Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 07:21, 17 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Megi, też mi się wydaje że za dużo hortek na taką przestrzeń. One od siebie powinny być oddalone co 2 metry jak na mijankę sadzisz a na głębokość 1,5m. Ile ten róg do obsadzenia ma długości i głębokości? Żadnego żywopłotu? Na wiosnę będzie łyso i wietrznie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 07:57, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Megi, też mi się wydaje że za dużo hortek na taką przestrzeń. One od siebie powinny być oddalone co 2 metry jak na mijankę sadzisz a na głębokość 1,5m. Ile ten róg do obsadzenia ma długości i głębokości? Żadnego żywopłotu? Na wiosnę będzie łyso i wietrznie.

Będzie płot lamelowy. Mogę tam też tuje posadzić, ale wtedy w tyle nie zmieszczą się już żadne rośliny raczej.
Dziś chcę skończyć, poustawiam doniczki jak będą drzewka i zrobię zdj wtedy. Przy płocie jest na części jeszcze rów wykopany ( na długości około 2m przy samym rogu) bo tam rura jest wykopana
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:01, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak jak robię zdjęcie to po lewej stronie rosnie żywopłot z tuj
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 08:04, 17 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pissardi sadź min. 2-2,5 m od płotu chyba że chcesz, aby do sąsiada przeszły koroną lub zamierzasz ciąć.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 08:19, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Planowałam posadzić 1,5-2 m. Trzeba będzie sprawdzić bo jeszcze się okaże,że za duża koronę Pissardi będzie miało w to miejsce....
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:36, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Pomierzylam i widzę, że plan trzeba zmienić.

Może jakieś kolumnowe, czy wtedy kolumnowe by pasowały?


Może powtórzyć nasadzenie z Amanogawy? ( Mają być 3 przy podjeździe).
A Pissardi posadzić tylko na drugiej rabacie przy podjeździe.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:50, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak gdzie linie przerywane to dopiero planowane zmiany czyli rabata pod domem, zerwanie darni przy skrzyniach, Amanogawy przy podjeździe i Pissardi na rabacie na przeciwko

W miejsce Annabelle chciałabym derenie ivory halo- chyba,że coś innego polecicie. Hortensje palą się na słońcu. Czy może zamiast niskich dereni posadzić też jakieś drzewa? Co radzicie,jestem otwarta na propozycje.
Pomysł z drzewem/ drzewami mi się podoba. Tam jest około 4-4,5 długości od Miskantow do Miskantow.

____________________
Magda W samym sloncu
inka74 09:22, 17 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Czemu myślisz, ze hortensje palą się w słońcu? Limkę i Phantoma mam w pełnym słońcu i tam właśnie najpiękniej rosną. Anabelle za to dobrze zachowuje się w półcieniu. Kwestia dobrania odmiany po prostu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 09:24, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Czemu myślisz, ze hortensje palą się w słońcu? Limkę i Phantoma mam w pełnym słońcu i tam właśnie najpiękniej rosną. Anabelle za to dobrze zachowuje się w półcieniu. Kwestia dobrania odmiany po prostu.
Annabelle spaliło mi słońce w zeszłym roku. Brakuje im cienia :/ Limelight dają sobie świetnie radę
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 09:33, 17 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
A nie lepiej posadzić tuje,będzie ładne tło...i zamiast hortek te borówki....skoro to warzywnik to nie wiem czy hortki będą pasować ....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies