Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

Ewik 10:26, 10 wrz 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Sloneczna jesień u Ciebie za roślinki pięknie dziękuję
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
chelll 20:56, 10 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Muszę zmienić rabatę na rondzie !!!

Zabieram się do niej jak kot do jeża.

Szukam pomocy, umieściłam pytanie w watku o projektowaniu rabat, ale może Wy tutaj tez mi coś podpowiecie...

Zdjęcie rabaty - koło o srednicy 7 metrów, słońce od rana do zmierzchu. Rabata musi buć atrakcyjna cały rok. To wizytówka, taki przedogródek. No i ładna z każdej strony, dlatego pomyśłałam, żeby rośliny powtórzyć trzykrotnie, ale tworząc różne układy. Zdjęcie z wiosny:


Moja propozycja - rysunek



Dosadziłabym jakieś trawy - proso rózgowate, oczywiście wrbeny i jeżówki, może słoneczniczek, gdzieś mam go na rabacie. Hortensje białe. Czy to będzie dobrze?

Proszę o Wasze opinie
____________________
Handmade by Elka
21:18, 10 wrz 2015
chelll napisał(a)


Zdjęcie rabaty - koło o srednicy 7 metrów, słońce od rana do zmierzchu. Rabata musi buć atrakcyjna cały rok. To wizytówka, taki przedogródek. No i ładna z każdej strony, dlatego pomyśłałam, żeby rośliny powtórzyć trzykrotnie, ale tworząc różne układy.


Dosadziłabym jakieś trawy - proso rózgowate, oczywiście wrbeny i jeżówki, może słoneczniczek, gdzieś mam go na rabacie. Hortensje białe. Czy to będzie dobrze?

Proszę o Wasze opinie



jedynie co moge powiedzieć to te rośliny mają tzw sezon martwy ...ja takich roślin w tym kółku bym sadziła na tych bocznych to tak..ale w kółku nie.

pomogłam
chelll 21:23, 10 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dzięki, Etam. Masz rację.

Pierwotnie miały być zieline mikrobity wiecznie zielone i czerwone klony, które teraz zamienię na ambrowce. Ale ten pomysł nudny. Powstał, gdy nie znałam Waszych ogrodów, bajecznie kolorowych. Teraz muszę zmienić pierwotny zamysł, ale jeszcze wiem zbyt mało, stąd moje prosby do Was
____________________
Handmade by Elka
21:38, 10 wrz 2015
przeleciałam po łebkach i widzę że masz róże i dużo bylin

to kółko ma styl dworkowy trochę formalny ..i takie nasadzenia tam zrób ....ja bym zrobiła jakieś cisy czy bukszpany...figury kule stożki czy inne ...kilka róż nawet okrywowych lub innych bo ... i jakie trawy zimozielone ...typu carex evergold lub inny ...no i cebul całe kółko w jakieś wzory albo mixy...moze jakies ładne drzewo na śroku z kulistą korona ...albo kolumnowe.


u mnie z projektowaniem słabo ...ciągłe przesadzanki ..i mix stylów ...i taki niestyl mi wychodzi


ale jeszcze ci podrzucę kółko własnie bylinowe ...kultowa rabata!!! ...tyle że napewno do czerwca nie będzie jakaś wspaniała
http://www.giardinosegreto.com/en/?theme_portfolio=relais-nellastigiano#!prettyPhoto[post_content]/0/




mateuszmichn 21:40, 10 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
Witaj. Mój pomysł na okrągłą rabatę jest taki aby po środku posadzić drzewo, krzew. Podzieliłbym koło na 4 części i każda część oddzielił krzewami, które będą dekoracyjne również jesienią i zimą. 4 pola wypełniłbym trawami, tymi wieloletnimi i tymi sezonowymi jak no. Stipa. Pomiędzy trawami możesz posadzić jeżówki, słoneczniczek, bo mówiłaś, że masz.
____________________
Mój mały zakątek
chelll 22:10, 10 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
mateuszmichn napisał(a)
Witaj. Mój pomysł na okrągłą rabatę jest taki aby po środku posadzić drzewo, krzew. Podzieliłbym koło na 4 części i każda część oddzielił krzewami, które będą dekoracyjne również jesienią i zimą. 4 pola wypełniłbym trawami, tymi wieloletnimi i tymi sezonowymi jak no. Stipa. Pomiędzy trawami możesz posadzić jeżówki, słoneczniczek, bo mówiłaś, że masz.


Ja myślę chyba blisko, tylko koło chcę podzielić na trzy części i każdą skomponować z tych samych roslin, tylko w róznych układach i ilościach. Może jednak warto tam dosadzić kilka iglaków o róznym kształcie i kolorze, co by przez cały rok było ładnie. Tylko co??? Na tym to się w ogóle nie znam, bo mnie te rosliny nie interesują
____________________
Handmade by Elka
mateuszmichn 22:13, 10 wrz 2015


Dołączył: 14 sie 2014
Posty: 1654
chelll napisał(a)


Ja myślę chyba blisko, tylko koło chcę podzielić na trzy części i każdą skomponować z tych samych roslin, tylko w róznych układach i ilościach. Może jednak warto tam dosadzić kilka iglaków o róznym kształcie i kolorze, co by przez cały rok było ładnie. Tylko co??? Na tym to się w ogóle nie znam, bo mnie te rosliny nie interesują


Ja też za bardzo się nie znam na krzewach. Na środku dałbym coś o pokroju kolumnowym.
____________________
Mój mały zakątek
chelll 22:14, 10 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
eee_taam napisał(a)
przeleciałam po łebkach i widzę że masz róże i dużo bylin

E tam, dzięki za chęci i podpowiedzi. Oglądam rożliny, które wymieniłaś. Muszę przyznać Ci rację, że mało elegancko, ale ja na wsi mieszkam zabitej dechami, więc elegancja francja mi chyba już nie lezy. Zresztą odkąd zajęłam się ogródkiem paznokietki mam najczęściej czarne

Jesli chodzi o róże, trchę się ich boję, bo zbyt mało wiem... Może by tam coś podsadzić z róż, tylko co??? I tu klops

Pozdrawiam!




____________________
Handmade by Elka
ren133 09:32, 11 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
chelll napisał(a)
Muszę zmienić rabatę na rondzie !!!

Zabieram się do niej jak kot do jeża.

Szukam pomocy, umieściłam pytanie w watku o projektowaniu rabat, ale może Wy tutaj tez mi coś podpowiecie...

Zdjęcie rabaty - koło o srednicy 7 metrów, słońce od rana do zmierzchu. Rabata musi buć atrakcyjna cały rok. To wizytówka, taki przedogródek. No i ładna z każdej strony, dlatego pomyśłałam, żeby rośliny powtórzyć trzykrotnie, ale tworząc różne układy. Zdjęcie z wiosny:


Moja propozycja - rysunek



Dosadziłabym jakieś trawy - proso rózgowate, oczywiście wrbeny i jeżówki, może słoneczniczek, gdzieś mam go na rabacie. Hortensje białe. Czy to będzie dobrze?

Proszę o Wasze opinie


Ja bym dała jedno duże drzewo na środku (ambrowiec, tulipanowiec) + pas lawendy + pas szałwii z turzycą + pas seslerii ... można od widocznej strony dać zimozielone kulki bukszpanowe z berberysami lub żurawką czy pas karłowatej kosodrzewiny
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies