Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Grodzi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Grodzi

Grodzia 23:03, 28 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
wrzucam zdjęcia skarpy
____________________
Ogród Grodzi
makadamia 08:21, 29 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Grodziu, obiecuję, że już ostatni raz Cię nagabuję



Czarną linią jest zaznaczony stan obecny, a czerwoną - proponowany.

Rzecz jasna, żeby to miało ręce i nogi to trzeba zrobić plan dla całej działki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Grodzia 08:46, 29 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
Bardzo dziękuje za cenne rady i uwagi ... myśleliśmy wczoraj z mężem jak to zrobić żeby było najlepiej i zrobimy schody ale nie w tej części skarpy tylko dalej bo skarpa jest bardzo długa....w tej części skarpy w której chcemy zrobić schodki tak własnie w poprzek skarpy są na dole zasadzone brzozy więc będzie zejście do zagajnika z brzozami... natomiast ta część skarpy która jest na zdjęciach zostaje bez zmian bardzo Was proszę o pomoc
____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 08:57, 29 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
chciałabym tą skarpę obsadzić bylinami i trawami coś w tym klimacie jak mi radziejowa podrzuciła podoba mi się coś własnie takiego

takie zestawienie też mi się podoba jakby połączy to pierwsze z tym drugim to byłoby dla mnie idealnie...

____________________
Ogród Grodzi
iwonkap 09:51, 29 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Zobacz tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7059-ogrod-pierwszy-nie-wielki-projekt?page=119#post_8
Grodzia 10:57, 29 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
w tym miejscu


chciałabym stworzyć coś w tym stylu

____________________
Ogród Grodzi
Grodzia 14:05, 29 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
a na skarpie z drugiej strony chciałabym zrobić schodki z podkładów kolejowych coś w tym stylu...

co o tym sądzicie?

____________________
Ogród Grodzi
ania_m 13:03, 30 maj 2017


Dołączył: 24 lis 2016
Posty: 74
Grodzia napisał(a)
a na skarpie z drugiej strony chciałabym zrobić schodki z podkładów kolejowych coś w tym stylu...

Ładnie wygląda, ale ja czytałam ze podkłady kolejowe są impregnowane silnymi środkami chemicznymi, które na pewno nie są obojętne dla naszego zdrowia. Poza tym wydobywają się z nich chemiczne opary - po prostu śmierdzą zwłaszcza w słoneczne dni no i brudzą. Kiedyś tez miałam zamiar je u siebie zastosować bo mi się podobały ale jak pojechałam do kuzyna (który ma je w ogrodzie) i poczułam ich zapach to zmieniłam zdanie. Poczytaj o podkładach zanim zdecydujesz
____________________
Ania Ogród-moje marzenie
makadamia 13:38, 30 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Niestety tak. Podkłady to tanie rozwiązanie, ale szkodliwe.
Zwłaszcza na słońcu, w czasie upałów czuć te opary.

Ja położyłam je u siebie w ogrodzie i jeszcze nie czułam tego smrodu. Nie wiem, czy dlatego, że dałam je w cieniu, w mniej uczęszczanych miejscach, czy po prostu udało mi się kupić jakieś stare, które długo przeleżakowały na składzie.

Grodziu, odnośnie jeszcze planów nasadzeń: byliny trzeba dzielić, odmładzać, ścinać. Sadź je tylko tam, gdzie dasz radę wejść.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Grodzia 15:02, 30 maj 2017


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 288
nie wiedziałam że z podkładami tak jest...to co zostaje jakiś kamień prawda? muszę poszukać inspiracji
____________________
Ogród Grodzi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies