Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Klein Kottorz

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Klein Kottorz

daszum 12:10, 11 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Listopadowe aktualności ogrodowe- przekopywanie starego trawnika. Mam tego około 300 m2 i mam nadzieję, że przed zimą zdążę się z tym uporać.








____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 12:17, 11 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Jesienne trawy











____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 13:52, 17 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Fotorelacja - c.d.przekopywania trawnika. Uff... jaka to ciężka praca.

To już zrobione:





I to już zrobione:





A to do zrobienia:





I jeszcze to do zrobienia:






Do przekopania jest również duży kawał trawnika wzdłuż domu, ale pochwalę się jak już przekopię.

Jesienne zdjęcia w pełni oddają nieciekawe otoczenie mojego ogrodu: z jednej strony i z tyłu nigdy nie koszone trawy sięgające mi "do cycka", z drugiej strony jest troszkę lepiej - trawnik stanowiący wybieg dla kur.

Moje świerki serbskie posadzone z tyłu obalają mit, że jest to drzewo szybko rosnące. Przez rok urosły może 5 cm.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
zawitka 17:27, 19 lis 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Witaj --poczytałam od początku .i doszłam do wniosku że jesteś bbbbbbaaardzo pracowita bo ogród zupełnie nie ten. Wykonałaś tytanową pracę i również wielkie efekty są ale tak to jest jak nie robi się projektu a czas goni ,bo trzeba rośliny posadzić .Zobaczysz jak jeszcze bardziej ogród wypięknieje.Powoli drobnymi krokami dasz radę i będziesz cieszyć się nim.Nie pomogę Ci w projektowani bo sama też powoli latam z roślinkami dotąd aż mi się rabata podoba .Mój ogródek tp pesteczka w stosunku do Twego .Podziwiam Cię i życzę zdrowia i satysfakcji z tego co zrobiłaś ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
daszum 21:01, 19 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Zawitka jak miło, że do mnie zawitałaś i napisałaś tyle miłych słów. Dziękuję Ci za piękne życzenia. Myślę, że w młodości byłam pracowita, a teraz po prostu mam dużo czasu na ogród ponieważ jestem "stypendystką ZUS" (świetne jest to określenie zapożyczone od Sonki).

Teraz idę do Ciebie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
basia3 21:52, 25 lis 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
cześć po raz pierwszy...piszesz że masz trawy do cycka a ja mam chaszcze, prawie o chmur że Rambo by w nich zaginął. /Uroki ugoru za płotem. Zeby cię pocieszyć, dodam, że w takich trawach szybko wyrastają różne drzewa,krzewy i inne barachło u mnie to głównie czeremchy,pokrzywy, nawłoć czyli straszne badziewie.
Ale chociaż zielono latem.


No nie gadaj że sama przekopałaś taki hektar....
____________________
JEST DOBRZE :D
basia3 19:27, 26 lis 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Hej pisałaś u mnie, że mam wyobraźnię przestrzenną.... yyyy nic bardziej mylnego. moje rośliny cud, że żyją, przesadzane były z tysiąc razy. po długim czasie osiągnęłam to co chciałam,.... chyba..
____________________
JEST DOBRZE :D
daszum 21:45, 26 lis 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Przekopałam własnoręcznie to i jeszcze więcej.
Nie mam na kogo liczyć, syn rok temu wyjechał do pracy za granicę, córka w Krakowie, mąż w niebie, więc muszę liczyć na siebie. Dam radę, żeby tylko zdrowie było.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Magleska 20:07, 15 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18392
Witam po raz pierwszy jestem pod wrażeniem zmian ,jakie sama dokonałaś w swoim raju jest pięknie
Pozwolisz ,że będę zaglądać
A to przekopywanie to dla nowego trawnika ? Czy jakieś zmiany będą ? .....pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
daszum 20:56, 18 gru 2017


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Witam Cię Magleska w moim prywatnym "raju".

Bardzo mnie cieszą słowa uznania, gdyż stale patrzę na swoje dzieło i widzę mnóstwo niedociągnięć. Mam zamiar na wiosnę zrobić nowy trawnik, ale nie wiem czy na tym etapie to ma sens. Chodzi o to, że na rabatce przy wejściu, której nigdy nie pokazywałam znalazłam "skarb". Mój skarb to 6 dużych, grubych płyt granitowych. W pierwszej chwili ucieszyłam się bardzo, że w mojej "rezydencji" będą granitowe schody, parapety itd., ale okazało się, że nikt nie chce pociąć tych płyt. W związku z tym wymyśliłam, że wykorzystam te płyty na schody tarasowe, bo taras jest na skarpie wys.1,2 m. Powinnam więc najpierw zrobić schody, a później trawnik. No, ale do ułożenia schodów potrzebny jest mój syn, dokładne pomiary, koparka itd., a trawnik mogę zrobić sama. Może do wiosny jeszcze się coś zmieni, bo syn prawdopodobnie wróci do Polski i wtedy kolejność prac będzie zachowana.
Wpadaj, kiedy zechcesz, może mi coś podpowiesz.

A teraz idę zobaczyć Twój raj.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies