Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

mrokasia 15:04, 17 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
A dlaczego zrezygnowałaś w końcu z tych Pissardi??? Już się chyba pogubiłam...

Poza tym skoro tam masz tyle słońca to czemu uparłaś się na hortensje a szczególnie annabelki? Jest tyle innych roślin lubiących słońce .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 15:16, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
A dlaczego zrezygnowałaś w końcu z tych Pissardi??? Już się chyba pogubiłam...

Poza tym skoro tam masz tyle słońca to czemu uparłaś się na hortensje a szczególnie annabelki? Jest tyle innych roślin lubiących słońce .


Pissardi się nie zmieszczą. Tam jest szerokość maks 2 m.to mi humor popsuło. Ewentualnie myślałam by posadzić tam kolumnowe drzewo ewentualnie coś mniejszej koronie niż ma Pissardi. Jeszcze z mężem mam iść to pomierzyć bo wg mnie to chyba za blisko płotu by roslo- maks jakieś 1,5 m.

Annabelle mam na rabacie tej najdłuższej, zaznaczyłam je na rysunku, sądziłam je jak nie widziałam,że je może słońce tak szybko przypalać. No i właśnie chciałam je oddać teściowej i tam rosłyby w cieniu.
W miejsce Annabelle mogłabym posadzić jakieś drzewo i na dole derenia Ivory, sztuk 1 żeby ta moja symetrię zacząć gubić bo nie da się przecież przy linijce sadzić ciągle...


Kasia,ja się już sama.pogubilam.smuteczek mnie ogarnął
____________________
Magda W samym sloncu
UlaB 15:52, 17 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Miałam Ci pokazac zdjecia moich śliw. Pisalam Cichyba ze moje Nigry czyco tam to jest rosną przy furtce. Na oko metr od ogrodzenia. Odleglosc od furtki do drzwi wejsciowych to - hmmmm - 5metrów - tak pi razy oko. Otwieram drzwi i widze to (zdjecie robione nieco z góry)

usuniete

Pojedynczy egzemplarz w wieku lat 8 wyglada tak (raz jecięłam ale zaprzestalam)

usuniete

Sory za orientacjęzdjecia alez komorki wszystkie mi ustawia do poziomej orientacji.

Szczerze to nie rozumiem dlaczego rezygnujesz ze śliw. Masz 2 metry rabaty ale przeciez mozesz posadzic blizej brzegu rabaty.
Potem usunęzdjecia.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
sarenka 16:14, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mąż mówi,że bliżej ogrodzenia mogę,jak sąsiadowi będą przeszkadzać to przytnie. Trzeba się dogadać i pomierzyć męskim okiem
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:52, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam trochę zerwanej darni, tak że 3-4 taczki. Jak mogłabym ja zagosdarowac żeby był z niej pożytek. Ile czasu musi leżeć żeby się przegryzły i stworzyły fajna ziemię?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:52, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zmierzyłam,że jeśli posadzę tuje 70 cm od płotu to drzewo mogę posadzić max metr od tuj. Czy to wystarczy??????
Help
____________________
Magda W samym sloncu
UlaB 18:02, 17 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Ale jakie drzewo? Wszystko zalezy od gatunku, wysokosci na ktorej zacznie sie korona i tego na jakiej wysokosci bedziesz prowadzic zywoplot.
Ja mam np. Umbrę w odleglosci mniejszej niz metr od tuj sasiadow. I gra - ich tuje konczą sie nizej niz zaczyna sie korona umbry i wszyscy sązadowoleni
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
sarenka 18:07, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
UlaB napisał(a)
Ale jakie drzewo? Wszystko zalezy od gatunku, wysokosci na ktorej zacznie sie korona i tego na jakiej wysokosci bedziesz prowadzic zywoplot.
Ja mam np. Umbrę w odleglosci mniejszej niz metr od tuj sasiadow. I gra - ich tuje konczą sie nizej niz zaczyna sie korona umbry i wszyscy sązadowoleni
brałam pod uwagę Pissardi szczepiona na wys około 180 c. Jeśli tajayuda mi się znaleźć.
Biorę też pod uwagę drzewo kolumnowe, ale też takie co by do tych 5-6 metrów rosły, to chyba amanogawa czy jarząb flanrock. Więcej nie kojarzę
Mam mętlik w głowie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:11, 17 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jak dobrze jest słyszeć już śpiew ptaków...
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 19:49, 17 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Megi, 2 metry spokojnie Ci wystarczą na Pissardi, nawet jak posadzisz w plecach tuje. Przecież możesz posadzić je bliżej skraju rabaty. Tylko rzeczywiście musiałabyś kupić takie szczepione dość wysoko.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies