Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 14:50, 05 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam pytanie- kiedy przycinać hakuro??
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:07, 05 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Takiego Kristofa kupiłam. Oby ładnie kwitł a kiedy można go posadzić do gruntu? W kwietniu?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 16:30, 05 mar 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
Kristof bardzo ładny . Z terminem sadzenia nie pomogę, bo się nie znam, ale wg mnie istotne jak był do tej pory przechowywany. Jak w hali to bym go przetrzymała w chłodniejszym miejscu, żeby go przymrozki nie załatwiły bo może być niezahartowany. Ale dziewczyny Ci lepiej podpowiedzą - zapytaj Iwonkę Inkę, on ma doświadczenie z ciemiernikami .
A co do hakuro - ja swoją właśnie opitoliłam na krótko. Ale chciała mi wydłubać oczy za każdym razem jak szłam na cienistą więc nie miałam sentymentów...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 18:12, 05 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Kristof bardzo ładny . Z terminem sadzenia nie pomogę, bo się nie znam, ale wg mnie istotne jak był do tej pory przechowywany. Jak w hali to bym go przetrzymała w chłodniejszym miejscu, żeby go przymrozki nie załatwiły bo może być niezahartowany. Ale dziewczyny Ci lepiej podpowiedzą - zapytaj Iwonkę Inkę, on ma doświadczenie z ciemiernikami .
A co do hakuro - ja swoją właśnie opitoliłam na krótko. Ale chciała mi wydłubać oczy za każdym razem jak szłam na cienistą więc nie miałam sentymentów...

Niezła ta Twoja hakuro ja jutro postaram się obciąć swoją i zastanawiam się czy ja całkiem wykopać i oddac czy zostawić...może po narożnikach tarasu jakieś kuliste lub z nieregularna korona drzewa bym posadziła tylko szczepione wyżej....

Ciemiernik z LM na dworze przechowywany, wezmę go na noc do domu jednak
____________________
Magda W samym sloncu
sylwik69 18:58, 05 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Piękny taras i duża donica stawiam na chaszcze!! A tak poważnie rabata bylinowo-trawiasta z dodatkiem zimozielonych zawsze się sprawdza i zagłusza chwasty po 2,3 latach jak się rozrośnie!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sarenka 21:22, 05 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
sylwik69 napisał(a)
Piękny taras i duża donica stawiam na chaszcze!! A tak poważnie rabata bylinowo-trawiasta z dodatkiem zimozielonych zawsze się sprawdza i zagłusza chwasty po 2,3 latach jak się rozrośnie!


Będę myśleć co tam posadzić

Zastanawiam się co jest fajnego zimozielonego na pniu?

Zastanawiam się też czy tam nie dam stipy a z kwitnących...może niższe jeżówki albo rozchodniki....ma to sens? Pasowałoby do siebie?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 21:46, 05 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33452
Rozchodniki niższe i wyższe, kosodrzewiny (zimozielone), Sesleria jesienna, Calamintha nepeta, tymianek, oregano, macierzanka. Ogólnie to możesz tam posadzić rośliny alpejskie. Z wyższych traw proso, trzcinnik, Stipa gigantea.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 06:09, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Rozchodniki niższe i wyższe, kosodrzewiny (zimozielone), Sesleria jesienna, Calamintha nepeta, tymianek, oregano, macierzanka. Ogólnie to możesz tam posadzić rośliny alpejskie. Z wyższych traw proso, trzcinnik, Stipa gigantea.

Dziękuję zanotuje
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 06:49, 06 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W zeszłym roku posadziłam 3 rośliny do donic,i to był błąd bo najprawdopodobniej tej zimy nie przeżyły...nie umiem,nie wiem jak się dba o rośliny w doniczkach zima. Cóż. Mam nauczkę.

A dziś -6 albo -7, bialutko za oknem...sikorki w karmniku, szpak na rabacie( co on tam znajduje?)
Sprawdzałam pogode, od 15 marca ma chyba być cieplej- liczę na to bo trzeba będzie ogródek ogarnąć

Pytałam nie raz, ale zapytam jeszcze... W jakiej odległości dobrze aby były limelight od szmaragdów? Bo może by je wiosną odsunąć od tuj?? W tym roku wyżej obetne hortensje, myślę,że się odpowiednio rozkrzewily po zeszłorocznym niskim cięciu
____________________
Magda W samym sloncu
kami 09:39, 06 mar 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Kristof ciemiernik ładny ale kwiatki ma w dół, tragedia nic nie widać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies