Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 12:00, 28 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Grażyna, pokażę później kilka zwisów specjalnie dla Ciebie
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 12:20, 28 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Moje tuje na trójkąciku frontowym ogołociły się od strony traw. Trawy nie dotykały tui, ale zasłaniały im światło. Trawy rosną tam już 3 lata i do tej pory nic się nie działo, ale w tym roku nie były powiązane.
Może to jakiś grzyb, ponieważ widzę, że tuje mają nowe suche gałązki.

Czy tuje z czasem się odbudują? Pryskać czymś?








____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 12:41, 28 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Jestem
Nie wiem, czy pomogę. Wg mnie tuje z czasem się odbudują, ale to potrwa. Podlewaj je dobrze i warto byłoby dodać jakiegoś nawozu azotowego na zwiększenie masy zielonej. Czy to grzyb nie wiem, ale jest to możliwe. Trawy leżały na gałązkach, woda nie odparowywała, a było ciepło w miarę, więc grzyb mógł się rozpanoszyć. Suche należy wyciąć, żeby w razie grzyba, zlikwidować zarodniki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 13:36, 28 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Ewa dziękuję za natychmiastowy odzew

Czy mam wyciąć wszystkie suche gałązki tui? Boję się, że wtedy całkiem stracą wygląd, bo na dole będą łyse.To w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciach.

Zastanawiam się, czy trawy tam zostawić, czy przesadzić je w inne miejsce.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 13:57, 28 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Dla Grażyny zdjęcia zwisów



I jeszcze kilka wiosennych kwiatuszków:







____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Anda 20:03, 28 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
daszum napisał(a)
Ewa dziękuję za natychmiastowy odzew

Czy mam wyciąć wszystkie suche gałązki tui? Boję się, że wtedy całkiem stracą wygląd, bo na dole będą łyse.To w rzeczywistości wygląda gorzej niż na zdjęciach.

Zastanawiam się, czy trawy tam zostawić, czy przesadzić je w inne miejsce.


Tak, ale tylko, jeśli są całkiem martwe. Jeśli są w środku zielone to zostaw. Martwe drewno to siedlisko grzybów i bakterii. Z zielonego szybciej mogą coś wypuścić.

Nie wiem, czy zostawić trawy, czy nie. Może warto zasłonić ten widok na gołe nogi tujek? Z drugiej strony, czy trawy nie zabiorą zbyt dużo światła? Czy bez światła nóżki się zazielenią?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
daszum 13:54, 29 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Anda napisał(a)

Nie wiem, czy zostawić trawy, czy nie. Może warto zasłonić ten widok na gołe nogi tujek? Z drugiej strony, czy trawy nie zabiorą zbyt dużo światła? Czy bez światła nóżki się zazielenią?


Ewa,nadal analizuję ten problem i nie znam odpowiedzi na te pytania.
Gdybym miała pewność, że tuje zostaną łyse to zabrałabym stamtąd trawy i na ich miejsce posadziłabym 2 cyprysiki Golden Wonder.

Może jeszcze w jakimś tujowym wątku wstawię te zdjęcia i ktoś się wypowie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Waclaw 20:44, 29 kwi 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
daszum napisał(a)
Dziękuję, że pamiętacie o mnie





Oczywiście pamiętamy
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
gogo 22:39, 29 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Danko, dzięki za zwisy [trochę mało zdjęć] i za całą resztę roślin.
Moje tuje na podjeździe były notorycznie obsikiwane przez biegające luzem psy sąsiadów.
Wyglądało to okropnie, więc je podcięliśmy dość wysoko i po problemie
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
daszum 22:54, 29 kwi 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Grażyna, te tuje zasłaniają mnie od podwórka sąsiadów i dlatego są dla mnie bardzo istotne. Na razie ogołociły się częściowo tylko z mojej strony i będę je ratować.

Aparat, który mam do dyspozycji jest bez żadnej regulacji i pomimo że robię dużo zdjęć, nie ma z czego wybrać, ponieważ są prześwietlone, za ciemne, bez kontrastu itd. Ale jakieś zwisy pstryknę, tym bardziej, że maja atrakcyjne szyszki
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies