Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Jana 09:19, 16 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Szkoda bo liczyłam na pięknie przebarwiające się Vanilki...Burza przeszła obok, jedynie pokropiło
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
eugenia_stef... 21:43, 16 sie 2015


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 559
Witaj Jana moje rododendrony wyglądają dobrze, ale co dzień leje wcześnie rano dużo wody w korzenie

Bardziej ucierpiały byliny
____________________
Kolorowy Ogród Geni
Jana 21:39, 17 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
eugenia_stefanska napisał(a)
Witaj Jana moje rododendrony wyglądają dobrze, ale co dzień leje wcześnie rano dużo wody w korzenie

Bardziej ucierpiały byliny
witaj eugenio. U mnie teraz padało więc mam nadzieję, że rododendron się podniesie, jutro sprawdzę...mam nadzieję, że to brak wody a nie jakiś grzyb. Mam nadzieję, że Twoje byliny odżyją. Pozdrawiam
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:05, 20 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Moja dynia postanowiła wspiąć się na "wyżyny". Przypuszczam, że kiedyś spadnie z hukiem.....jeśli zaowocuje...
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:06, 20 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
W ogródku nie brak małych pomocników. Oto jeden z nich, oczywiście musiał wpaść w rośliny
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 20:08, 20 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Hortensja ogrodowa w tym roku znowu przemarzła. Zakwitł tylko jeden kwiat... dobre i to
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Momoko 22:30, 21 sie 2015


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 19
Jana napisał(a)
W ogródku nie brak małych pomocników. Oto jeden z nich, oczywiście musiał wpaść w rośliny


Super pomocnik
____________________
Jana 13:41, 23 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Momoko napisał(a)


Super pomocnik
:
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 18:12, 23 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Dla mnie ogród to także relaks... dlatego w tym roku zbudowaliśmy zadaszenie nad tarasem. Chciałam mieć wygodny kąt gdzie można usiąść i popatrzeć na rośliny. Jeszcze nie skończyliśmy, w przyszłym roku planuję uszyć zadaszenie z materiału i obsadzić roślinami. Ale i tak jesteśmy dumni z efektu. Mam ładny widok z tarasu, nie chciałam całkowitego zadaszenia, zresztą raczej nie było to możliwe gdyż dach zaczyna się nisko, a zadaszenie musi mieć spadek. Chcieliśmy lekką konstrukcję, którą planuję obsadzić winoroślą (kupiłam różową). Chcę jeszcze coś dodać do niej, ale co by się nie zagłuszyły? Ale od początku...
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 18:21, 23 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Pierwsze zdjęcie to widok z góry. Jak widać taras jest krzywy i to bardzo. Dlaczego ? Nie wiem.. widnieje też tak w planach. Był wyłożony lastrikiem, który zerwaliśmy. Z uwagi na krzywiznę tarasu, różnica ok. 50 cm pomiędzy bokami, zrezygnowaliśmy z płytek, różnica ta byłaby od razu widoczna. W końcu wpadliśmy na pomysł i kupiliśmy gotowe cienkie płyty z piaskowca, które zaimpregnowaliśmy, pocięliśmy na różnej wielkości kawałki, które ułożyliśmy naprzemian i w różny sposób, w ten sposób zgubiliśmy mam nadzieję tę krzywiznę. Każdy kawałek został "obity" by nie wyglądał idealnie. W dwóch miejscach zrobiliśmy mozaikę, pocięte kawałki wrzuciliśmy do pustej betoniarki, by kawałki nabrały obłych kształtów
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies