Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 20:35, 15 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zaglądam bo może ktoś zajrzy do mnie
Po urlopie te zwykłe jeżówki,które u mnie dorastają do około 140 cm przysięgły baaardzo.nie wiem czy odżyją.
Po drugie- stwierdzam, że ta rabata z hortensjami jest najprawdopodobniej za wąska ???? Hortki są spore a za rok będą większe. Albo trzeba poszerzyć albo zlikwidować żurawki i zostawić obrzeże z traw.

Po trzecie- na tych zdjęciach znów pokazuje miejsce gdzie myślałam aby dać drzewa, ale tam wąsko jest- czy w takim razie przesadzić tuje Danica i w to miejsce dać drzewa ( miskanty zostawić na miejscu czy ewentualnie dać je trochę do przodu)


Po czwarte- czy forsycje można ciąć? Puściła takie długie badyle ( przesadziłam ją w nowe miejsce i ruszyła jak szalona)
____________________
Magda W samym sloncu
andzia458 20:52, 15 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ja się nie znam, nie rozpoznaję jeszcze odmian... Powiedz, co to za odmiana jeżówek? I jaka trawka posadzona z przodu?
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sarenka 21:49, 15 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
andzia458 napisał(a)
Ja się nie znam, nie rozpoznaję jeszcze odmian... Powiedz, co to za odmiana jeżówek? I jaka trawka posadzona z przodu?


Ta jeżówka przed Annabelle to Delicious candy. Trawa ta wyższa to stipa,a ta mała kępkowa to jakaś Carex,może ice dance- nie rozróżniam ich

Przed Limelight rośnie Red baron
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 22:26, 15 sie 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Forsycję jak najbardziej można ciąć. Najlepiej to zrobić zaraz po kwitnieniu bo kwiaty zawiązuje latem.
Swoją wyprowadzam na wielopniowe drzewko więc dzisiaj zrobiłam cięcie prześwietlające. Wypuściła w tym roku półtora metrowe badyle od samego dołu nie do końca mi to pasowało więc wyciełam.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 08:18, 16 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii napisał(a)
Forsycję jak najbardziej można ciąć. Najlepiej to zrobić zaraz po kwitnieniu bo kwiaty zawiązuje latem.
Swoją wyprowadzam na wielopniowe drzewko więc dzisiaj zrobiłam cięcie prześwietlające. Wypuściła w tym roku półtora metrowe badyle od samego dołu nie do końca mi to pasowało więc wyciełam.

No właśnie po kwitnieniu ją przycielam,ale ze rosły u mnie dwa krzewy, które były tak blisko posadzone że do tej pory ona prawie nie rosła, raczej wegetowała :/ nie pamiętam kiedy,ale z 1,5-2 m-ce temu przesadziłam i od tamtej pory urosła więcej niż przez te 3 lata w poprzednim miejscu ....
Wypiele tam i zdjęcie wrzucę, podpowiesz może czy da się to też na jakieś drzewko wyprowadzić ?


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:42, 16 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy zakwitły u was Sundae fraise? Bo moja jeszcze nie. Linki wreszcie fajnie zaczęły kwitnąć, a ta jedna Sundae nie, nawet pąków kwiatowych nie ma za bardzo :/
____________________
Magda W samym sloncu
Nowa12 11:05, 16 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Faktycznie trochę ciasno na rabatach ale też mam taki problem a za parę lat to nawet nie chcę myśleć. Ja tnę forsycję sąsiadów bo mi bardzo mocno przełazi na moją stronę. Nawet nie wiedziałam że ona tak szybko rośnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sarenka 11:32, 16 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam nasionka takiego orlika,jak ktoś chetny na nasiona to dajcie znac- wyśle
____________________
Magda W samym sloncu
andzia458 11:49, 16 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Orlik piękny więc może kiedyś
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sarenka 11:55, 16 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Nowa12 napisał(a)
Faktycznie trochę ciasno na rabatach ale też mam taki problem a za parę lat to nawet nie chcę myśleć. Ja tnę forsycję sąsiadów bo mi bardzo mocno przełazi na moją stronę. Nawet nie wiedziałam że ona tak szybko rośnie.

Też nie wiedziałam,ale wystarczy,że ma dobre podłoże i idzie jak szalona



andzia458 napisał(a)
Orlik piękny więc może kiedyś


Jakby co to co roku nasiona mieć będę
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies