Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 09:37, 13 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385






____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 10:51, 13 paź 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Witaj, przeglądnęłam wątek i Twoje poczynania. Bardzo fajnie już ogród wygląda
A ja namawiam do ścieżki wewnątrz tej szerokiej rabaty. Stworzy się klimacik za kilka lat
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 19:53, 13 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Mirkaka cieszę się, że do mnie zajrzałaś i dziękuję za propozycję. Na tej rabacie jest nieformalna ścieżka przed świerkami serbskimi, które rosną z tyłu przy siatce, ale może rzeczywiście taka ścieżka lepiej by się wpasowała w innym miejscu np. bezpośrednio za hortensjami i trawami. Mam teraz nad czym myśleć.

To fajnie jak ktoś z zewnątrz popatrzy na ogród, bo widzi go inaczej niż właściciel na co dzień.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
mirkaka 06:09, 14 paź 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
daszum napisał(a)
Mirkaka cieszę się, że do mnie zajrzałaś i dziękuję za propozycję. Na tej rabacie jest nieformalna ścieżka przed świerkami serbskimi, które rosną z tyłu przy siatce, ale może rzeczywiście taka ścieżka lepiej by się wpasowała w innym miejscu np. bezpośrednio za hortensjami i trawami. Mam teraz nad czym myśleć.

To fajnie jak ktoś z zewnątrz popatrzy na ogród, bo widzi go inaczej niż właściciel na co dzień.


Jak zakładałam swój ogród 20 lat temu, też miałam taką szeroką rabatę głównie nasadziłam tam świerki. Potem jak zobaczyłam jak rosną przeraziłam się i zaczęłam je wycinać. Dzisiaj jest ich tylko trzy, zostawiłam tylko serby, brzozy, modrzewie i sosny. Powstał lasek, i on jest oddzielony ścieżką od rabat. Po pozbyciu się świerków, w lasku też można spacerować .
Nie wiem czy bezpośrednio za hortensjami, chyba lepiej głębiej, ale może taka ścieżka powstanie u Ciebie samoistnie, będziesz musiała gdzieś chodzić żeby pielić, jeździć z taczką, pielęgnować rośliny. Poza tym ja uwielbiam spacerować po ogrodzie właśnie tą ścieżką, po trawniku właściwie nie chodzę.
Moja ścieżka otacza cały ogród, częściowo jest brzegiem rabat, częściowo właśnie oddziela lasek od rabat.
Szkoda że Aniaaa czy też Aniaa, nie pamiętam, zamknęła swój wątek, ona miała śliczną ścieżkę i tajemniczą.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
daszum 19:35, 14 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Mirka, nie wiem jakiej szerokości była pierwotnie Twoja rabata. Moja ma szerokość około 6 metrów, max 7 m. Hortensje z żurawkami i miskantami zajmują 3 m, a na pozostałych 3m rosną rośliny, które w przyszłości będą wysokie: cyprysiki nutkajskie, jałowce Horstmann, cyprysiki Golden Wonder, ambrowce, a przy samej siatce są posadzone świerki serbskie.Stąd po Twojej podpowiedzi pomyślałam, że dobrze byłoby oddzielić ścieżką te wysokie nasadzenia.

Wczoraj spacerowałam u Ciebie, ale doszłam dopiero do 70 strony. Masz pięknie, duże dorodne okazy drzew i krzewów, wspaniałą małą architekturę. Po Twoim ogrodzie widać, że dla ogrodu upływ lat ma dużą wartość. Będę dalej u Ciebie spacerować i zapoznawać się z ogrodem.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 19:14, 15 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Dzisiaj byłam na spacerze z psem nad dużym jeziorem w Turawie. Ode mnie to blisko - 3 km. Spacer średnio nam się udał, bo piękna pogoda sprawiła, że spacerowało razem z nami pół Opola. Lubię tam jeździć w tygodniu, jest cicho i spokojnie i można pogadać ze swoimi myślami.









____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 19:17, 23 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Troszkę dzisiejszej jesieni:











____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 19:23, 23 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385












____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 17:50, 31 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Trójkącik frontowy w ostatni dzień października:











____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 18:08, 31 paź 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Druga strona ogrodu jesiennie:











____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies