Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 09:41, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
kami napisał(a)
Kristof ciemiernik ładny ale kwiatki ma w dół, tragedia nic nie widać.


Trudno. Nie każdy zakup musi być idealnie trafiony.
Mi się podoba
____________________
Magda W samym sloncu
kami 09:42, 06 mar 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Może jak podrośnie to i kwiatki pójdą w górę?
LIDKA 09:52, 06 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7110
sarenka napisał(a)
W zeszłym roku posadziłam 3 rośliny do donic,i to był błąd bo najprawdopodobniej tej zimy nie przeżyły...nie umiem,nie wiem jak się dba o rośliny w doniczkach zima. Cóż. Mam nauczkę.

A dziś -6 albo -7, bialutko za oknem...sikorki w karmniku, szpak na rabacie( co on tam znajduje?)
Sprawdzałam pogode, od 15 marca ma chyba być cieplej- liczę na to bo trzeba będzie ogródek ogarnąć

Pytałam nie raz, ale zapytam jeszcze... W jakiej odległości dobrze aby były limelight od szmaragdów? Bo może by je wiosną odsunąć od tuj?? W tym roku wyżej obetne hortensje, myślę,że się odpowiednio rozkrzewily po zeszłorocznym niskim cięciu


Ja się słabo znam ale mam limelighty ok 80/90 cm i myślę blisko.
Limelighty sadziłam jesienią wiec nie sa duże, szmaragdy mają po ok 130 wysokości.
Zobacze przez lato najwyżej będzie tetris do zrobienia
chciałam jeszcze jakaś niską hakone lub seslerie posadzić pomiedzy hortki bo na razie łyso jest. zobaczymy
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sarenka 15:54, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Lidka, u mnie 90 od tuj. Lepiej jak h były ze 120 cm oddalone.... W ogóle ta rabata mi nie pasuje...jak zaczynałam na niej sadzić to była węższa,a teraz widzę , że należało ją zrobić szerszą....no i w tym roku mogłabym to zrobić.... Tylko zurawki i Red barona musiałabym przeadzic, bo i poszerzyć ją jeszcze ze 30-40 cm...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:01, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jednak nie trójkat a prostokąt z tej nowej rabaty zrobimy...

Może by tak te limelight przesadZic na tą nową część???

O takie są wymiary,tam jest trochę spadek w stronę tuj tam gdzie fiolet - róż, to tam bym chciała kolumnowe drzewo 1 lub 3

Tu gdzie fioletowe kolkto to druga pissardi miała być
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 16:02, 06 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
sarenka napisał(a)
Lidka, u mnie 90 od tuj. Lepiej jak h były ze 120 cm oddalone.... W ogóle ta rabata mi nie pasuje...jak zaczynałam na niej sadzić to była węższa,a teraz widzę , że należało ją zrobić szerszą....no i w tym roku mogłabym to zrobić.... Tylko zurawki i Red barona musiałabym przeadzic, bo i poszerzyć ją jeszcze ze 30-40 cm...


Ja mam 1,5 m-2 m od tuj,bo płot leci po skosie... ale i tak te co są najbliżej tuj są mniejsze... tuje zabierają im wodę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 16:10, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja mam 1,5 m-2 m od tuj,bo płot leci po skosie... ale i tak te co są najbliżej tuj są mniejsze... tuje zabierają im wodę...

No właśnie... Myślę że może te 1,3 od tuj posadzę. Wolałabym co roku się nie zastanawiac czy przesadzić czy nie. Rabatę poszerze do około 3m
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 17:13, 06 mar 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
sarenka napisał(a)

No właśnie... Myślę że może te 1,3 od tuj posadzę. Wolałabym co roku się nie zastanawiac czy przesadzić czy nie. Rabatę poszerze do około 3m


Tak będzie lepiej...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
jolanka 20:58, 06 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Zazdroszczę, że potrafisz najpierw sobie wszystko poplanować. Ja nawet jeśli przemyślę, narysuję to i tak jak wyjdę w końcu sadzić to i tak zrobię to "na oko". A później przesadzam
Muszę nadrobić u Ciebie troszkę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sarenka 21:51, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
jolanka napisał(a)
Zazdroszczę, że potrafisz najpierw sobie wszystko poplanować. Ja nawet jeśli przemyślę, narysuję to i tak jak wyjdę w końcu sadzić to i tak zrobię to "na oko". A później przesadzam
Muszę nadrobić u Ciebie troszkę


Hej Jola. U mnie nic się nie dzieje. Całą zimę mnie nie było na O.
Co do sadzenia to pewnie bez pomocy Andy nic nie zrobię sama nie "widzę" tego jak to może wyglądać

A ta rabata mogłaby być z jakimś fotelem czy ławeczka ( oczywiście latem komary tam tan jak nir wiem co, ale fajnie mogłaby to wyglądać tylko pewnie parę drzew bybttzab byliby tam dać....no sama nie wiem
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies