Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sprzeczność w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzeczność w ogrodzie

Gabriela 19:17, 24 sie 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Jana napisał(a)

Zdjęć ogrodu sprzed kilkudziesięciu lat nie mam. Namiętnie robię zdjęcia od około roku. Zresztą ogród wyglądał inaczej niż teraz. To zdjęcie pochodzi z zeszłego roku


Ty masz ogród polski, wiesz?. Dużo jednorocznych, kolorowych i malwy, warzywa, owoce, rabaty i klomby - bardzo ładne to i swojskie. Napisałabym, że wsiowe, czyli cottage po polsku, ale nie wiem czy się nie obrazisz. Bo moim zdaniem to jest komplement.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 19:28, 24 sie 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Piękny taras, u mnie też są drewniane belki. Namawiam na winorośl z jednej strony tarasu, z drugiej posadź sobie co innego. I namawiam na zadaszenie - z przezroczystej pleksi, przynajmniej na części - winogrona będą miały pod tym dachem jak w szklarni, a jak się rozrosną, będzie tak pożądany na tarasie cień.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
sarenka 09:29, 25 sie 2015


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wpadłam z rewizytą, a tu takie cudeńka
Podobnie jak Ty wole byliny niż rosliny jednoroczne
Taras i widok na góry mnie zachwyciły
____________________
Magda W samym sloncu
mira 12:58, 25 sie 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jana napisał(a)

Karol, dziękuję, tu właściwie są trzy. To moje pierwsze rozchodniki w życiu, czy trzeba je okrywać na zimę?


Nie trzeba, to piękne rośliny jesieni ale i cały sezon są ładne, bardzo wcześnie startują i na wiosnę możesz podebrać im trochę i z łatwością się rozmnażają, a na zimę nie ścinaj kwiatostanów bo to ozdoba ogrodu zimą - zajrzałam to napisałam i zmykam

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Jana 19:04, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gabriela napisał(a)


To jest tytoń ozdobny, pięknie pachnie wieczorem, mówią też na niego "tabaka". Jednoroczny i sam się rozsiewa, bardzo go lubię. Mam taką odmianę jeszcze inną, o mniejszych, żółto-zielonych kwiatach.
w takim razie muszę go powąchać wieczorem...zobaczę czy się wysieje
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:07, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gabriela napisał(a)


Tak, to jest kosmos siarkowy, masz rację.
trochę w tym roku wysiałam nasionek, zostawiłam karteczki przy kwiatkach ale na deszczu zamokły i nie mogłam odczytać. Nawet ładny ten kosmos
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:08, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:13, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gabriela napisał(a)


Ty masz ogród polski, wiesz?. Dużo jednorocznych, kolorowych i malwy, warzywa, owoce, rabaty i klomby - bardzo ładne to i swojskie. Napisałabym, że wsiowe, czyli cottage po polsku, ale nie wiem czy się nie obrazisz. Bo moim zdaniem to jest komplement.
dlaczego mam się obrazić, w końcu ja dziewczyna ze wsi jestem poza tym ogród musi też pasować do charakteru i stylu domu a mój nie jest nowoczesny . Lubię "wiejskie" ogrody bo wtedy wracam myślami do dzieciństwa
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:15, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Gabriela napisał(a)
Piękny taras, u mnie też są drewniane belki. Namawiam na winorośl z jednej strony tarasu, z drugiej posadź sobie co innego. I namawiam na zadaszenie - z przezroczystej pleksi, przynajmniej na części - winogrona będą miały pod tym dachem jak w szklarni, a jak się rozrosną, będzie tak pożądany na tarasie cień.
co do pleksi nie jestem przekonana, zobaczę jak belki przetrwają zimę. W sobotę chyba posadzę tę winorośl bo mnie jeszcze zima zastanie
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Jana 19:17, 25 sie 2015


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
sarenka napisał(a)
Wpadłam z rewizytą, a tu takie cudeńka
Podobnie jak Ty wole byliny niż rosliny jednoroczne
Taras i widok na góry mnie zachwyciły
dziękuję jednoroczne rośliny moim zdaniem są bardziej wymagające, trzeba poświęcić im więcej czasu
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies