Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

anna_t 09:02, 11 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
sarenka napisał(a)
Kasia, to tylko jakieś 4-5 szerokości. Alei z tego robić nie będę

Aniu- dziękuję Ci- dodawałas może ostatnio zdjęcia podjazdu? Chciałabym zobaczyć

dodawałam jedną stronę która jest w trakcie robienia, w ponidziałek jadę po amanogawy. wazne jest to co napisała Kasia jesli to taki podjazd to ja tez bym robiła jednakowe, u mnie jedna strona to taka rabata kwadrat a druga to długa prosta będąca potem resztą ogrodu.
jutro też będą fotki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sarenka 09:11, 11 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
anna_t napisał(a)

dodawałam jedną stronę która jest w trakcie robienia, w ponidziałek jadę po amanogawy. wazne jest to co napisała Kasia jesli to taki podjazd to ja tez bym robiła jednakowe, u mnie jedna strona to taka rabata kwadrat a druga to długa prosta będąca potem resztą ogrodu.
jutro też będą fotki


No ja jestem tak kiepska w projektowaniu, nie wiem co wybierać tak żeby grało, a chciałabym,żeby fajnie było.
Aktualnie oczyszczam działkę i zastawiamy się już jak to obsadzić, czy może zrobić tam miejsce dla pomidorow i truskawek( mam parę krzaków truskawek które dużo tych odłogów mają do posadzenia już) to wtedy trzeba byłoby to odgrodzić jakimś żywopłotem,żeby oddzielić część z roślinami ozdobnymi


Dziś będę rysunek robić całego podwórka

Lecę do Ciebie zobaczyć
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 10:28, 11 sie 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zgadzam się z Kasią i Anią, jeżeli blisko siebie, spójnie, to dałabym takie same. Fajnie to będzie wyglądało, taki szpaler drzew na wjeździe. Jeźeli jest daleko, to mogą być inne.
Super, że dorosłaś ogrodowo do drzew
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 10:36, 11 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AnnaCh napisał(a)
Zgadzam się z Kasią i Anią, jeżeli blisko siebie, spójnie, to dałabym takie same. Fajnie to będzie wyglądało, taki szpaler drzew na wjeździe. Jeźeli jest daleko, to mogą być inne.
Super, że dorosłaś ogrodowo do drzew


Hihi też się cieszę będę musiała poszukać tych Umbr bo w szkółce są.tylko 3 z czego dwie na jednej wysokości.


Właśnie kombinuje jak druga rabatę obsadzić drzewami- taka co dopiero się tworzy, ale mam nadzieję skończyć kopanie do końca miesiąca..może poradzisz mi

Za siatka mieszkają sąsiedzi, na siatce będzie płot lamelowy. Mam kilka tuj, które tam posadziłam bo marniały. Czy robić tam szpaler tuj a przed nimi graby fastigata
Czy może tuje co 1,5m i pomiędzy nimi ( ale tak z przodu trochę) te graby?
Podsadzone trawami jakimiś albo czymś innym.

Rabata ma 3 metry szerokości i przed nią rosną borówki.

Drzewka nie mogą być wysokie bo są tam druty.

Ogarnę dom to będę znowu rysować plan
____________________
Magda W samym sloncu
Johanka77 10:44, 11 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Pokaż zdjęcie tego ogrodzenia.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sarenka 10:45, 11 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu, dodaje zdj,ale potem usunę ( wiem, że na forum zdjęcia o szerszym kadrze są też potrzebne prG projektowaniu) jak będzie potrzeba to jeszcze wrzucę[]

Zdjęcie jest z czerwca
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 10:47, 11 sie 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ale fastigiaty rosną do 8-10 metrów.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Johanka77 10:51, 11 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
Asiu, dodaje zdj,ale potem usunę ( wiem, że na forum zdjęcia o szerszym kadrze są też potrzebne prG projektowaniu) jak będzie potrzeba to jeszcze wrzucę

Zdjęcie jest z czerwca


Fastigaty mogą tu być, ale żywopłot uważam za konieczny.
Sama opierałam się przez kilka lat, ale dziewczyny z Toszkaą na czele mnie przekonały. On nadaje tło i ramę ogrodowi.
A Twój sąsiad tez go nie obsadził, wiec tym bardziej musisz mieć żywopłot.

Graby maja jeszcze inne odmiany, np Frans Fontaine. U mnie rośnie na skarpie i jest bardziej frywolny.
Mogę Ci jeszcze podsunąć doorenboosy, choć zastanawiam się, czy na pewno za szklarnią powinnaś mieć drzewa.

Jaka będzie ich rola? Zacienić szklarnię?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sarenka 11:04, 11 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ten szkielet to stax będzie tylko w czasie gdy są borówki,wtedy siatkę na nią zakładać będziemy żeby szpaki nie zjadały. Niedługo chce wynieść go za dom, żeby mnie w oczy cały rok nie gryzł.

Ja jestem za zywoplotem też, tylko taka rozkminke mam czy sadzić go co 70 cm

A te graby to mi się już mylą, sama nie wiem o który mi chodzi haha
____________________
Magda W samym sloncu
anna_t 12:25, 11 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Tuje sadzisz w zależności od odmiany i od tego jak szybko chcesz się zasłonić , ja mam Kórnik to sadzilam co metr A teraz widzę że nawet co 1,5 można było
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies