Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

Kasya 20:21, 13 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
To może moja tez sie przebarwi tak mocno
A ambrowce masz kolumnowe ?
Jaka srednice ma rondo ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
chelll 20:48, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Moje vanilki w ubiegłym roku były rózowe... więc jest szasna na intensywny kolor i u ciebie

Ambrowce zwykłe - drzewiaste.

Rondo - średnica 7 metrów - straszny z nim kłopot
____________________
Handmade by Elka
Kasya 20:51, 13 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
Oj to wielkie drzewa... Nie zmiescisz wiecej niż 1
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
chelll 21:47, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dzięki za radę. Właśnie takich głosów oczekuję Myślałam o tym, czy da się z ambrowca zrobić drzewko wielopniowe? Jak? zakopałabym w jednym dołku dwie sztuki. Tylko po co? I co bym osiągnęła? Warte to grzechu?
Proszę o Wasze opinie...
____________________
Handmade by Elka
Kasya 21:51, 13 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42179
chelll napisał(a)
Dzięki za radę. Właśnie takich głosów oczekuję Myślałam o tym, czy da się z ambrowca zrobić drzewko wielopniowe? Jak? zakopałabym w jednym dołku dwie sztuki. Tylko po co? I co bym osiągnęła? Warte to grzechu?
Proszę o Wasze opinie...


Moim zdaniem nie da sie, każda roślina to mocne, potężne drzewo, nie zrobią sie inne z powodu posadzenia razem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Mala_Mi 22:18, 13 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ela... ambrowiec to wielkie drzewo.. byliny pod drzewem będą się męczyć.. ... 7 metrów to wcale nie tak dużo. Na foci nie wygląda na tak duże te koło.

Wątek o Ambrowcu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1102-ambrowiec-amerykanski-liquidambar?page=5

System korzeniowy większy niż korona.. stawiaj na rośliny które zniosą suszę.. i konkurencję korzeni. Ambrowiec czytam, że lubi mokro, wiec podlewanie masz tak czy siak zapewnione.

Byliny, róże..raczej odpadają, bo będą się męczyć a grzebanie w korzeniach niewskazane i trudne.



Jedne ambrowiec.. koronę i tak będzie miał większą niż rondo. Posadź jałowce okrywowe i pomiędzy nie daj bukszpany, one dają radę na ubogiej i suchej glebie.

Możesz dać zamiast jałowców tujki, takie jak na foto po lewej.. nawiążesz do rabaty. Jałowiec tylko taki idący po ziemi, który się nie wypiętrza. Ale jak bukszpan to daj żółty jałowiec, a jak tujki, to zielony jałowiec. Możesz dać jakieś hortki..
Możesz dać te tujki i lawendę ... nawiążesz do rabaty przy domu.

Ambrowiec jest dekoracyjny jesienią, ma dużo kolorów jaskrawych i.. dawanie pod nim kwiatów.... spowoduje pstrokaciznę, nie wiadomo na co patrzeć.. jak kwiaty to takie co już skończą swój pokaz do czasu wybarwiania liści..

PO lewej masz też jałowca wielkiego i plac pod świerkiem.. możesz tam nawiązać czymś do ronda..

Ja poszłabym w coś co będzie zielone cały rok.... a kolor da ambrowiec jesienią.. i sąsiednie rabaty.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ren133 22:25, 13 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Ja pod ambrowcem posadziłam kosodrzewinę z carexem Evergold
Ale cały czas myślę, że lawenda byłaby ok ... bo słonecznie i cuuudna po prostu jest i ... nie bedzie kolidować jesienią z przebarwiającymi sie pieknie liśćmi ambrowca, na co słusznie zwróciła uwagę Ania
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 22:28, 13 wrz 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mala_Mi napisał(a)
Ela... ambrowiec to wielkie drzewo.. byliny pod drzewem będą się męczyć.. ... 7 metrów to wcale nie tak dużo. Na foci nie wygląda na tak duże te koło.

Wątek o Ambrowcu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1102-ambrowiec-amerykanski-liquidambar?page=5

System korzeniowy większy niż korona.. stawiaj na rośliny które zniosą suszę.. i konkurencję korzeni. Ambrowiec czytam, że lubi mokro, wiec podlewanie masz tak czy siak zapewnione.

Byliny, róże..raczej odpadają, bo będą się męczyć a grzebanie w korzeniach niewskazane i trudne.



Jedne ambrowiec.. koronę i tak będzie miał większą niż rondo. Posadź jałowce okrywowe i pomiędzy nie daj bukszpany, one dają radę na ubogiej i suchej glebie.

Możesz dać zamiast jałowców tujki, takie jak na foto po lewej.. nawiążesz do rabaty. Jałowiec tylko taki idący po ziemi, który się nie wypiętrza. Ale jak bukszpan to daj żółty jałowiec, a jak tujki, to zielony jałowiec. Możesz dać jakieś hortki..
Możesz dać te tujki i lawendę ... nawiążesz do rabaty przy domu.

Ambrowiec jest dekoracyjny jesienią, ma dużo kolorów jaskrawych i.. dawanie pod nim kwiatów.... spowoduje pstrokaciznę, nie wiadomo na co patrzeć.. jak kwiaty to takie co już skończą swój pokaz do czasu wybarwiania liści..

PO lewej masz też jałowca wielkiego i plac pod świerkiem.. możesz tam nawiązać czymś do ronda..

Ja poszłabym w coś co będzie zielone cały rok.... a kolor da ambrowiec jesienią.. i sąsiednie rabaty.

Aniu
A może u mnie byś coś doradziła?
Nie wiem co posadzić z tyłu lawendy zeby było zimozielone tło
Plisssssss


____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
olga80 07:04, 14 wrz 2015


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
chelll napisał(a)
I różne kolory różu na rabacie brzozowej

Z daleka:



I z bliska:



Miła niespodzianka te hortki w tym roku u mnie, zarumieniły się pięknie .



cudnie ta ciemna horta mnie urzekła co to za odmiana ? co do ronda to ze mnie kiepski projektant ale jedno jest pewne daj tam coś zimozielonego
wątek zaznaczam i będę zaglądc
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Mala_Mi 23:43, 19 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies