Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 06:44, 07 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam takie pytanie, czy posadzony w zeszłym roku bez czarny Eva przycina się? Jeśli tak to kiedy?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 08:10, 07 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
sarenka napisał(a)
Mam takie pytanie, czy posadzony w zeszłym roku bez czarny Eva przycina się? Jeśli tak to kiedy?


Pokaż jak wygląda Nie trzeba go przycinać, można, jeśli chcesz coś konkretnego uzyskać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:31, 07 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, wrzucę fotkę, tylko później,narazie pogoda nie zachęca do wyjścia



Tak mniej więcej rysunek wygląda- najdłuższa rabatę mogę poszerzyć do 3,5 m ( na rysunku ma 3 cm)
P- pissarki - rośnie przy domu i planuje na nowej rabacie posadzić
N i B to nektarynka i brzoskwinia
Brzoza na końcu długiej rabaty
Hak- hakuro - raczej do wywalenia,wolałabym posadzić coś na rogach tarasu?
H- hortensje limelight sadzone po 5 sztuk

Na przeciwko tarasu myślałam Abu posadzić 3 drzewa kolumnowe ( jarząby? graby Lucas/fastigiata ( z przycinaniem od góry)?

Wczoraj pisałam, że teraz na wiosnę , jak się ciut ociepli to poprzesadzam giętki żeby były w odległości od tuj jakieś 120-130 cm

Jestem chętna na posadzenie kilku drzew, jakichś zimozielonych - co prócz cisów?

____________________
Magda W samym sloncu
LIDKA 14:19, 09 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
Teraz planuje nowe rabaty i będą hortki na przemian z miscantami 120 cm od tuji.
jeszcze nie wiem co dam do przodu jako 3 piętro. Planuje całe raby zrobić na 3,5 m głębokości. myślisz że wystarczy?

Poszerzasz swoja na wiosnę, poprzesadzasz i ogród zyska nowy look.
Będzie pięknie. tylko nas już nie opuszczaj nas na tak długo.

uściski
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kasya 14:28, 09 mar 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Ja przy tarasie sadziłam lilaki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 12:36, 11 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Lidka- może trawy z przodu jakieś??

Kasia-a co byś np wyższego poleciła,żeby trochę cienia dawało, ale też powierzchni nie zabierało ( dlatego drzewo) bo dosyć wąsko będzie od rabaty do tarasu


Ja dziś w domu- z migreną dzień nr 4
Myślałam,że wyjdę się dotlenić,coś se wytnę, popatrzę,ale głowy mało nie urwie...


Ewa- jak myślisz,czy te hortki,które są najbliżej tej części poszerzonej nie zagospodarowanej to zostawić je tam czy dać ja nową część? Jak połączyć ta rabatę w całość?
____________________
Magda W samym sloncu
LIDKA 15:07, 11 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7116
sarenka napisał(a)
Lidka- może trawy z przodu jakieś??

Kasia-a co byś np wyższego poleciła,żeby trochę cienia dawało, ale też powierzchni nie zabierało ( dlatego drzewo) bo dosyć wąsko będzie od rabaty do tarasu


Ja dziś w domu- z migreną dzień nr 4
Myślałam,że wyjdę się dotlenić,coś se wytnę, popatrzę,ale głowy mało nie urwie...


Ewa- jak myślisz,czy te hortki,które są najbliżej tej części poszerzonej nie zagospodarowanej to zostawić je tam czy dać ja nową część? Jak połączyć ta rabatę w całość?


Hakonki mi się podobają i ładnie u mnie rośnie lawenda w innych miejscach. pomysle bo na razie za zimno na sadzenie.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 16:32, 11 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33461
sarenka napisał(a)


Ewa- jak myślisz,czy te hortki,które są najbliżej tej części poszerzonej nie zagospodarowanej to zostawić je tam czy dać ja nową część? Jak połączyć ta rabatę w całość?


Za tą nową rabatą są skrzynie warzywne? Chcesz je zasłonić?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:13, 11 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, myślę, że można je zasłonić
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:13, 14 mar 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ależ dziś zimno. Przewiało nas pod kościołem brrr i aż mi się póki co odechciało wyjść do ogrodu ogrzeje się i po obiedzie pójdę działać
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies