Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 15:36, 25 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kostrzewy da bardzo mało wymagające?
To taki kącik blisko kompostu ale nie lubię kosiarka kosić przy brzozie i myślę żeby jakos to ogarnąć.
Poloze ta darń odwrócona, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie

____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 17:12, 25 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
A może irgi albo jałowce
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 17:13, 25 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Kostrzewa też powinna dać radę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Anda 18:14, 25 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Tylko ją podlewaj, to wtedy się przerobi. Inaczej po prostu wyschnie na wiór

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 19:09, 25 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jałowców nie chce. Mamy grusze, a one choroby przenoszą na owocowe.

Mam carexy, a że one takie silne korzenie mają to chyba z rabat poprzesadzam. Mam Variegata i ID. Chyba obie mam.


Ewa, będę podlewała
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 19:30, 25 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
A może wydmuchrzyca piaskowa, tylko ona strasznie się rozłazi, ale jakby ja trzymać w ryzach
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kokesz 19:43, 25 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
sarenka napisał(a)


Poloze ta darń odwrócona, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie



W zeszłym roku zrobiłam tak z darnią zebraną z trawnika, gdy zakładaliśmy placyk. Było tego sporo. eM chciał wszystko wyrzucić bo do kompostownika by się nie zmieściło. Rozłożyłam całą darń pod płotem.
Odwróciłam, podlałam, położyłam kartony, przysypałam je ziemią i ładnie się przerobiło. eM chmarudził, że trawa i tak wyjdzie z pod spodu ale nie wyszła
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Dominika11 19:47, 25 mar 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Ja też tak robię, a teraz darni mamy bardzo dużo i szkoda wyrzucać. Ładnie się przerabia
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 07:15, 26 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Też tak przygotowałam rabatę,tylko tutaj raczej nie da się przekopać potem przez korzenie
Dziś już cieplej to zrobię to

Dominika, chce wykorzystać to co już mam
Brzoza to pikuś, przy niej zaczyna się szpaler tuj i dwie najblizej są nizsze- jak wszystkie.majw około 175-180 cm to najmniejszy ma jakieś 140. Zastanawiam się czy jej nie przesadzić?? Podlewać ja podlewam,ale jak pada deszcz Romina najmniej dostaje wody bo zatrzymuja liscie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:43, 01 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mało zaglądam, więc i pewnie też nikt nie zajrzy, ale napiszę,że mam przyzwolenie za zagospodarowanie 16 m aby posadzić drzewa - tam gdzie miałam tylko posadzić Pissardi.
I co ja mam teraz zrobić? Co tam sadzić na pozostałych 7 metrach?????
Co robić? Co sadzić? Coś szczepionego albo kolumnowego? Może tak być,że na jednej rabacie dwa rodzaje drzew? Potrzebuje Waszych rad.

Mam też brak sprzeciwu na nowe rabaty bo im mniej trawnika tym lepiej więc wystarczy wziąć się do roboty. Jeśli okaże się,że do końca kwietnia będę w domu to zacznę robić.

Róże do donic przyszły,ale ziemia nie- liczę,że jutro przyjdzie to posadzę
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies