Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 17:17, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Lubię linie proste w ogrodzie...ale pwoeim Ci że jakoś nie przykładam wagi czy drzewa będą jednakowe czy różne...owszem fajnej mieć po 2-3 sztuki, ale różnorodność też jest mile widziana...głównym aspektem przy wyborze drzew jest to, żeby najlepiej nie rosło większe niż 5-6 metrów, a czy będzie kolumnowe czy o nieregularnej koronie to drugorzędną dla mnie rzecz. Mam dom z dachem dwuspadowym,nie żadna nowoczesna bryła, więc nie ma co się oszukiwać że jakiś tip top ogród będzie pasował... przynajmniej mi się tak wydaje, ale mogę się mylić
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 17:23, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Teraz tylko drzewa i krzewy prawie tak jak jest. Przeniesiona tylko parocja. Może się mylę ale wydaje mi się że miałaby tam za mało miejsca. Palbin wbrew pozorom dość duży rośnie a parocja to też raczej szerzej niż wyżej ale całkiem mała nie będzie. Ale mogę się mylić, nie mam i tylko po zdjęciach w necie oceniam.


Myślę że całkiem nieźle to wygląda. Tylko do tak posadzonych drzew myślę że bardziej pasują byliny sadzone swobodniej.plamami lub tak jak na wcześniejszym rysunku poprzeplatane ze sobą. Nie robiłabym liniowych nasadzeń bylin czy traw. Trzcinniki lepiej było by wtedy posadzić grupamia nie w linii. Oczywiście to tylko moje zdanie
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Zakrecona 17:29, 14 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
O kurcze Dorii, toż ja Cie chyba zaproszę żebyś mi wyrysowała coś u mnie

Zagwozdkę mam pewną u siebie, ale to u siebie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 18:05, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ja szukając Parocji liczyłam na takie drzewko...
Patrząc na Twoje rysunki z wrażenia zapomniałam,że ją mam
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 18:30, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
O widzisz a ja takie coś mam w głowie
https://pin.it/3UPg3TZ
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:33, 14 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A masz jakąś konkretną odmianę?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 18:38, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W sumie takie też ładne będzie niespodzianka. Narazie to maleństwo, jestem ciekawa ile w tym roku podrośnie

W sumie to albo tam dać dwie śś a przy podjeździe posadzić te 3 jednakowe( lub różne ) drzewa, zostawić Palibina na nóżce i narazie zostawić Parocje ( trzeba będzie zobaczyć jak ona będzie przyrastać i ewentualnie za rok znaleźć jej nowe.mieajce)

Dużo tych dylematów drzewnych mam bo też widok z okna tarasowego jest dla mnie istotny... cokolwiek to będzie to chce podsadzic hakonechloa Greenhills i jezowkami delicious candy...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:39, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii napisał(a)
A masz jakąś konkretną odmianę?

Oj nie wiem czy tam było napisane, Iwony zapytam bo chyba kupowałam tam gdzie ona
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 18:45, 14 kwi 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dorii napisał(a)



Pisardii mi się troszeczkę nie zmieściła :-\
Przedłużyłam rabatę do końca chodnika przy tarasie, wykorzystałam drzewa które masz czyli pisardii i dwie śś. Byliny te co tam masz. Eksmitowałam trzmieliny na nóżce bo wydaje mi się że one lepiej wyglądają na rababacie bez drzew. Jako element zimozielony rozrzucone kulki, trochę za bardzo w rządku mi wyszły bo miały być rozrzucone nieregularnie.

Dorii przecudnie rysujesz Można od razu sobie wyobrazić co i jak
Magda, czytam o Twoich drzewnych dylematach... Gdyby to był mój ogród to pewnie próbowałbym drzewa pogrupować ale rozumiem niechęć do przesadzania.
Jakby co to jestem i czytam.
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sarenka 18:53, 14 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Roocika napisał(a)

Dorii przecudnie rysujesz Można od razu sobie wyobrazić co i jak
Magda, czytam o Twoich drzewnych dylematach... Gdyby to był mój ogród to pewnie próbowałbym drzewa pogrupować ale rozumiem niechęć do przesadzania.
Jakby co to jestem i czytam.
Pozdrawiam

Asia, ewentualnie do przesadzenia jest jedna śś i Parocja, oba małe i posadzone w zeszłym roku.
PopatrE na rysunki i pomyśle gdzie co posadzić
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies