Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 07:08, 16 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wymyśliłam,że jak się uda znaleźć to na najdłużej rabacie prawie na przeciw tarasu posadzę 2x Kanzan...o ile uda mi się znaleźć szczepione takie na 1,6 co najmniej dół poddasze hakone,jezowkami, a kiedy może ławeczkę tam dam jeśli będzie pasować


Na opuchlaki lepiej Nemasysw,Mospilan czy Larvanem??
Będę swoje przesadzać,oddawać i zastanawiam się czy nie podlać, tylko ile to w glebie potem musi być? Bo żurawek chciałabym sukcesywnie się pozbyć jak się cieplej zrobi...a nie chce też dać komuś w prezencie opuchlakow jakby co...
____________________
Magda W samym sloncu
kasia1 07:13, 16 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Ozdoby - tutaj chyba jest nisza rynkowa, nie znalazłam jakichś fajnych sklepów z typowymi ozdobami do ogrodu. Tylko też nie szukałam za bardzo, bo jestem na etapie zakupu drzew, roślinek, na ozdoby brakuje na razie budżetu
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
kasia1 07:15, 16 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sarenko, to Ty pisałaś, że barbula przemarzła? To była u mnie kandydatka do nasadzeń przy tej niebieskiej ławce. Muszę poczytać, czy ona zbyt wrażliwa na moje warunki nie jest.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Kasya 07:16, 16 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41991
sarenka napisał(a)


No mam
Zależy co będzie dostępne w ogrodniczych i w jakich cenach
Miałam dziś jechać, ale nie wiem czy jest sens w taką pogodę...



Pytanko mam- jakie ozdoby mogą pasować do ogrodu i czym się sugerując wybierając je??

Powinnaś się sugerować tylko tym co się tobie podoba
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 08:32, 16 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia- przemarzła mi barbula bo i sadzonka licha, cieniutka taka ...a druga rzecz że jej nie zabezpieczylam na zimę....

Kasya- chyba póki ogród w ciągłej budowie to mam czas żeby się zorientowac co mi się podoba
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:38, 16 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kancik może nie idealny,ale jest dużo lepiej

I przyszłe poszerzenie rabaty, jakieś 40 cm...
Jest plan wywalić żurawki ( dosłownie kilka zostawię), Red barona posadzić kępami w doniczkach żeby się nie rozlazil, a na obwódkę jeszcze nie wiem czy przywrotnik czy trawa...hmmm
____________________
Magda W samym sloncu
Martka 09:30, 16 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magdo, wrzucam Ci zdjęcie, choć trochę może małe zblizenie, larwa "mojego" opuchlaka. Ja wszystko niszczę, co znajdę w glebie tłustego, tylko dżdżownice kocham widzieć daj znać, jak zobaczysz, skasuje
Anda 09:33, 16 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Ja dodam tylko, że one są malutkie, maja ok. 0,5 cm. Nie widać tego na zdjęciu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:06, 16 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka napisał(a)
Magdo, wrzucam Ci zdjęcie, choć trochę może małe zblizenie, larwa "mojego" opuchlaka. Ja wszystko niszczę, co znajdę w glebie tłustego, tylko dżdżownice kocham widzieć daj znać, jak zobaczysz, skasuje

A to nie larwa pędraka ? Pędraki to takie spore są

Wezmę dziś wyjmę żurawie i zobacze czy coś znajdę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:41, 16 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przyszły i do mnie poza jedną sadzonka wszystkie są obudzone
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies