Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 13:03, 05 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki Zoja, Toszka- nie u siebie chciałam sadzic, ale w takim razie narazie nie będę sobie też nią głowy zawracać
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:33, 05 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Hortensja dębolistna tak czy owak kwiaty ma o wiele mniej spektakularne niż inne hortensje. Jej ozdobą są liście i wg mnie wcale nie musi kwitnąć. Jesienią przebarwia się fantastycznie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:56, 05 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, zmieniłaś awatar? No nie poznałam.
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:00, 05 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Zmieniłam Już mam go tak długo, że mi się znudził

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:49, 08 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Anda napisał(a)
Zmieniłam Już mam go tak długo, że mi się znudził


Tobie się znudził, a ja poznaje po awatarach częściej niż po nickach ale już będę kojarzyć


Mam takie pytanie bo mam nadzieję,że dziś przekopie całość. Dam obornik, mączkę która mam. Obornika nie mam aż tak dużo,jakieś 300l liczac worki jakie mam. Na wiosnę mogę przekopać dodając przekonpostowany obornik bo wtedy będę mogła przywieźć.
Czy przekopywac z kora, z igliwiem?
Nie wiem czy będą tu rośliny kwadolubne, ale nie wiem czy będzie wystarczająco rozluźniona ziemia. Zrobię tak jak Ewa dam zerwana darń i na to ta ziemię z tymi dobrociami co mam.

Edit. Mój kręgosłup wysiadke robi przy kopaniu myk myk i em przekopal

Przypomniało mi się,że jeszcze liści dębowych chciałabym przynieść i je też dorzucić. Żeby kosiarka je zmielić to wysypać na trawę i przejechać po tych liściach? Ponoć nie dadzą się tak zmielić.
Wystarczy jak te liście, obornik przekopie razem. A mączkę Ewa lub Toszka pisała,że na głębokość do 10 cmczyli przekopana zeimie na bok, na to darń odwrócą i to posypać mączkę i zasypać ziemią?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:09, 08 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
O liściach dębowych Ci nic nie doradzę, bo nie mam z nimi doświadczeń. A mączką posypać możesz i pod odwróconą trawą, i tą odwróconą trawę i jeszcze do ziemi, która posypiesz trawę też dodać możesz i przemieszać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:10, 08 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Fajnie że eM przekopał
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:00, 08 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
O liściach dębowych Ci nic nie doradzę, bo nie mam z nimi doświadczeń. A mączką posypać możesz i pod odwróconą trawą, i tą odwróconą trawę i jeszcze do ziemi, która posypiesz trawę też dodać możesz i przemieszać

Mączki nigdy dość. Dam też ile mam. Może zamówię jeszcze ze 20 kg.
Jutro rozsypie obornik, igliwie i pare worków kory i przekopie. Żebym tylko siłę miala
Oj, bardzo dobrze, że em pomógł!! Najgorsze zrobił on. Teraz powinno być ciut lżej.
Część tulipanów posadziłam, reszta w przyszłym tygodniu.
____________________
Magda W samym sloncu
Aurelllia 19:21, 08 lis 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Dębolistna jest podobno bardzo trudna, przemarza i nie chce kwitnąć niestety, kiedyś tez ja bardzo chciałam mieć w ogrodzie, ale jednak właśnie taka opinia o niej mnie zniechęciła Postawiłam na bukietowe i jestem bardzo z nich zadowolona z ogrodowych w sumie też - ale na zimę mocno je okrywam agrowłókniną
Sarenka o zdjęcia prosimy
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
zawitka 08:23, 10 lis 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Temat dębolistmej ----- dobrze wiedzieć bo mam dostać sadzonkę .Pobawię się z nią .No robotę masz niczego sobie ale jak wszystko zrobisz to będzie radocha.Pokazuj nam .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies