Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Agatorek 11:38, 02 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sarenka napisał(a)
Agnieszka, Daria o Avondale pisze



Tak mniej więcej to wygląda
Różowe to miskanty
Pomarańczowe to hortki
Żółte to drzewa
Zielone - w te miejsca zastanawiam się nad posadzeniem: bez czarny Eva, forsycja orać pigwowiec japoński

Myślisz, że gdzieś by Avondale się zmieścił?


Myślę, że spokojnie .
Jak podzielisz tą rabatkę na kwadraty, to albo w górnym prawym, albo dolnym prawym
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
SlonecznyOgrod 11:52, 02 maj 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Chociażby zamiast forsycji. Avondale większy od niej nie będzie
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sarenka 12:07, 02 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
W sumie może forsycje mogłabym dać gdzieś indziej...no zobaczę najpierw czy w ogrodniczym będą judaszowce,jak duże i w jakiej cenie
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:14, 02 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:21, 02 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601






Postanowiłam że spróbuję z pedrakolem, z tego co poczytałam to nie powinnam była we wrześniu go stosować tylko w maju gdy jest cieplej inne są wyżej. Poczekam ze 2 tygodnie i wtedy zastosuję.

Szukam też czegoś od chwastów co dosyć szybko działa- chciałabym żeby trawa nie była aż tak zachwaszczona, coś od gwiazdnicy,od koniczyny,od babki,mniszka tasznika, nawłoci...jest coś co by zadziałało na to? Jeszcze mam ten bluszcz 5 klapowy taki inwazyjny, nie pamiętam jak to się nazywa...
____________________
Magda W samym sloncu
Magleska 09:26, 03 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18739
Magda jakie piękne mokre fotki

na chwasty chwastox,albo słyszałam o jakimś Puma -podobno dobry ,ale ja nie stosowałam go .....

pedrakol stosowałam i chyba mam mniej robali-jak narazie trawnik mój odżył -co będzie dalej czas pokaże

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sarenka 11:13, 03 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Magleska napisał(a)
Magda jakie piękne mokre fotki

na chwasty chwastox,albo słyszałam o jakimś Puma -podobno dobry ,ale ja nie stosowałam go .....

pedrakol stosowałam i chyba mam mniej robali-jak narazie trawnik mój odżył -co będzie dalej czas pokaże


Chwastox zamówiłam
Peedrakol tez- dam mu szansę i za dwa tygodnie zrobię zabieg tylko zastanawiam się jak to zrobić skoro 3 litry płynu jest na 100m2???
Masz może pomysł??

Dałam możliwość posadzenia drzew owocowych pod drutami ,ale mąż jednak nie chce że względu na ptaki które załatwiają swoje potrzeby siedząc na drutach

Zastanawiam się w takim razie czy nie posadzę tam graby monumentalis
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:34, 03 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
____________________
Magda W samym sloncu
Martka 19:22, 03 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
sarenka napisał(a)

Magda, czy to jest ów słynny Max Frei? Fotki deszczowe genialne naprawdę idę dalej u Ciebie oglądać nasadzenia
Sprawdź, czy chwastox nie działa skutecznie dopiero powyżej określonych temperatur, w tym tygodniu może być jeszcze zbyt wcześnie.
sarenka 20:06, 03 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka napisał(a)

Magda, czy to jest ów słynny Max Frei? Fotki deszczowe genialne naprawdę idę dalej u Ciebie oglądać nasadzenia
Sprawdź, czy chwastox nie działa skutecznie dopiero powyżej określonych temperatur, w tym tygodniu może być jeszcze zbyt wcześnie.

Nie, to jakiś floks szydlasty

Dopiero dzis go posadziłam. Maleństwo, które raczej nie będzie kwitło ..

____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies