Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 08:03, 01 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Agatorek napisał(a)
Ale ta skrzynia nie ma zabetonowanego dna, prawda?

Chyba nie,ale tam pewnie gruz jest większy i mniejszy....muszę męża dopytać
____________________
Magda W samym sloncu
April 08:36, 01 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Wygląda jakby ława fundamentowa była w tej donicy. Ja w swojej też mam kawałek i nic nie chce w tym miejscu rosnąć. Nie wiem czy nie będziesz musiała męża prosić o podkucie jej chociaż troszkę. Jak jest trochę gruzu to nie przeszkadza, oczywiście trochę, dobrze będzie wtedy rosła np lawenda. Pod nią nawet celowo sypie się gruz jak ktoś ma nieprzepuszczalne podłoże. Wszystko zależy co tam chcesz posadzić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 08:49, 01 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
April napisał(a)
Wygląda jakby ława fundamentowa była w tej donicy. Ja w swojej też mam kawałek i nic nie chce w tym miejscu rosnąć. Nie wiem czy nie będziesz musiała męża prosić o podkucie jej chociaż troszkę. Jak jest trochę gruzu to nie przeszkadza, oczywiście trochę, dobrze będzie wtedy rosła np lawenda. Pod nią nawet celowo sypie się gruz jak ktoś ma nieprzepuszczalne podłoże. Wszystko zależy co tam chcesz posadzić.


Jak się ociepli to wybiorę ile się da to zobaczę jak to wygląda, ale właśnie szałwia albo perowskia byłaby fajna. Mąż chciałby tam trawy ozdobne posadzić, ale one to raczej mają sporów bryłę korzeniową z czasem?

Na podwórku jeszcze tyle gruzu od jesieni, już nie mogę się doczekać aż się ociepli, żeby zacząć porządki robić
____________________
Magda W samym sloncu
April 08:54, 01 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Zależy jakie trawy.
Trzcinniki u mnie nie mają dużej bryły. Ale już miskanty i rozplenice raczej spore.
____________________
April April podbija las Mazowsze
MiluniaB 10:01, 01 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387

Zajrzyj do mnie - mam podobnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 10:08, 01 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
sarenka napisał(a)


Jak się ociepli to wybiorę ile się da to zobaczę jak to wygląda, ale właśnie szałwia albo perowskia byłaby fajna. Mąż chciałby tam trawy ozdobne posadzić, ale one to raczej mają sporów bryłę korzeniową z czasem?

Na podwórku jeszcze tyle gruzu od jesieni, już nie mogę się doczekać aż się ociepli, żeby zacząć porządki robić

To jest miejsce przy tarasie, które powinno być ozdobne cały rok. Jak posadzisz szałwie, perowskia to ozdobne przez chwilę, a potem pusto. Chyba, że posadzisz je w towarzystwie zimozielonych i fajnych traw

Lawendę przy tarasie odradzam - nie opędzisz się od bzyczków.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 18:06, 01 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Odpisuję u Ciebie - zobacz np.na stronie 37, 80, 90-92, 94.

Daj znać czy poszukałaś?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 11:00, 02 mar 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Odpisałam u mnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Joann 05:30, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Cześć, witam się zgadzam się z przedmówczynią - tam musi być koniecznie coś zimozielonego, żeby zdobiło cały rok. Ewentualnie można pomiędzy trawki jakiś niskie podsadzic. A z wyższych drzewek to pomyślałam o trzmielinkach na pniu.
____________________
Joanna Ogród długi
sarenka 08:36, 03 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Joann napisał(a)
Część, witam się zgadzam się z przedmówczynią - tam musi być koniecznie coś zimozielonego, żeby zdobiło cały rok. Ewentualnie można pomiędzy trawki jakiś niskie podsadzic. A z wyższych drzewek to pomyślałam o trzmielinkach na pniu.

Hej hej
Tak cos zimozielonego i trawy które nie mają mega dużej bryły może seslerie? Albo stopa, choć może ciut wyższego żeby widać ją było z domu tylko trzeba będzie zoabczyc co się zmieści ale trzmielina dałaś mi do myślenia bo w sumie cisy mogłyby się zlewać z tłem ( szmaragdy)
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies