Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 05:57, 28 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam takie pytanko. Może coś mi podppwiecie co można zrobić z tego? Myślałam żeby na taras wystawić i ewentualnie postawić tam doniczki z ziołami, lobelia...tylko wcześniej farba pomalować...a może coś innego można byłoby z tego zrobić, jak myślicie?
____________________
Magda W samym sloncu
kasia1 06:26, 28 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sarenko, nie wiem, co posadzić, chyba też bym wstawiła doniczki z ziołami i kwiatami, ale z farb ostatnio próbowałam Altax Viva Garden. Polecam. Mają fajne kolory i bardzo przyjemnie się maluje (nie śmierdzi, szybko schnie i łatwo myją się pędzle).
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
sarenka 08:49, 28 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Narazie mebel traktowany jest jako półka,ale chodzi za mną myśl,żeby coś z niego zrobić...



Pytanko mam- jak duże wszerz rośnie pigwowiec japoński?
Mam jeszcze raz do przesadzenia forsycje i bez czarny Eva ( rosną w zacienionym miejscu i bardzo wilgotnym,nie wiem czy im to służyć będzie. Forsycja jeszcze nie kwiatnie choć jak idę do pracy to w mojej miejscowości już są w pełni rozwinięte,ale są na słońcu wlasnie ..
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 12:03, 28 kwi 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
inka74 napisał(a)
Nie mylcie cięcia żywopłotowego od formowania kształtów. Inaczej to się robi z baccaty, która może mieć i kilkunastocentymetrowe przyrosty w sezonie a inaczej z cisa o drobnych, krótkich igłach i zwartej strukturze.


No ja właśnie baccata bezodmianowego potraktowałam ostrym cięciem, ale to go akurat ładnie zagęszcza, bo przyrosty ma duże.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Agatorek 16:36, 28 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
sarenka napisał(a)
Mam takie pytanko. Może coś mi podppwiecie co można zrobić z tego? Myślałam żeby na taras wystawić i ewentualnie postawić tam doniczki z ziołami, lobelia...tylko wcześniej farba pomalować...a może coś innego można byłoby z tego zrobić, jak myślicie?


Tak, masz dobry pomysł. Też bym to zaaranżowała jako "kwietnik"
Na dolnej półce może być coś, co lubi cień.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 16:45, 28 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
fajny ten stolik
ja też bym kwietnik z niego zrobiła ,na dole jakieś pierdółki albo lampiony ....

dla mnie za mała fotka ,żeby doradzać ślepok jestem -faktycznie podpatrz u Wioli ,albo jej zapytaj jakie odległości robiła dla hakonek od cisów ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sarenka 18:00, 28 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dzięki dziewczyny,ten przewijak już tyle lat stoi,że dobrze byłoby go wykorzystać. Dziś cisy posadzę chyba,niech nie męczą się w doniczkach
____________________
Magda W samym sloncu
MiluniaB 18:15, 28 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Jakie masz na tej rabacie w doniczkach hacone?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
sarenka 19:39, 28 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To Aureola. Jak tak poaptrzylam to jednak one malutkie sa
____________________
Magda W samym sloncu
April 09:21, 29 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
A planujesz tak jeszcze jakiś nieduży krzew, żeby tak płasko nie było? Może jakąś świdośliwę jak u Wioli? U niej ta rabatka jest doskonała.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies