Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

popcorn 09:44, 11 wrz 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie czytam powyzszych wpisow.. ale ja tu widze duże drzewo (jakieś ładne, bezobsługowe, np wiśnia umbraculifera) na środku, a cała reszta obsadzona lawendą i okrywowymi różowymi różami. Bezobsługowo i ładnie. I pomiędzy jakieś cebulowe. Jeśli patelnia, powinno ładnie wyglądać cały rok.

moja fotka z Austrii:
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/67593/original.jpg


pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
paula23 11:03, 11 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Super efekty

Co do Twojej rabatki koła miałam się nie wypowiadać bo ze mnie żaden znawca ale widzę że nie wielu jest chętnych więc się wypowiem

Moim zdanie powinnaś postawić przede wszystkim na zimozielone i ograniczyć ilość gatunków.

Na środku wysokiego miskanta,ambrowiec albo berberysa czerwonego kolumnowego wokół hortensje, 4 iglaki albo niwaki, kula na pniu albo jakiś fikuśne jak cyprysik tempołuskowy filicoides i mniej wypełniaczy np czerwone żurawki i turzyce aurea + obwódka z obecnej kostrzewy albo zmiana na np.bukszpany i do tego dodać można by cebulki.



Ale to Tobie ma się podobać więc to tylko lekka propozycja.
____________________
Paula Moje trudne początki
iwka 11:08, 11 wrz 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jeżeli rondo ma być atrakcyjne cały rok to bukszpany lub cisy, kulki i stożki, lub tuja danica. Dodatkowo trawki i sezonowe kwitnące
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mala_Mi 15:25, 11 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dałabym jedno drzewo w środku..

Słońce będzie tu mocno operować i hortensje moim zdaniem tu będą miały za ciepło i za sucho. Postaw na gatunki lepiej znoszące słońce. Musisz posadzić coś co będzie zielone zimą. Chyba, że godzisz się by było łyso przez ponad pół roku.
Z twego planu (słabo widać) jakoś nie pasuje mi to co narysowałaś. Dobór roślin mi nie leży.... nie pasuje, nie gra..
Zakładam, że chcesz mieć latem tu kwieciście... rysować nie umiem... wiec wyszukuję ci obrazki, które mogą Ci się spodobać. Bukszpany (kule) można zastąpić tujkami kulistymi.

elegancko

ciekawie

to mi sie podoba

Na środku drzewo, kamyk i kilka kulek z hostamijak tu tylko kwatków mało, ale byłaby elegancja

okrywowe róże i bukszpany

kwiatkowo
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Iggia 15:35, 11 wrz 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Ela, może poszłabyś w bukszpany,lawendę, szałwię i jakieś ładne drzewo na środku. No i cebulki (na wiosnę).
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
chelll 22:08, 11 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Dziewczyny, dziękuję za uwagę, pomysły, inspiracje. Mam wrażenie, że z postu na post mi gorzej. Teraz do dopiero mam mętlik Szukam dalej, do skutku! Pozdrawiam
____________________
Handmade by Elka
Gardenarium 22:11, 11 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Fajna kombinacja nawierzchni, bardzo mi się podoba, ale chyba zepsułaś ją swoim planem Za bardzo napstrzone i brak czegoś dominującego (drzewek lub topiarów) jako coś, co będzie łączyło te wszystkie punkty na zdjęciu Twojego przedogródka

Twój planik jest bardzo nieczytelny, ale samego kółka to ty nie projektuj, zrób tak, żeby jakiś pomysł (jednakowe krzewy, topiary, czy żywopłocik przechodził z jednego półkola na drugą część, jakiś fajny pomysł a nie tak naćkać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chelll 22:25, 11 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
OK, gdybym umiałam to zrobić, nie prosiłabym o pomoc

W mojej ocenie, mocnym akcentem mają być ambrowce (trzy sztuki) , nawiązuję kolorystyką do innych roślin w ogrodzie.

Chyba zostanę przy pierwotnym pomyśle, a więc:
góra - trzy ambrowce, średnie pietro - zielona mikrobiota, dolne - jakieś trawy - śmiałek darniowy/sesleria/rozplenica/ kostrzewa sina jako obwódka. Dla ozywienia wepchnę pomiędzy to coś kwitnącego.

Idę na łatwiznę?

Szukam inspiracji

Pozdrawiam! Dziękuję za wpisy gorąco
____________________
Handmade by Elka
Gardenarium 22:37, 11 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem w Anglii i nie mam narzędzi, żeby coś narysować, a samo zdjęcie nie wystarczy, powinien być rzut z góry całego terenu tego co na zdjęciu, same kólko to za mało..Internet zaraz mi się skończyyy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chelll 22:54, 11 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Zdjęcia zrobię z najwyższego punktu, na który potrafię wejść i zamieszczę w niedzielę. Wówczas ponownie poprosze o wskazówki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję za zainteresowanie. Życzę owocnej podróży i pieknych widoków. Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies