Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

mrokasia 09:22, 10 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18040
Megi, poczekaj aż zakwitną. Sprzedawcy raczej sprzedają podrabiane gracki, nie słyszałam żeby oszukiwali w drugą stronę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 09:24, 10 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Megi, poczekaj aż zakwitną. Sprzedawcy raczej sprzedają podrabiane gracki, nie słyszałam żeby oszukiwali w drugą stronę .
nie wiem jak wygląda prawdziwy Kleine fontane- czy ma takie wąskie liście i jasny pasek na środku liści co urośnie to urośnie
____________________
Magda W samym sloncu
Nikita 13:38, 10 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
sarenka napisał(a)
Pomożecie odgadnąć co to za hosta? Nie mam lepszego zdjęcia

Megi, host jest baaaardzo dużo odmian ...albo jeszcze więcej niż bardzo dużo. Żeby dobrze zidentyfikować hoste trzeba przede wszystkim wiedzieć jak ona wygląda, jaką osiąga wielkość, kiedy i w jakim kolorze kwitnie. Mam za mało danych ale twoja hosta wygląda mi na UNDULATA ERROMENA. To bardzo stara odmiana, dobrze sobie radzi w półcieniu (a nawet toleruje większą ilość słońca), szybko przyrasta, nie jest kapryśna i raczej nie smakuje ślimakom.
Jeśli masz u siebie półcień to możesz ją sadzić.
Mam nadzieję , że pomogłam. Jakby coś jeszcze to pisz śmiało.
Pozdrawiam i macham wakacyjnie.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
sarenka 14:49, 10 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nikita, dziękuję Ci bardzo.
Jak się dowiem więcej o niej to wtedy się jeszcze odezwę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 21:31, 10 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Chciałam wrócić do drzew- bo tak myślałam i nie wiem czy dobrze kombinowałam.

Czy jeśli po jednej stronie podjazdu mają być dwie umbry to czy po drugiej stronie nie lepiej byłoby też je dać? Czy wizualnie nie będzie się gryzło jeśli po jednej stronie będą umbry a po drugiej coś innego?

Chętnie poznam wasze zdanie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 23:05, 10 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Znalazłam tuje i będę kupować, posadzę he tym razem ci 70 cm
____________________
Magda W samym sloncu
anna_t 23:16, 10 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
U mnie po jednej stronie wielopniowa swidosliwa A po drugiej będą 3 amanogawy, chyba wszystko zależy jak Ci to wizualnie gra, czym jest podsadzone czy ma inne punkty nawiązujące
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
mrokasia 23:31, 10 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18040
sarenka napisał(a)
Chciałam wrócić do drzew- bo tak myślałam i nie wiem czy dobrze kombinowałam.

Czy jeśli po jednej stronie podjazdu mają być dwie umbry to czy po drugiej stronie nie lepiej byłoby też je dać? Czy wizualnie nie będzie się gryzło jeśli po jednej stronie będą umbry a po drugiej coś innego?

Chętnie poznam wasze zdanie


Jeśli miałyby rosnąć wzdłuż podjazdu, po obu stronach i tworzyć coś w rodzaju alei to takie same. Jak duża odległość by je dzieliła?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 08:51, 11 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, to tylko jakieś 4-5 szerokości. Alei z tego robić nie będę

Aniu- dziękuję Ci- dodawałas może ostatnio zdjęcia podjazdu? Chciałabym zobaczyć
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:57, 11 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wczoraj zasilalam hortensje- pod jedną jakiś zwierz- nornica lub coś większego zrobiło tunel- wlałam cała konewkę tak że pod krzaczkiem wody może maks z litr zostało
Jeszcze za dwa tygodnie dokarmie raz jeszcze hortensje , przynajmniej wg i go na opakowaniu jest,że do końca sierpnia można
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies