Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

galgAsia 09:00, 14 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ja tam robię z niego obrzeża rabat, ale można by podsadzić byliny z "gołymi"nóżkami - floksy? wysokie astry? Fakt, jak kwitną, to są wysokie, ale to krótko jest, a jak chcesz, to możesz je ciąć przed kwitnieniem
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 09:23, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asia, no właśnie wpadłam na pomysł,że w jednym miejscu posadzę go przy brzegu rabaty, a na innych posadzie je w formie wypełnienia rabaty
____________________
Magda W samym sloncu
anna_t 09:50, 14 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
sarenka napisał(a)
drzewa na rabacie 2 i 3 super, wersja Kasi z jednym placzacym też fajna. Decyzja twoja czy chcesz trochę przyslonic ogród umbrami czy nie.
A na 1 rabacie dałabym jeszcze czwartą tuje danica na końcu tam gdzie cyfra 9 i za wszystkimi kulkami drzewa. Wychodzą 3 sztuki i sadzone w takim układzie jaki tworzy stara brzoza z danica. Posadzilabym brzozy.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sarenka 09:55, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, chciałam posadzić tam ta 4 Danica, ale t jest zwężenie rabaty i jest część warzywa z podniesionym terenem. Deskami jest oddzielony ten wyższy teren. O tych brzozach właśnie myślę, pomiędzy Miskanty by wtedy poszły

Umbry zacznę obsadzać od tej wąskiej rabaty jeszcze pustej w sumie, zobaczę czy uda się znaleźć 3 sztuki szczepione na rękę samej wysokości
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 10:23, 14 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)
Z czym ładnie komponowałby się czyściec wełnisty?? Bo mam chyba już kilkanaście sadzonek i nie wiem obok czego posadzić, narazie rośnie w miejscu "tymczasowym"

Ooo chce go kupić i posadzić z szałwiami, stipami, floksami, mikołajkiem, czarnuszką etc. Czyli kolorowa bylinówka.
____________________
anna_t 11:51, 14 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
sarenka napisał(a)
Aniu, chciałam posadzić tam ta 4 Danica, ale t jest zwężenie rabaty i jest część warzywa z podniesionym terenem. Deskami jest oddzielony ten wyższy teren. O tych brzozach właśnie myślę, pomiędzy Miskanty by wtedy poszły

Umbry zacznę obsadzać od tej wąskiej rabaty jeszcze pustej w sumie, zobaczę czy uda się znaleźć 3 sztuki szczepione na rękę samej wysokości
pokażesz foto? Na rysunku nie ma zwężenia, nie wiedziałam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
sarenka 12:03, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, może Ci wysłać sadzonki? Z jednej sadzonki sprzed 5-6 lat mam ich jakieś 12-15, ale dopiero pierwszy raz dzieliłam rok temu, część wyrzuciłam też.


Aniu, to zarośnięte perzem i innymi chwastami, więc zdjęć nie robię jak tam ogarnę to wtedy dopiero wstawię zdj
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 13:24, 14 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Megi - ile ty umbr chcesz kupić?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 13:26, 14 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Megi - ile ty umbr chcesz kupić?


Myślę, że na początku to 3. Zobaczę jak w przyszłym roku będą.sie trzymały, a na drugą rabatę posadzę coś innego, co Mrokasia wymyśliła
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 13:29, 14 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
to rabata 2 czy 3 - pytam bo mam focha ale na 1 umbrę i mogłabym ci ja oddać. Tylko jak na jednej rabacie masz ich mieć kilka to musiałyby być w jednym rozmiarze bo potem to denerwuje
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies