Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Handmade by Elka

Pokaż wątki Pokaż posty

Handmade by Elka

chelll 10:05, 12 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Naniosłam nową linię przy placu zabaw. Na siwo zaznaczyłam jeszcze chodnik, który powstał w ostatniej chwili.



Tak bajzel u mnie

Ile ja mam jeszcze pracy, dopiero teraz to widzę Chociaż cieszy mnie to, co już zrobiłam...
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 11:17, 12 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Hmm.. chyba cienki Bolek jestem.
Nie chyba.. a na pewno.. uciekam do swojej roboty.. bo do poniedziałku tylko dzień i kawałek.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 06:19, 13 wrz 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nic oryginalnego nie wymysle, poza stwierdzeniem, ze musza byc rosliny zimozielone, inaczej bedzie cie to kolo smucic.
Do srodka dalabym jedno ladne drzewo, ale ktore, sama musisz zdecydowac, moze byc milorzab, ambrowiec, buk trikolor, tulipanowiec, albo w jeden dolek 2 magnolie, beda kwiaty wiosna i piekne liscie. Z opcji zimozielonej oprocz cisow zielonych i zlotych, bukszpanow, masz do wyboru trzmieliny, laurowisnie- uwielbiam je. Są tez odmiany jalowcow wolno rjosnace, np Golden Tuffi. Do tego roze lub inne kwiaty, cebulowe aby byl wiosennyl widok, moga byc hortensje, dalaby,m Phanton i trawy akcentami, zimozielone. Czytam, ze radza spojnosc, pewnie slusznie, ale to moze byc jeden rodzaj rosliny, jak powtarzajacy sie akcent. Ja jestem wzrokowcem, musze na zywo widziec, aby doradzac pewnie namieszalam ci
W moim kole, cyt foto przez Justyne sa 2 milorzeby, 5 roz Chopen, miejscami werbeny, 8 limek i obwodka bukszpanowa. Caly sezon jest ladnie, bo jeszcze mam tam irysy, ktore kwitna wiosna, jak sa przyciete hortensje, one wtedy daja pietro.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
chelll 11:24, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Moi drodzy, dziękuję za wszystkie opinie, wskazówki. Wszystkim i każdmu z osobna. Muszę podjąć jakąś decyzję, ale czekam jeszcze na rady p.Danusi.

Myąlałam, że dam radę z ta rabatą teraz, ale co nagle t po diable. W ostateczności wstrzymam się do wiosny.

Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
Mala_Mi 14:09, 13 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Tę rabatę jak zobaczyłam, że nie otwiera to ją zalinkowałam ponownie i nazwalam "kwiatkowa".

Masz tam drzewo, a pod nim wielkie kule bukszpanowe i byliny. Rozchodniki startują wcześnie, rudbekie Goldsturm kwitną rekordowo długo, i są tam jakieś niebieskie kocimiętki lub szałwie.

Z inspiracji trwałych i stałych przez cały rok.. daję ci pomysł od mojej sąsiadki , tylko ona ma to w kwadracie.. jakość fotek słaba bo z telefonu.. zapisz sobie foty jak chcesz, bo potem je usunę.. Wszytko rośnie na macie by nie pielić w tym,.

Płożący jałowiec, niskie odmiany kosodrzewiny, "choinka", hortensja


Tujki kolumnowe i jałowiec, teraz jałowiec jest przycięty na nisko i super to wygląda.. i berberys (ale berberys to kłujok straszny)


Jałowiec płożący , kule bukszpanowe i berberys


Drzewko buk płaczący, tujki, jałowiec


Rabaty kompletnie bezobsługowe.. i zawsze eleganckie. Bez podlewania, bez niczego rosną.. po 5 latach się to rozrosło i czasami się przycina.. to co wyłazi poza rabatę, kule bukszpanowe też już były przycinane i ten niebieski jałowiec z wysokości był przycięty. I koszt takiej rabaty tez nie jest wielki.
Ale wtedy pasuje coś z tego powtórzyć na rabacie obok...


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
chelll 17:45, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Aniu, dziękuję za czas, zainteresowanie. Zdjęcia zapisałam, ale nie musisz ich kasować, jeśli to mozliwe. O czymś takim myślałam, ale na tle kwiecistych rabat, taka zimozielona wypada blado, stąd mój pomysł. aby obsadzać inaczej.

Muszę podjąć decyzję, ale nie teraz, mam ogródkowego doła. Mnóstwo pracy, a czasu nic. Nieporobione w ogródku, w domu, w pracy...

Muszę się ogarnąć, 1000 cebul do posadzenia... i kiedy, się pytam???
____________________
Handmade by Elka
chelll 17:52, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Umieszczam widok na moje areały. Zdjęcia poglądowe, dla ogarnięcia całości, robione z domku dla dzieci, który znajduje się na placu zabaw.

Widok centralny:



Na lewo od ronda:




Prawy górny róg od ronda - tam do tej pory był warzywaniak. Teraz posadziłam tam trawy, rozplenice, jeżówki łanami... Co wyjdzie, okaże się... Będę się martwić za rok



I skrajnie prawa strona - rabata z brzozami i dereniami .




To tyle bajzelku mojego. Od strony podwórka nie pokazuję, bo jeszcze nie ma co Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
chelll 17:57, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
I różne kolory różu na rabacie brzozowej

Z daleka:



I z bliska:



Miła niespodzianka te hortki w tym roku u mnie, zarumieniły się pięknie .

____________________
Handmade by Elka
Kasya 19:25, 13 wrz 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41963
Jakie drzewka masz na rondzie ?
Podoba mi sie szpaler hortek
A co to za hortki z takimi bordowymi kwiatostanami ? Ja nie mam takich ciemnych...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
chelll 19:43, 13 wrz 2015


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Kasya, teraz klony
, ale już kupine są ambrowce. To one będą tam rosły, tylko nie wiadomo czy jeden, czy trzy... Decyzję muszę podjąć do końca tygodnia.

Różowe hortki to vanilki, tak się w tym roku jak wariatki przebarwiły, na ciemny brudny róż. Muszę ich dokupić jeszcze z siedem sztuk, są efektowne
____________________
Handmade by Elka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies