Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 19:52, 17 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Sarenka, jeżeli drzewo ma koronę ok. 4 metrów to znaczy, że możesz ją posadzić w odległości 2 metrów od płotu i ci za ten płot nie wyjdzie. Odległość pomiędzy zaś poszczególnymi drzewkami powinna być nie mniejsza jak te 4 metry aby korony się nie stykały.
Pissardi ma do 5 metrów wysokości i do 3 metrów szerokości korony więc jest mniejsza. Wysokość będzie zależała od wysokości szczepienia. Korona jest od dołu kielichowa a na górze taka bardziej pękata. Chcąc zmieścić od płotu i hortensję i śliwę i aby miały luz sadź 1 rząd hortensji ok. 60 cm od płotu jeżeli nic więcej tam nie będzie i ok. 1,5 metra od płotu śliwę. Z drugiej strony śliwa będzie ci wystawała koroną za rabatę ale to nie przeszkadza jak korona będzie nad borówkami. Drugi rząd hortensji ok. 1-1,2 od płotu. Tylko teraz jak tam wcześniej są borówki to jakiej one są wysokości? Różne odmiany mają różne wysokości. Moje tak na oko mają 1,2 metra więc umieszczenie tam hortensji chyba trochę mija się z celem. Mi się ten układ nie widzi. Sama zobacz.


Ja bym za drzewami dała jakieś jednolite tło a tylko pomiędzy nimi coś innego. Wejdzie 1-2 większe krzewy bez problemu.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 19:54, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Megi, 2 metry spokojnie Ci wystarczą na Pissardi, nawet jak posadzisz w plecach tuje. Przecież możesz posadzić je bliżej skraju rabaty. Tylko rzeczywiście musiałabyś kupić takie szczepione dość wysoko.

Kasia,a jak rozplanować niższe piętro- hortensje Magical mont blanc czy coś innego. Ile dać sztuk? Po 2 między każde drzewo? W plecach już nic bo byłyby tuje

Chyba Leroy otwarty- zastanawiam się czy nie pojechać kupić tuje i je posadzić. Nie uśmiecha mi się jeździć na zakupy.musze pomyśleć
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:10, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, dopiero zoabczylam Twój post. Nie chce żeby tam było naćkane, chciałabym ograniczyć ilość roślin do minimum. Zawsze lepiej doradzić niż od razu pchać na full. Tak mi się wydaje

To Pissardi, oby dało się takie kupić.
Tam gdzie ta kropka byłoby mniej więcej drzewo. I mówisz,żeby nie co 3 a co 4 m sadzić to w tej linii zmieszczą się 2 sztuki i jedna byłaby id strony południowej.
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 20:16, 17 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zielona kropka to pień pissardi, jej koronę wyznacza zielona przerywana linia, mi 3 sztuki tam weszły.
niebieskie kółka to krzewy o szerokości ok. 1,5 metra.

Jak nie chcesz naćkania to 3 sztuki śliw i 2 krzewy jakieś większe pomiędzy nimi. Ew między śliwą a płotem mistant gracek. Pień śliwy się schowa w miskancie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 20:28, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona, no właśnie wersja 2 lub 3
Tam od południa to tuje dosadzic?
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 20:30, 17 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
ja bym dosadziła
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 20:33, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dosadze ile się da,bo w rogu nie będzie tuja, tam musi być dostęp do rury
____________________
Magda W samym sloncu
polinka 10:22, 18 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Megi przepraszam ale trochę nie rozumiem Twojego strachu o te drzewa...przecież większość drzew możesz ciąć i to w pionie i w poziomie. Mam graby, które prowadzę tylko do 5 m wysokości i więcej nie pozwolę im urosnąć bo nie mam wyższej drabiny. Mam tylko ok 1m odległości od graba do smaragdoe a w innych miejscach nawet metra nie ma...



Poszukaj sobie też wątku Gabisi- ogrod dla roślin o mocnych nerwach. Gabisia A malutkiej powierzchni ma ponad 30 drzew ale wszystkie regularnie tnie.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
sarenka 12:46, 18 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
polinka napisał(a)
Megi przepraszam ale trochę nie rozumiem Twojego strachu o te drzewa...przecież większość drzew możesz ciąć i to w pionie i w poziomie. Mam graby, które prowadzę tylko do 5 m wysokości i więcej nie pozwolę im urosnąć bo nie mam wyższej drabiny. Mam tylko ok 1m odległości od graba do smaragdoe a w innych miejscach nawet metra nie ma...



Poszukaj sobie też wątku Gabisi- ogrod dla roślin o mocnych nerwach. Gabisia A malutkiej powierzchni ma ponad 30 drzew ale wszystkie regularnie tnie.

Masz rację. Przeżywam co najmniej jakbym nie wiem jaka decyzję miała podjąć. Posadzę, urośnie to wtedy będę myśleć. Oby się tylko udało takie wysoko szczepione kupić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:03, 18 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Polinka, wątku nie znam,o którym pisz sz,ale właśnie zaczęłam go czytać


Piękny ogród, szkoda, że już właścicielka w nim nie pisuje
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies