Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 07:08, 18 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję Zoju, za dobre słowo
Zrobiłam ta rabatę tak jak napisałaś
Ale sił już zabrakło na resztę.
U mnie aktualnie -5. Dobrze,że nie więcej bo muszę jeszcze obsypać kora hortensje.
Mam jeszcze do posadzenia krokusy i tulipany- myślicie, że będzie jeszcze okazja? Jak słońce dziś wyjdzie to sadzić?
____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 07:11, 18 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42050
No prognozy są takie ze ma zacząć padac i mróz na chwile odpuści a potem juz będzie mrozić znowu
Ciężko z sadzeniem
U mnie dzisiaj -9
Ziemia zmaznieta po wierzchu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 07:36, 18 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Oj Kasya to nie pocieszające bo jednak zabrakło mi 1 dnia. To jak słońce będzie i ziemia będzie miękka to sadzić czy nie? Bo nie wiem co zrobić z tymi cebulkami. Poradźcie coś. W sumie to dopiero w piątek dostałam cebulki, na które czekałam jakieś dwa tygodnie, a na dodatek przysługuje mi częściowo inne kolory, więc jakby co to nie polecam sklepu internetowego, nazwe na priv mogę podać.
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 08:34, 18 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Sadź, jeśli ziemia miękka to sadź
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:14, 19 lis 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Sadź, jeśli ziemia miękka to sadź

Posadziłam, przy okazji przemarzłam. Jeszcze muszę Kira obsypać hortensje, trawy.

Nie zdążyłam podsypać tuj nawozem jesiennym
____________________
Magda W samym sloncu
anabuko1 13:36, 20 lis 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Kurcze ja też tuj nie zdążyłam obsypać bawiłem jesiennym.
Teraz już za późno ? Jak dziewczyny myślicie ?
Pozdrowki zostawiam; )
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
MalgosiaW 15:10, 20 lis 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Witam. Ja bym już nie nawoziła.

Dziewczyny co dajecie pod tuje? To znaczy jaki nawóz? Moje były słabe i podsuszone, a we wrześniu doprawiłam je mineralnym nawozem jesiennym do iglaków. Wyglądają okropnie. Na wiosnę dałabym im choć obornika, czy może podlała biohumusem?
zoja 15:39, 20 lis 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
MalgosiaW napisał(a)
Witam. Ja bym już nie nawoziła.

Dziewczyny co dajecie pod tuje? To znaczy jaki nawóz? Moje były słabe i podsuszone, a we wrześniu doprawiłam je mineralnym nawozem jesiennym do iglaków. Wyglądają okropnie. Na wiosnę dałabym im choć obornika, czy może podlała biohumusem?


Ja bym biohumusem podlała - obawiałabym się zasolenia gleby po nawozie mineralnym, natomiast obornik to znowu nawóz i wysilą się w liście a podejrzewam, że problem jest w korzeniach. Biohumus poprawia równowagę mikrobiologiczną w glebie.

Ja swoje tuje nawoze mineralnie co drugi sezon i nigdy w pierwszym roku od posadzenia.

edit: słabe i podsuszone - podlewałabym jeszcze przed zimą żeby nie padły w mrozy od suszy fizjologicznej
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
MalgosiaW 20:38, 23 lis 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Dziękuję za poradę w sprawie tui
sarenka 14:16, 01 gru 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hejka. No więc cóż by powiedzieć...nie zabezpieczyliśmy przed mrozem nic. A nawet dwie juki zostały w doniczkach. Orliki nie okryte niczym zresztą nie wiem czym można okryć poza galeziami, których nie mam, więc nie odkrywam niczym. Szkoda bo pewnie trawy ,orliki mi pomarzna tej zimy. No cóż, smuteczek bedzie.

Na ogrodowisko nie mam czasu :/ nie czytam nic i nie piszę :/
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies