Chyba Ci wczoraj odpowiadałam w wątku o ambrowcach? Naładuj im do dołków dobroci: kompost, obornik naturalny, mączkę bazaltową itd. Dobrze porozrywaj korzenie. Coś mi się kołacze w głowie, że one lubią odrobinę kwaśno. Ja nie pamiętam czy moim jakoś zakwaszałam glebę Na pewno lubią dużo wody, bo nawet chyba rosną na terenach zalewowych
____________________
Ania Ogród Ani :)
popcorn 15:22, 28 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz ładnie! Ile lat ma ogród? Też już tak chcę, wszystko pdrośnięte i wypieszczone!!!
____________________
Mój nowy ogródek
martinek 13:49, 06 cze 2020

Dołączył: 06 cze 2020
Posty: 1
Witam i proszę o pomoc.

Tak wyglądają moje tuje. Zauważyłem przedziorka i przezroczystą spadź. Pryskalem mospilanem i karatem. Została jeszcze spędź i jakaś choroba grzybiczna. Pędy mi brozowieją i usychaja w różnych miejscach. W miejsce lekkiej mazi pojawia się czarny nalot, niektóre tuje mają popekaną cienką warstwę kory. Nie wiem czy problem nie idzie od korzeni. Tydzień temu pryskalem raz topsinem. Co poradzić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies