Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Hana75 22:19, 04 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Zapowiadają do środy deszcze.
Tak zimno i tak dużo mam jeszcze do zrobienia na działce. Dwa tygodnie temu podcięliśmy od dołu sosny.
Muszę jakoś ożywić to miejsce, rozjaśnić.
Myślę o ławeczce pośrodku sosen. Pod płotem i po obu bokach ławeczki krzewy.
Obecnie patrząc od lewej strony mam brabanty, później ligustry, środek - forsycje, i znów ligustry. Niestety w tym roku ligustry mi chorowały na antraknozę. Zrobiliśmy opryski i zobaczymy czy poskutkował.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Edyta10 20:02, 06 wrz 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Haniu ławeczka w tym miejscu idealnie by pasowała super masz kompostownik, bo z reguły kompostowniki nieciekawie się prezentują
popadało u mnie dziś solidnie nareszcie
____________________
Ogródek nad jeziorem
GorAna 12:04, 07 wrz 2015


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16099
Hana75 napisał(a)
Brabanty strasznie szyszkują. To pewnie przez długotrwałe upały i suszę
Czy szmaragdy też szyszkują?

Witam krajankę
Tak szmaragdy też szyszkują, wszystkie roślinki tak właśnie walczą w czasie suszy o przetrawnie....wytwarzają dużo szyszek-nasion
Pozdrawiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Dominika11 12:07, 07 wrz 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
że szyszkowanie to walka z susza to nie wiedziałam tego

nowy tydzień, nowe wiadomości
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Hana75 22:45, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
GorAna napisał(a)

Witam krajankę
Tak szmaragdy też szyszkują, wszystkie roślinki tak właśnie walczą w czasie suszy o przetrawnie....wytwarzają dużo szyszek-nasion
Pozdrawiam


Witaj Aniu - krajanko , Dominiko, Ewo
u mnie szyszkowanie brabantów było dwa lata temu i właśnie wtedy dowiedziałam się, że tak robią (tzn. wytwarzają nadmierną ilość szyszek) gdy jest długotrwała susza, również wiosenna. Roślina bojąc się, że obumrze wytwarza "dzieci" żeby geny przetrwały
Niestety te szyszki niezbyt ładnie wyglądały i wiosną ostro przycinałam gałązki, by się ich choć trochę pozbyć. W tym roku mamy powtórkę z "rozrywki"
Miałam nadzieję, że szmaragdy (ponoć szlachetniejsze) nie mają takich efektów ubocznych.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 22:57, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edyta10 napisał(a)
Haniu ławeczka w tym miejscu idealnie by pasowała super masz kompostownik, bo z reguły kompostowniki nieciekawie się prezentują
popadało u mnie dziś solidnie nareszcie

Edytko właśnie tam chcę postawić ławeczkę. Wcześniej myślałam on pergoli z ławeczką ale Danusia mi takie powiązanie odradziła. Napisała, że lepsza jest sama ławeczka.
Ławeczka ze plecami będzie miała forsycję (teraz one tam rosną). Jednak zastanawiam się czy to dobry pomysł, bo niektórzy uważają, że tworzenie żywopłotu z forsycji to pomyłka. Nie wiem czy mają rację?
A może wykopać forsycje i posadzić tam pęcherznice?
Po bokach ławeczki może być dereń biały "Elegantissima".
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 23:14, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edytko
mój kompostownik to taki cudak. Powstał przypadkiem, z konieczności umieszczenia gdzieś usuniętej darni. Lubię turki - aksamitki (choć, jak je niektórzy nazywają to śmierdziuszki) dlatego uschnięte kwiatostany wyrzucam z premedytacją na kompost, by ewentualnie się namnożyły. Efekt mnie zadziwił, faktycznie kompost to "złoto" ogrodowe, bo roślinki wyrosły silne i pięknie wybarwione. Przesadziłam je pod domek.
Zastanawiam się,
czy lepiej teraz podsypać rabatki kompostem czy dopiero na wiosnę?
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 23:20, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Wytyczanie miejsca pod rabatkę różaną.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 23:22, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
A tu miejsce pod domek narzędziowy...
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 23:36, 09 wrz 2015


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Domek stanął na miejscu w piątek.
Niestety właściciel zapomniał o oknie w bocznej ścianie. Na początku wmawiał nam, że nie było o nim mowy. Dobrze, że są e-mile i mam dowody, że w co najmniej czterech listach pisałam o oknie. Efekt jest taki, że nie zapłaciliśmy 1/3 kwoty (bo tyle mieliśmy jeszcze dopłacić) i czekamy na wstawienie okna. Jak na razie cisza, nikt się nie odzywa do nas
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies